Skocz do zawartości
Anawriel

Lenovo A3000 - 100 pytań do...

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety "mój" system okazał się pożeraczem energii :D na 5 min 2% :) za to już instaluje 130909 robię update i idę za twoją poradą przepinam pamięci :) zobaczymy czy będę potrafił :) (jak się uda to dam ss) a tak z ciekawości można znać źródło twej wiedzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vela

Źródło mojej wiedzy? Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem.. czyżbyś myślał że gdzieś wyczytałem jak to zrobić? Jeśli tak to jesteś w błędzie!

Mam w domu kilka sprzętów na Linuxie, między innymi dekodery sat Dreambox.. znam też trochę Debiana ponieważ mam tez sprzęt z tym systemem i wiedza nabyta przy zabawie z tymi urządzeniami pozwala mi na "szybszy" start z moim tabletem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dobra a czy kolega może pochwalić się jak tego dokonał ? może jakiś tutek ??. Przyznam się ze tez nad tym siedziałem ale poległem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja mam ambitniejszy problem dla kolegi Vela :) z tego co widzę to nie widzę tutaj shaderów da je rade jakoś dodać? niema żadnych refleksów na wodzie ani cieniowań na telefonach samsunga wyposażonych w ten sam procesor i układ graficzny gry chodzą z shaderami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vela

Nie wiem w jakim języku Ty do mnie piszesz :D

Jak już wcześniej wspominałem.. jestem laikiem w temacie Androida, dopiero zaczynam przygodę ze sprzętem opartym o ten system :)

Jak ktoś ma czystą kartę pamięci i chce mieć ją zamontowaną do /data/ to zapraszam na PW, dodam że nie trzeba modyfikować ROMu (pliku system.img)

Dane z wewnętrznej pamięci nie zostaną utracone, no i będzie można powrócić w każdej chwili do poprzedniego stanu (bez utraty danych z pamięci wewnętrznej i karty)

Edytowane przez Vela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

A przypadkiem, nie wystarczy do odpowiedniego folderu wrzucić ten skrypt:

[TUT]Int2ext On Android 4.2.2 - xda-developers

INT2EXT+

-Mounts /sd-ext to /data

-Leaves /data/data on internal for speed

-Works with EXT 2/3/4 filesystems

-ZipAligns /data/app on every boot

-No symlinks

Edytowane przez mrDark
    Dodałem opis skryptu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem i działa. :) aczkolwiek kolega Vela zamierza zrobić v2 i dopiero ją udostępnić do pobierania publicznie :) Natomiast poprosiłem go o coś jeszcze :) aby usunąć emulacje karty SD całą pamięć wewnętrzną przeznaczyć tylko i wyłącznie na /data/ natomiast pamięć zewnętrzną żeby montować jako internal SD :) myślę, że to rozwiązanie będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem (dla wersji 4GB) gdyż dostaniemy wtedy dużo pamięci na pliki APK (przynajmniej wystarczającą ilość bo ok 2,5 GB) i dodatkowo wszystko co się będzie instalowało będzie się instalowało od razu na kartę SD zewnętrzną :) Ta wersja oczywiście też po testach będzie również udostępniona :) Mam nadzieję iż kolega Vela się nie obrazi za zdradzenie planów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Jest gdzieś opcja zapisu zdjęć z aparatu na kartę SD?

Czy też usunęli, bo nie mogę znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W fuse już niema

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Przeniosłem sobie folder DCIM na kartę SD za pomocą "Folder Mount" i teraz tam zapisują się zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi