Skocz do zawartości
uzar103

Plamy na ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam HTC One od niedawna i po raz kolejny zauważyłem dziwne zjawisko podczas kręcenia filmu czy robienia zdjęć. Wszystko wyjaśnić powinno zdjęcie, które załączyłem. Od nowości podczas pierwszych minut z aparatem zauważyłem, takie plamy/zacieki, pojawiają się one (wydaje mi się bynajmniej) tylko podczas ciemnych nagrań/pomieszczeń. Czy to normalne? Co z tym zrobić? Zdjęcie to screenshot z nagrania filmu (na środku wyciąłem w "mistrzu painta" kolegę ale to mało ważne), akurat takie cos mam pod ręką, może na komputerze trzeba się trochę przyjrzeć na dole na czarnym tle ale na telefonie widać to na pierwszy rzut oka na całym zdjęciu :(.

Zdjęcie 1: post-102280-14255737444619_thumb.jpg

Edit: Dorzucam więcej zdjęć. Właśnie to testowałem, bo nie zawsze to się pojawia i nie mam pojęcia od czego to zależy?? Zrobiłem kolejne zdjęcia, najlepiej to widoczne na czarnym tle lecz pojawia się tak samo na jasnym lecz mniej zauważalne.

Zdjęcie 2 i 3:post-102280-14255737450237_thumb.jpg

post-102280-14255737449888_thumb.jpg

Edytowane przez uzar103

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jare'k

Wygląda na wadliwy aparat. Podobno wyszła cała partia z tym problemem. Jedyne wyjście to serwis i naprawa gwarancyjna.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. Szukałem informacji na ten temat ale nie mogłem się doszukać czy to jakaś grubsza seria wadliwych czy tylko ja mam ten problem. No cóż zostaje oddać na gwarancję :-(. A tak z innej beczki, zanim oddam jak zrobić backup wszystkiego żeby po powrocie słuchawki wszystko szybko wróciło :-)?. (O ile będą ruszac Soft)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lunka

Zanim wyślesz obfotografuj telefon. Będziesz miał w razie co niepodważalny dowód, jeśli coś źle złożą lub uszkodzą.

Wysłane z mojego HTC One Glamur Red.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

Wydaje mi się, że jest to efekt stroboskopowy. Interferencje pochodzą najprawdopodobniej od latarni na ulicy lub żarówki energooszczędnej w domu.

Sprawdź jeszcze w warunkach gdzie nie ma takiego oświetlenia.

Pozdrawiam

wstach1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, ale ciężko mi sprawdzić od czego to dokładnie, bo w wielu sytuacjach i miejscach ma to miejsce. To tak samo jak "zacieki" na wygaszonym ekranie od żarówki w pokoju, które występują ale to normalne w tym telefonie. Dlatego pytam innych posiadaczy tej słuchawki czy w jakiś warunkach zauważyli podobne zjawisko :). Sprawdzę to jeszcze dokładnie zanim oddam telefon i porobię zdjęć w różnych warunkach, ale z drugiej strony, ten aparat podobno ma robić dobre zdjęcia w nocy bo "podobno" pochłania dwa razy więcej światła niż inne konkurencyjne modele... Ciężko by było to pogodzić :)

Może wypowie się jeszcze ktoś kto dłużej używa swojego One :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi