Skocz do zawartości
Zodex

Jak zbudować rom?

Rekomendowane odpowiedzi

JustArchi, używałem twojego ROMu na S3 i wiem że chyba jako jedyny masz komplet wiedzy o takich rzeczach :D, czytałem to dwa razy i niespecjalnie do końca wszystko ogarniam, ale wspomniałeś o SoC - G2 Mini ma ten Sam SoC co F70 (Snapdragon 400) a wiem że są do niego powoli robione porty CM11 czy to własne na jej bazie (CrystalPA). Recovery na ten telefon mam TWRP bo ktoś już z XDA go przeprotował więc nie wiem czy sens jest go tworzenia jeszcze raz? Nie wiem jak LG ale stąd (https://www.lg.com/global/support/opensource/opensourceList?types=ALL&search=D315) są zamieszczone źródła kernela i chyba systemu niekompletne. W sumie dalej nie wiem jak to zrobić , ale bardzo chciałbym coś na tego złoma zrobić bo coraz więcej ludzi ciśnienie skacze jak im telefon odmawia posłuszeństwa na stocku :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Pytanie czy to TWRP zostało chamsko przeportowane poprzez nieładną podmiankę kernela, fstaba i innych device-specific rzeczy czy poprawnie zbudowane ze źródła, czyli z device tree.

W tym drugim przypadku możesz poprosić developera o udostępnienie device tree i własnoręcznie zbudować.

Niestety jestem prawie pewien, ze cały ten "port" polega na najzwyczajniejszym w świecie przepakowaniu obrazu podmieniając to co trzeba. Taka podmianka "działa", bo reszta rzeczy jest skompilowana na ARM, a instrukcje są wspólne, jednakże nie gwarantuje żadnej stabilności, a same źródła z których zostało to TWRP zbudowane może pochodzić z zupełnie innej architektury (np. innego Cortexa) i w działaniu z nieprzystosowanym do tego celu urządzeniem objawiać się okropnymi bugami, które mogą być bardzo groźne, doprowadzając nawet do fizycznego uszkodzenia w przypadku niekompatybilnego userspace'u, innej wersji kernela czy złego layoutu partycji.

Edytowane przez JustArchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    judas77

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na tych LG recovery jest na osobnej partycji, niezależne od kernela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytanie czy to TWRP zostało chamsko przeportowane poprzez nieładną podmiankę kernela, fstaba i innych device-specific rzeczy czy poprawnie zbudowane ze źródła, czyli z device tree.

W tym drugim przypadku możesz poprosić developera o udostępnienie device tree i własnoręcznie zbudować.

Niestety jestem prawie pewien, ze cały ten "port" polega na najzwyczajniejszym w świecie przepakowaniu obrazu podmieniając to co trzeba. Taka podmianka "działa", bo reszta rzeczy jest skompilowana na ARM, a instrukcje są wspólne, jednakże nie gwarantuje żadnej stabilności, a same źródła z których zostało to TWRP zbudowane może pochodzić z zupełnie innej architektury (np. innego Cortexa) i w działaniu z nieprzystosowanym do tego celu urządzeniem objawiać się okropnymi bugami, które mogą być bardzo groźne, doprowadzając nawet do fizycznego uszkodzenia w przypadku niekompatybilnego userspace'u, innej wersji kernela czy złego layoutu partycji.

Nie znam się zbytnio na tym ale są dwie wersje recovery do niego jedna CWM (w której nie działa backup na SD tylko na pamięć wewnętrzną (1,47GB) :facepalm:) oraz TWRP które działa z backupem na kartę SD. Wszystko jest stąd: [RECOVERY] TWRP 2.8.0.0 for LG F70 D315 - XDA Forums wiem tyle że koleś nie ogarnia portu CM11 i że jest dość młody i niedoświadczony, więc to co piszesz jest mocno prawdopodobne. Aczkolwiek CM11 z CrystalPA wgrał się cały (jedynie z tym że bootloop jest na animacji) więc do końca recovery nie jest chyba uszkodzone?

PS. Próbowałem się skontaktować z ludźmi odpowiedzialnymi za ten port, bo może by mieli jakiś kompatybilny device tree pod F70 ale nikt nie raczył odpisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

A u mnie autor zaktualizował manifest i teraz niektóre repozytoria trzeba pobierać osobno poprzez "cherry-pick". I tu zaczyna się problem bo za każdym razem wywala mi :

error: Your local changes would be overwritten by cherry-pick.

hint: Commit your changes or stash them to proceed.

fatal: cherry-pick failed

Tutaj jest to wynik komend :

cd hardware/qcom/bt

git cherry-pick 5a6037f1c8b5ff0cf263c9e63777444ba239a056

https://github.com/xperia-aosp-project/aosp-manifest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Z tego co się orientuje to najpierw musisz wskazać z jakiego repozytorium ma pochodzić cherry-pick i z jakiego branch .

Czyli przed komendą :

git cherry-pick

Musi być komenda :

git fetch < adres www repozytorium> < branch >

Oraz w takim repozytorium musi istnieć commit o SHA wskazanym przez ciebie . A z tego co widzę to nie ma takiego commita w xperia-aosp-project

Ale ja się dopiero uczę kompilacji ze źródeł to mogę pisać głupoty ;)

PS.

Tu masz przykładowy bardzo fajny skrypt .sh jak wygląda dodawanie cherry-pick :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodex

Przeportowanie z g2mini na f70 jest dość proste, ale musisz znać podstawy. Na początek radzę Ci wziąść device tree g2mini i pozmieniać nazwy telefonu, ścieżkę do kernela (oczywiście tego od LG dla f70), poprawną nazwę defconfig i spr. Skompilować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że zwykły port z waszego zipa włączająć czysty ROM F70 (4.4.2 a wasz niestety 4.4.4) nie da rady? Pomijając te kwestie, czy tutaj AOSP build instructions – Developer World wersja AOSP jest w takiej wersji że jak skompiluje kernel + ROM nadaje się do normalnego użytku? (W sensie że zrobie sobie czystego androida 5.x bądź 4.4 na M2) - i przy okazji jeśli tak to czy bazując na tym dam radę do LG zrobić cokolwiek (chociaż tam w poradniku pobiera z gita rom wraz z pre-build kernelem więc może być lipton)

EDIT: No i mam problem z kompilacją AOSP 5.0.2 na M2, wszystko robie według poradnika z sony dev a wywala mi na końcu:

make: *** Brak reguł do zrobienia obiektu 'vendor/sony/yukon/proprietary/lib/hw/copybit.msm8226.so', wymaganego przez 'out/target/product/eagle/obj/lib/copybit.msm8226.so'. Stop.
    make: *** Oczekiwanie na niezakończone zadania....
    Import includes file: out/target/product/eagle/obj/SHARED_LIBRARIES/audio_policy.default_intermediates/import_includes

#### make failed to build some targets (01:55 (mm:ss)) ####

Mam też dziwny problem bo nie wiem co zrobić gdy musze tutaj wpisać te polecenia:

cd hardware/qcom/bt
    cd ../display
    git cherry-pick e9e1e3a16144a2410e592f67bab8e24c60df52ea
    git revert 0fdae193307fb17bb537598ab62682edd5138b72
    cd ../../../external/libnfc-nci/
    git fetch https://android.googlesource.com/platform/external/libnfc-nci  refs/changes/42/103142/1 && git cherry-pick FETCH_HEAD
    cd ../..

Natomiast jak wklepie git revert 0fdae193307fb17bb537598ab62682edd5138b72 pokazuje mi to:

fc164Pg.png

Obojętnie czy usunę # czy nie i tak na końcu wywala mi błąd, do tego w trakcie kompilacji gdzieś tam na sec pokaże się że czegoś nie mógł znaleźć ale nie mam chyba jak sprawdzić. :facepalm3:

Edytowane przez Hunter3000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodex

Po co kompilujesz aosp dla m2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem coś sprawdzić ;) no nic nie działa nic co bym próbował , na F70 próbowałem 3 sposobów portowania , nawet udało mi się zmienić bootpath w kernelu f70 ale po tym telefon na fastboot wylądował. Poddaję się i wywalam ten telefon do szafy bo nic na niego nie chce działać oprócz stock'a. (chociaż domyślam się że dlatego iż większość ma bazę na 4.4.4 a ten 4.4.2)

Nic dzięki za pomoc, może za kilka lat ktoś się za ten szajs weźmie bardziej ogarnięty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi