Skocz do zawartości
Anawriel

Lenovo A3000 - 100 pytań do...

Rekomendowane odpowiedzi

w wersji pro możesz cały katalog android tam montować :) a ogółem programista przyjemny bo rozpatruje sugestie co do "naszych" życzeń jak by miał działać program :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Czytałem gdzieś na XDA, że zalecane jest montowanie folderów pojedynczo.

A bez zakupu wersji "pro", folderu DCIM, przenieść się nie da.

Myślałem, że poprzenoszę też cześć aplikacji z folderu "data". Ale Folder Mount odradza takie eksperymenty.

Chyba raczej służy do przenoszenia folderów z emulowanej karty SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekaj chwile jeszcze to dostaniesz od naszego kolegi przerobiony plik boot.img i będziesz miał podmienione pamięci ja jedyne co to mogę udostępnić tą betę którą zrobił bo ona niby działa i wszystko jest ok tylko trzeba zmienić samemu jeszcze plik fstab i masz normalnie kartę pamięci zamiast data. Czyli jak kupisz 32 GB to całe 32 GB jest montowane jako data i z tego jest emulowane SD tylko ma to swoje plusy i minusy. Plusów nie wypisuje bo są wiadome natomiast minus jest taki że wbudowana pamięć jest znacznie szybsza niż standardowe karty SD a ponieważ jest to folder DATA i na nim cache itd cały system będzie chodził wolno jeżeli będziemy mieli wolną kartę pamięci. Dlatego ja osobiście zrezygnowałem z podmiany Karty SD i kombinuję z zmianą montowań i wyłączeniem FUSE tzn chce zrobić aby karta wewnętrzna została jako DATA w 100% a karta zewnętrzna była montowana jako wewnętrzna SD i wtedy wszystko by miało ręce i nogi :) (bo nie stać mnie na karty class 10 itd :) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Tak "ekstremalnych" zmian, jak podmiana pamięci na kartę SD, nie chcę robić.

Podmiana emulowanej karty na fizyczną, też w/g mnie nie ma sensu. Przeniosłem prawie wszystko z emulowanej karty, a pamięci wewnętrznej i tak zostało tylko ok. 300 MB wolnego miejsca.

Trzeba przenieść cześć aplikacji z partycji "data" (Link2SD), aby zyskać więcej miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wow 2 GB apek (bez data i obb) :) szalejesz :) widzę ze tobie też jak i mnie przydała by się wersja 16 GB :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ Anawriel możesz udostępnić ta Bete ? fstab sam sobie podmienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark
    wow 2 GB apek (bez data i obb) :) szalejesz :) widzę ze tobie też jak i mnie przydała by się wersja 16 GB :)

To raptem ok. 70 aplikacji. Aż z kalkulatorem w ręku sprawdzałem, czy na pewno tyle miejsca zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @ Anawriel możesz udostępnić ta Bete ? fstab sam sobie podmienie

Proszę bardzo. Trzeba Karte SD całą sformatować na EXT4 aby działało (tzn powinien zrobić to sam - będzie o to krzyczał podczas uruchomienia po flashu jeżeli natomiast nie trzeba to niestety zrobić samemu np za pomocą MiniTool Partition Wizard Home Edition) i oto linki:

boot.img

Oraz mały opis. Uprzedzam wszystkich iż to tzw wersje testowe i proszę o nie robienie reuploadów.

MOŻNA WGRAĆ SAM BOOT.IMG NIE TRZEBA WGRYWAĆ CAŁEGO ROMU OD NOWA! (FUNKCJA DOWNLOAD Z ZAZNACZONYM TYLKO PLIKIEM BOOT.IMG) JEŻELI SIĘ KOMUŚ TO NIE SPODOBA NALEŻY WGRAĆ STOCKOWY BOOT.IMG I WTEDY WSZYSTKO POWRÓCI DO STANU PRZED FLASHOWANIEM ( NAWET ZAINSTALOWANE APLIKACJE ITD).

aby nie pokazywał się błąd pamięci należy zmienić jej montowanie lub na początku 18 linii postawić #

Edytowane przez Anawriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Proszę bardzo. Trzeba Karte SD całą sformatować na EXT4 aby działało (tzn powinien zrobić to sam - będzie o to krzyczał podczas uruchomienia po flashu jeżeli natomiast nie trzeba to niestety zrobić samemu np za pomocą MiniTool Partition Wizard Home Edition) i oto linki:

boot.img

Oraz mały opis. Uprzedzam wszystkich iż to tzw wersje testowe i proszę o nie robienie reuploadów.

MOŻNA WGRAĆ SAM BOOT.IMG NIE TRZEBA WGRYWAĆ CAŁEGO ROMU OD NOWA! (FUNKCJA DOWNLOAD Z ZAZNACZONYM TYLKO PLIKIEM BOOT.IMG) JEŻELI SIĘ KOMUŚ TO NIE SPODOBA NALEŻY WGRAĆ STOCKOWY BOOT.IMG I WTEDY WSZYSTKO POWRÓCI DO STANU PRZED FLASHOWANIEM ( NAWET ZAINSTALOWANE APLIKACJE ITD).

aby nie pokazywał się błąd pamięci należy zmienić jej montowanie lub na początku 18 linii postawić #

Witam.

Odblokowalem mozliwosc dzwonienia wgrywajac ROM ktory podales w przyklejonym temacie.

Teraz chcialbym zamienic pamiec wgrywajac podany plik boot.

Nie wiem jak tego dokonac,czy musze uzyc programu flashtool?

Bardzo prosze o instrukcje krok po kroku,poniewaz nigdy tego nie robilem i nie iwem jak tego dokonac.

A w linku do tego sa dwa pliki.

Moze bys umiescil ta instrukcje w swoim przyklejonym poscie,byloby super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi