Skocz do zawartości
Zodex

Jak zbudować rom?

Rekomendowane odpowiedzi

JustArchi

Po pierwsze, ustawiając liczbę jobów repo sync na liczbę większą niż ilość threadów (nie rdzeni) naszego komputera mija się z celem, ponieważ działa wolniej, a liczba threadów to nie zawsze 1,5x lub 2x liczba rdzeni... Liczbę jobów zawsze ustawia się na liczbę threadów, a jak ktoś działa na vboxie to musi pierw tą liczbę threadów zwiększyć bo standardowo ma 1. Liczbę threadów z kolei powie nam cat /proc/cpuinfo jako ostatni numer "proccessor", liczony od 0 (czyli trzeba zwiększyć liczbę o +1).

Po drugie, do prebuilt nie powinno się dodawać własnych apek, ten folder służy do przechowywania narzędzi do budowania romu. O wiele lepszym wyjściem jest dodanie overelaya do android_vendor_cm/omni (czy kto tam co chce zbudować), ponieważ overlay "zakrywa" patrz nadpisuje/overriduje to co jest wcześniej.

https://github.com/JustArchi/android_vendor_omni/blob/android-4.4/config/common.mk

Poprzez PRODUCT_PACKAGE_OVERLAYS += dodaje foldery zakrywające.

https://github.com/JustArchi/android_vendor_omni/tree/android-4.4/overlay/archidroid

A w folderze możemy umieścić co chcemy WŁĄCZNIE z plikami źródłowymi danych aplikacji (patrz - tapeta, która fizycznie siedzi jako plik graficzny w framework-res.apk). Nie mamy takiej możliwości w katalogu prebuilt.

https://github.com/JustArchi/android_vendor_omni/blob/android-4.4/overlay/archidroid/frameworks/base/core/res/res/drawable-nodpi/default_wallpaper.jpg

Po trzecie zamiast lunch i make bacon powinno się uzywać komendy breakfast (tylko CM) i brunch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodex

Co do pierwszego to może masz rację, sprawdzę i dodam do poradnika jeżeli się zgodzisz :) Ale co do drugiego co to za różnica czy kopiuje się z prebuilt czy z vendor ? I tak cel jest ten sam, a poza tym to jakie nażędzia do budowania romu w prebuilt ? np. https://github.com/TeamHackLG/android_device_lge_p700/tree/cm-11.0/prebuilt - Gdzie tu jest jakiekolwiek ważne narzędzie do budowania romu ? Poza tym sposób z prebuildem jest prostszy na początek :) A po trzecie to chyba dużej różnicy nie ma, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

OK, źle się wyraziłem. Prebuilt jak sama nazwa wskazuje to "już zbudowane" rzeczy i moduły, które kopiujemy do folderów docelowych.

Kwestia jest tego rodzaju, że prebuilt i overlay z vendora działają na innej zasadzie. Prebuilt to zależności wymagane do działania romu, overlay to polecenia zakrywające dane rzeczy, przez co overlay staje się dużo lepszym rozwiązaniem na bazie tego co napisałem wyżej (z tapetą).

I właśnie overlay jest łatwiejszy do stosowania bo wystarczy dodać 1 linijkę w configu i pliki które chcemy, a nie wywoływać syscalla na rzecz prebuiltów. Trzeba mieć wiedzę jak działa jedno i drugie, żeby stwierdzić co jest lepsze. Ja mówię, że overlay z vendora.

A co do poleceń owszem, jest różnica ponieważ są uniwersalne i spełniają wszystkie zależności, lunch i make bacon obecnie działają, ale NIE spełniają zależności. Polecam poczytać dokumentację jeśli chcesz wiedzieć więcej (plik envsetup.sh). To tak samo jak używanie make deb-pkg do budowania kernela w paczce .deb, a zwykłego make i potem dpkg-dev.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Powiem Wam jedno. Nikt nie nauczy się tworzyć romów jeżeli jest laikiem :). Używając słownictwa bardziej zaawansowanego po prostu ten który ma małe pojęcie od pierwszej linijki nic nie wie.

Brakuje poradnika który zbiera wszystko do kupy.

Powinno być wyłożone kawa na ławę. Najgorzej jest jeżeli są poradniki które reprezentują wybiórczą część wiedzy, bo wtedy nie wie się ją czym się stoi. Ja np nie wiem od czego najlepiej zacząć. Od modyfikowania gotowego romu czy może od stworzenia swojego od podstaw. Poradników jest milion i się człowiek w tym wszystkim gubi.

Fajnie by było gdybyście rozpisali w miarę możliwości, że aby nauczyć się robić customy musisz umieć to to to i to. Spiąć to jakby w klamerkę żeby było jasno powiedziane co.

I nie wiem na ile się to da zrobić ale fajnie by było gdyby ktoś zrobił poradnik który folder/plik w systemie do czego służy i jak i po co możemy go edytować - co na może to dać.

Najważniejsze jest moim zdaniem aby ucząc się wiedzieć od czego zacząć i mniej więcej jak ta wiedza jest rozległa, jakie są jej działy. Bo inaczej człowiek się gubi i czuje się bezsilny, skacze od poradnika do poradnika i nic mu nie wychodzi.

Wypisane z Soniacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodex

Co do prebuiltu zostawię jak jest, bo twierdze ze to jest łatwiejsze :) Co do komend to zmienię, miałeś rację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w folderze system, to jest taka legenda:

-folder app -> aplikacje

-bin - binarki

-etc - tamsą informacje o wifi, tweaki init.d informacje o taktowaniu procka o podswietleniu itd

-framework -> dodatki do aplikacji + cały graficzny interfejs telefonu

-media -> bootanimacja, oraz dzwieki systemowe

-fonts - tu są czcionki :D

-lib - biblioteki aplikacji + graficzne, muzyki itd

-usr - pliki odpowiadajace za klawiszologie telefonu itd

-xbin - dodatkowe binarki, tweaki itd

-TTS - sterowanie głosowe

Myślę, że się komuś przyda :)

Ja coś źle to proszę o poprawę.

Edytowane przez Zenderable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

A co to są binarki? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mimirower45

A jak na mam gdzieś wpisać w miejsce DEVICE to moje urządzenie, ale nazwę kodową, czyli w moim przypadku HUASHAN

Później wpisuje breakfast huashan, dobrze myślę?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodex

Czemu ? Pobiera repo tak ma być :D

@ Zender

Dobrze myślisz :)

Dodano do poradnika poprawkę od JustArchi - patrz pkt. 3

Edytowane przez Zodex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi