Skocz do zawartości
Attache

APN Plus GSM

Rekomendowane odpowiedzi

dodam, że mi działa w plusie taka konfiguracja:

INTERNET:

nazwa: internet

APN: internet

serwer: 212.2.96.51

protokół mms: WAP 2.0

MCC: 260

MNC: 01

typ APN: default

MMS:

nazwa: mms

APN: mms

MMSC: http://mms.plusgsmx.pl:8002

Proxy MMS: 212.002.096.016

port mms: 9201

Protokół MMS: WAP 2.0

MCC:260

typ APN: mms

Nareszcie na tych ustawieniach. Po restarcie mms sie wysylaja i odbieraja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bogi
Leee... nie rob na wap tylko na gprs internet. Wap to byl w starych fonach bez gprsu.

Ustawienia na ktorych mi dziala net w plusie:

Apn name: internet

Apn:internet

Proxy, port, nazwa uzytkownika,haslo, serwer, mmsc, proxy mms, port mms mam puste.

Protokol mms : wap 2.0

Mcc: 260

Mnc: 01

Typ uwiezytelnienia:brak

Apn type: default

Jak ustawisz tak samo powinienes miec neta

tapniete ze stonki

Działa mi powyższa konfiguracja o którą pytałem się miesiąc temu (internet) i wszystko chodzi na powyższym z tym że... do dziś nie próbowałem wysyłać MMS-ów, nie jestem jakimś wielkim ich zwolennikiem. Do dziś bo dziś byłem zmuszony przesłać zdjęcie znajomemu i niestety wyskoczył błąd (unable to send).

Wszedłem tutaj na forum i użyłem konfiguracji speedziocha:

MMS:

Unable to send nie wyskakuje, natomiast przy wiadomości jest jedynie znaczek kopertki z czerwonym kółkiem (zegar) i czekałem chwilę ale MMS nie został wysłany. Czyli coś ustawiłem ale to coś nie działa do końca.

Będę wdzięczny za pomoc, dodam że romu nie zmieniałem ani nic nie kombinowałem. Jadę na tym na czym jadę od początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dam-in
Wszedłem tutaj na forum i użyłem konfiguracji speedziocha:

MMS:

Unable to send nie wyskakuje, natomiast przy wiadomości jest jedynie znaczek kopertki z czerwonym kółkiem (zegar) i czekałem chwilę ale MMS nie został wysłany. Czyli coś ustawiłem ale to coś nie działa do końca.

Będę wdzięczny za pomoc, dodam że romu nie zmieniałem ani nic nie kombinowałem. Jadę na tym na czym jadę od początku.

Może banalne, ale popraw MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002 (BEZ X) oraz PORT MMS na 8080 i będzie OK ;)

MMS:

MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002

Proxy MMS: 212.2.96.16

port mms: 8080

Poprawna konfiguracja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Simono

U mnie na ZTE Blade ROM JJ RLS9 do dzisiaj nie udało mi się uruchomić MMS sieć Plus, żadne ustawienia nie dają w rezultacie działających MMS.

Mam pytanko jak usunąć wszystkie punkty dostępu, łącznie z tymi dla innych sieci też. Pojawiają mi się tez wirtualni którzy używają nadajników Plusa i może z tym jest problem, ale niestety nie mogę ich usunąć.

Jedyne co uzyskuję to komunikat "Connection cannot be made".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Renata

Witajcie,

Dostałam w prezencie HTC SMART (poprzednio tylko samsungi).

Jak ustawić w tym telefonie opcje mms.

Na stronie plusa (z tej sieci mam tel) Konfiguruj telefon przez internet nie ma akurat tego modelu do konfiguracji.

Proszę pomóżcie bo zaraz telefon wyląduje z 4 piętra na betonie i na tym się skończy pociecha z prezentu :)>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, ale Brew Mobile Platform to nie Android......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witajcie,

Dostałam w prezencie HTC SMART (poprzednio tylko samsungi).

Jak ustawić w tym telefonie opcje mms.

Na stronie plusa (z tej sieci mam tel) Konfiguruj telefon przez internet nie ma akurat tego modelu do konfiguracji.

Proszę pomóżcie bo zaraz telefon wyląduje z 4 piętra na betonie i na tym się skończy pociecha z prezentu :)>:(

Tam masz automatyczną konfigurację w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie na ZTE Blade ROM JJ RLS9 do dzisiaj nie udało mi się uruchomić MMS sieć Plus, żadne ustawienia nie dają w rezultacie działających MMS.

Mam pytanko jak usunąć wszystkie punkty dostępu, łącznie z tymi dla innych sieci też. Pojawiają mi się tez wirtualni którzy używają nadajników Plusa i może z tym jest problem, ale niestety nie mogę ich usunąć.

Jedyne co uzyskuję to komunikat "Connection cannot be made".

Jeżeli w ustawieniach profilu MMS masz pozycję Serwer to wpisz tam to samo co w MMSC - http://mms.plusgsm.pl:8002

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ponieważ miałem z tym ogromne problemy (na internecie i forach ludzie mają głównie 2.1, którego ustawienia APN nie działają poprawnie w 2.2) podrzucam screenshoty z poprawnie działającej konfiguracji internetu oraz MMS w Plusie.

Posiadany przeze mnie HTC Desire z salonu ERY, bez simlocka, Android wersja 2.2.

htc desire android 2 2 plus MMS zip

Miłej zabawy !

P.S. klikać w link i ściągać po otwarciu nowego okna. 'Save as' nie działa. Ot taki file hosting.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi