Skocz do zawartości
Anawriel

Lenovo A3000 - 100 pytań do...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym posiadaczem tego tabletu. Moje wcześniejsze nie miały funkcji 3G ani nie miały systemu 4.2.2 stąd moje pytania :) Ale żeby nie tak wszystkie 100 od razu to tak pomału będę dokładał :D Jak mogę zapomnieć zapamiętaną kartę sim? Włożyłem 1 kartę play do testów teraz włożyłem kartę docelową Play i pokazuje mi że taka nazwa jest już używana (przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało)... Jak przytrzymam przycisk zasilania pod wyłączeniem i trybem awaryjnym jest parę przycisków do czego one są? Jak zmienić nazwę Owner na jakąś własna? Jak wyłączyć melodyjkę podczas uruchamiania tabletu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vela

1 - Karty SIM zapamiętywane są w pliku "/data/data/com.android.providers.telephony/databases/telephony.db"

Włożenie kolejnej karty tego samego operatora powoduje automatyczne dopisanie do nazwy karty cyfr, np. pierwsza karta będzie miała nazwę Play, druga Play 01, trzecia Play 02, itd. i nie można ręcznie zmienić nazwy na taką która była już wcześniej przypisana do jakiejś karty.

Proponuję Ci włożenie poprzedniej karty, zmianę nazwy na np. starasim01, potem wkładasz nową kartę i zostanie jej przypisana domyślna nazwa, która to jest importowana na podstawie kodu Twojego operatora z pliku "/system/etc/spn-conf.xml" ewentualnie przypisujesz sobie ręcznie nazwę "jaka chcesz" (taką której jeszcze nie ma w db)

Z bardziej ekstremalnych metod.. polecam edycje pliku telephony.db w hex edytorze, lub usunięcie go całkowicie (po restarcie zostanie utworzony nowy)

Zastanawiam się jakim cudem przywrócenie ustawień fabrycznych Ci "nic" nie daje, przecież podczas przywracania.. kasowana jest zawartość /data/ :D Jaki masz ROM, robiłeś trick z zamianą pamięci?

2 - O jaki tryb awaryjny chodzi? Masz na myśli "Tryb samolotowy" ? jeśli tak, to te 4 "przyciski" na dole są od zmiany profili dźwiękowych, (Wyciszenie / Spotkanie / Ogólne / Outdoor) dostęp do tych opcji jest też z rozwijanego podręcznego menu, a także w ustawieniach (Profile dźwięku)

3 - Nazwę Owner zmienisz w kontaktach, Osoby > Pierwsza nazwa oznaczona jako JA > klikasz na Konfiguruj profil, i wypełniasz swój profil lokalny.

4 - wyciszenie dźwięku w systemie powoduje też wyciszenie melodyjki startowej, która to jest odtwarzana z pliku "/system/media/bootaudio.mp3" można by ten plik podmienić na jakiś "niemy" co spowoduje wyłączenie dźwięku startowego na stałe.

Może jest jakaś aplikacja która to potrafi wyłączyć w konfiguracji? jeśli nie ma to skorzystaj z powyższej (dość prostej) metody, inaczej trzeba szukać w systemie pliku który jest odpowiedzialny za start tej mp3ki i tam to "wyciąć"

Jako że tablet z Androidem posiadam od tygodnia i dopiero się "uczę" nie mam jeszcze doświadczenia z "bootaudio" - jak na razie priorytetem dla mnie jest dostosowanie ROMu pod siebie, i to własnie czynię :)

Poczekaj aż w sprawie bootaudio wypowiedzą się inni..

edit..

Znalazłem.. za odtwarzanie dźwięku i animacji startowej odpowiada program "/system/bin/bootanimation"

Szuka plików mp3 w poniższych lokalizacjach. Jeśli znajduje to odtwarza..

/system/media/shutaudio.mp3
    /data/local/shutaudio.mp3
    /system/media/bootaudio.mp3
    /data/local/bootaudio.mp3

Skasowanie pliku z dźwiękiem niczemu nie szkodzi, więc możesz śmiało to zrobić lub po prostu zmienić jego nazwę na bootaudio.mp3-bak

Pozdro

Edytowane przez Vela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki śliczne za odpowiedź :) Po wgraniu romu CALL 130909 w ustawieniach jest dostęp do edycji profili i z tego miejsca można wyłączyć tą muzyczkę (ale dopiero na tym romie jest taka opcja). Jasne że chodziło mi o tryb samolotowy :D nie wiem dlaczego napisałem awaryjny :) Teraz trochę trudniejsze pytanie :) W systemie podczas odtwarzania muzyki a stałe grają głośniki z tyłu ale ten tablet ma przecież jeszcze 1 z przodu :) nie da rady go jakoś uruchomić? czy to tylko do rozmów tel które notabene zostały zablokowane na Europe :D I jak na FUSE podmienić pamięć? Lub zmusić system do instalowania na karcie zewnętrznej? bo NO FUSE nie ma problemu ale nie ma tej wersji romu z NO FUSE...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Po kilku godz. przeszukiwania internetu, doszukałem się, że jedynym potwierdzonym sposobem, jest przenoszenie aplikacji przy pomocy Folder Mount.

Możliwe, że działa darmowy Link2SD (wymaga dodatkowej partycji na karcie SD), ale chyba nikt tego na tym urządzeniu nie testował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Folder Mount działa super natomiast Link2SD pokazuje komunikat ze karta SD jest emulowana i ten program nie zadziała na tym urządzeniu tylko jak to jest z tego typu aplikacjami? co one właściwie robią? może można zrobić to samemu? Żeby nie te 4GB Pamięci to naprawdę było by genialne urządzenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

A zauważyłeś, że wspomniałem o dodatkowej partycji w przypadku Link2SD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak lecz na innych tabletach on sam tworzy dodatkowe partycje a na tym jest cały jak by nieaktywny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Mylisz się. Dodatkową partycję na karcie SD zawsze trzeba zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vela
    Dzięki śliczne za odpowiedź :) Po wgraniu romu CALL 130909 w ustawieniach jest dostęp do edycji profili i z tego miejsca można wyłączyć tą muzyczkę (ale dopiero na tym romie jest taka opcja). Jasne że chodziło mi o tryb samolotowy :D nie wiem dlaczego napisałem awaryjny :) Teraz trochę trudniejsze pytanie :) W systemie podczas odtwarzania muzyki a stałe grają głośniki z tyłu ale ten tablet ma przecież jeszcze 1 z przodu :) nie da rady go jakoś uruchomić? czy to tylko do rozmów tel które notabene zostały zablokowane na Europe :D I jak na FUSE podmienić pamięć? Lub zmusić system do instalowania na karcie zewnętrznej? bo NO FUSE nie ma problemu ale nie ma tej wersji romu z NO FUSE...

Masz rację, można wyłączyć w menu..

Byłem w ustawieniach profili, i to nie jeden raz.. ale tekst który widnieje na pierwszej pozycji "Odtwarzanie dźwięku zasilania" nic a nic nie kojarzy mi się z StartupSound, ja myślałem że to dotyczy podłączenia ładowarki :D

Co do pamięci to ja nie mam takiego problemu jak Ty i inni, tablet kupiłem w Niemczech więc mam 16GB wbudowanej pamięci.. ale pomimo tego i tak mam dylemat ;/

Na ROMie FUSE niby mam całą wolna przestrzeń do zagospodarowania na co chcę, ale za to są dwie wielkie wady takiego rozwiązania

1 - Brak możliwości podłączenia wewnętrznej pamięci jako Mass Storage

2 - przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu menu czyści kompletnie zawartość pamięci wewnętrznej (wszystko poza kartą microSD) wszystkie zdjęcia filmy itd. są kasowane, u mnie jest to przestrzeń 13,1GB i ona jest całkowicie czyszczona na sofcie FUSE

ROM bez FUSE nie posiada wyżej wymienionych minusów, tzn

1 - Wewnętrzną pamięć można podłączyć jako Mass Storage

2 - Podczas przywracania ustawień fabrycznych nie jest czyszczona zawartość wewnętrznej "karty pamięci" lecz jest możliwość zaznaczenia "ptaszkiem" aby ona tez została wyczyszczona.

Lecz ten ROM posiada jak dla mnie jedną wielka wadę, pamięć wewnętrzna na aplikacje i ich ustawienia to zaledwie ok 1GB przestrzeni, wydaje mi się że to może być dla mnie za mało.

Możecie zapodać jakieś screeny jak wygląda u was wolna przestrzeń na ROMie FUSE przy 4GB pamięci? Wydaje mi się że najmądrzejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla tabletów 4GB, to format karty pamięci na ext4 i podmontowanie jej jako pamięć wewnętrzna (partycja data, ROM FUSE) wtedy cała przestrzeń karty będzie dostępna na aplikacje i dane użytkownika, co do bezpieczeństwa.. chodzi mi oczywiście o atrybuty, bo przecież jak wiadomo na karcie z systemem plików FAT nie jest ono zapewnione :)

Edytowane przez Vela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirba4

Co do Link2SD to ja zainstalowałem ten program na Romie z Fuse. Zewnętrzną pamięć sformatowałem tworząc dwie partycje. Jedna jest w Fat32 a druga jako Ext4. Link2SD wykrywa EXT4 i umożliwia przenoszenie na nią poszczególnych aplikacji. Druga partycja w Fat32 wykorzystywana jest jak do tej pory jako magazyn i przenośny dysk (oczywiście pomniejszony o EXT4). Niestety ze względu na Fuse nie jest możliwe przenoszenie automatyczne, ale ręcznie można to sprawnie, szybko i prosto wykonać. Polecam, program w wersji polskiej.

Edytowane przez mirba4
    poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi