Skocz do zawartości
dzordzyk

Manualny update do Gingerbread'a OTA

Rekomendowane odpowiedzi

soki

No ja mam bubę ze stockowym softem 2.3.3. Po update via OTA bateria trzyma mi max 16-18h. I to przy słabym użytkowaniu. Muszę chyba wipe zrobić, bo póki co jet tragedia. Na 2.2.2 bezproblemowo 2 dni przy intensywnym użyszkodnikowaniu działał. Jestem zdruzgotany, bo wszystkie zainstalowane graty polecą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No ja mam bubę ze stockowym softem 2.3.3. Po update via OTA bateria trzyma mi max 16-18h. I to przy słabym użytkowaniu. Muszę chyba wipe zrobić, bo póki co jet tragedia. Na 2.2.2 bezproblemowo 2 dni przy intensywnym użyszkodnikowaniu działał. Jestem zdruzgotany, bo wszystkie zainstalowane graty polecą.

Dziwne - sprawdź sobie co Ci tak ciągnie baterię(ustawienia->o telefonie->użycie baterii), a może kręciłeś procek czy coś?

Co do wipea to w razie czego zrób sobie backup appsów i ich danych titanium backupem - po wipie i instalacji nowego romu , przywracasz sobie wszystko i po problemie a8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arku1 czy możesz powiedziec czy udało ci sie rozwiązać ten problem i jak to zrobiłeś? ponieważ ja mam taki sam problem jak ty :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow
    Już wiem co jest powodem moich niepowodzeń, specjalny kernel do Vodafone :(

Piszą o tym tutaj: [Q]FRG83G update for [KERNEL]2.6.32.9-g6624e39 [email protected] #1 && 3G DNS issues - xda-developers

Z tego co zrozumiałem muszę zrobić downagrade z FRG83D to FRG33 stockowego ROM'u używając metody PASSIMG.ZIP tylko że nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to zrobić.

Próbowałem uzyskać roota ale utknąłem na obsłudze fastboota.

Powoli opadam z sił.

Pozdr. Arek

Ja tez mam nexusa od Vodafone. Wczytalem sie troche w temat, ktory dales w linku, Jako ze w zasadzie bardzo malo sie znam na tym calym rootowaniu, fastbootach, kernelach, itd itd wole nie ryzykowac, ale moze ktos kto sie bardziej zna mi pomoze?

Oto co wywnioskowalem:

- Zeby w ogole zrobic upgrade do Gingerbrad'a, trzeba zrobic najpierw downgrade, w naszym przypadku chyba do FRG33, uzywajac metody PASSIMG. Jest ona opisana na wiki - Nexus One/Guides & Tutorials - XDA-Developers.

Jest tylko jedno "ale". Chyba nie ma tak pieknie i nie wrzucamy po prostu romu frg33 na karte SD i instalujemy to.. trzeba chyba jeszcze cos wczesniej zrobic. Jezeli tak, to prosilbym o wyjasnienie. Po drugie, chyba metoda ta nie dziala na telefonach ze specyficznym rodzajem ekranu... to tez prosilbym sprawdzic. aha no i wlasnie, jak sprawdzic, jaki ma sie zamontowany ekran? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi