Skocz do zawartości
Attache

APN Plus GSM

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze a jest ktoś komu na i5700 te ustawienia nie działają? wpisywałem już wszystkie kombinecje stąd na różne sposoby i nic, net śmiga, mmsy nie. Dodam, że na wcześniejszym romie Plusa, wszystko śmigało jak należy, dopiero po przesiadce na 2.1 mam problem z konfiguracją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ta sama sytuacje na 2.1, gadalem z dzialem technicznym, rozkladaja rece i twierdza ze powinno dzialac:( moze plus ma cos zwalone, albo 2.1 jakiegos buga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    clorox

Udało mi się w końcu ustawić mms w spicy na 2.1 (abonament w plusie). W moim przypadku pomogło dodanie adresu serwera w APN internet (212.2.16.51) I ustawienie w obu APN typu uwierzytelnienia na "brak". Potem ponowne włączenie telefonu I działa zarówno odbiór jak I wysyłanie.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie internetu skonfigurowałem i działa ale łączy się z netem bez mojej wiedzy i przez to trace kasę na koncie:( jakieś propozycje jak to wyłączyć może to być wina gmail?? jeśli tak to jak go wyłączyć żeby mi nie sprawdzał poczte??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam pytanie odnośnie internetu skonfigurowałem i działa ale łączy się z netem bez mojej wiedzy i przez to trace kasę na koncie:( jakieś propozycje jak to wyłączyć może to być wina gmail?? jeśli tak to jak go wyłączyć żeby mi nie sprawdzał poczte??

Toggle Data albo APN OnOff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tylko czemu działa na różnych wartościach tych pól.

Proste - bo operator dopuszcza kilka wariantów. a:P

Np. w Plusie:

Punkt dostępu możesz ustawić na "internet" lub "www.plusgsm.pl". Działają oba.

W przypadku połączenia przez Internet znaczenie ma praktycznie tylko jedna pozycja: APN

Fakt, przy Andku dodatkowo liczy się jeszcze poprawne MCC i MNC (to jest chyba kod sieci).

Kiedyś np. dla WAP APN był wap.plusgsm.pl i bez nazwy użytkownika i hasła a teraz jest APN wap i hasło z nazwą użytkownika plusgsm.

Po prostu kilka miesięcy temu się to zmieniło. a;)

W każdym razie - aktualne parametry konfiguracyjne dla Plusa są na stronie: KLYK

BTW

Co mnie w przypadku Androida (niemile) zaskoczyło - nie obsługuje on protokołu WAP. Jedynie softowa przeglądarka posiada wbudowany emulator WAP, ale dla mnie jest to niestety tylko półśrodek...

Pisałem w tej sprawie z Motorolą i pierwsze 4 maile polegały na wyjaśnieniu im różnicy między połączeniem przez WAP a Internet. Końcowo chyba jednak nadal tego nie odróżniają i jest to dla nich jedno i to samo... a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

udalo mi sie to w koncu ustawic i jest taki problem ze moj Desire laczy sie za pomoca Edge. Wiem ze Edge i 3G to nie to samo. Mialem wczesniej Nokie 5800 XM i korzysttala ona z ustawien pod 3G. Chce teraz tez korzystac z internetu 3G. Ma ktos ustawienia pod internet 3G w plus gsm dla HTC Desire? Chyba ze to zalezy od zasiegu? w zaleznosci od tego czy 3G jest dostepny czy nie

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie zależy od konfiguracji połączenia a od dostępności sygnału w twojej lokalizacji. a:)

Ewentualnie możesz mieć wyłączone 3G w Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Używaj tylko sieci 2G (tj. EDGE i GPRS).

Orientacyjną mapę zasięgu masz na stronie: Mapa zasięgu Plusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi na moim LG GT540 te ustawienia nie chcą śmigać, próbowałem już ze 20 razy i nic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mi na moim LG GT540 te ustawienia nie chcą śmigać, próbowałem już ze 20 razy i nic...

Sprawdziłeś czy masz usługę na numerze włączoną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi