Skocz do zawartości
AndroBench

Pad Xbox 360 przewodowy do Xperii U i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie przejściówkę z MicroUSB na USB, aby podłączać np. pendrive'y, myszki, klawiatury i m.in pada od Xbox 360 (przewodowy). Myszka działa, a pendrive i pad już nie. Wyskakuje problem, że urządzenie pobiera zbyt dużo energii. Teraz mam ROMa - Unofficial Jelly Bean v16 by pipi14 + Kernel Experimental-U-11c. Oczywiście jest ROOT. Mam aplikacje USB Host Controller i tam piszę coś Host driver not found, ale w zakładce USB wykrywa pada i pendrive'a. Czy jest to wina ROMu. Da się podłączyć pada, oszukać urządzenie, itp?

EDIT: Jeśli to wina ROMu to mogę zmienić na inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zxc79

Podłącz przez haba usb problem powinien zniknąć (mi pomogło)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to, że podłączam tak MicroUSB -> przejściówka na USB -> do USB podłączam Hub USB? Jaki najlepiej kupić? Widziałem za 5zł na allegro - taki może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o napięcie. Analogiczną sytuację masz z płytą główną od komputera-porty USB z tyłu obudowy (bezpośrednio z płyty głównej) mają większe napięcie i co za tym idzie mogą "pociągnąć" bardziej wymagające urządzenia. Natomiast porty USB wychodzące z tak zwanego przedniego panelu mają już mniejsze napięcie (jak widzisz port portowi nie równy).

Rada dla Ciebie ? Hub z zewnętrznym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0ng0

Muszę się wtrącić wcale nie chodzi o napięcie bo ono w USB wynosi 5V. Chodzi o prąd, w komputerach masz na wyjściu 500 mA niektóre urządzenia potrzebują większy prąd do pracy i dlatego stosuje się zasilacze o napięciu 5 V ale większym prądzie np. 2 A. Taka sama sytuacja jest w telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi