Skocz do zawartości
meroky17

Porównanie I5 vs I5X

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Miałem dzisiaj w ręce swoją x5 i kolegi 5

Patrząc na ekran nie widać żadnej róznicy

Gry chodzą rewelacyjnie na 5 na 5 x już nie do końca

NP . Dead trigger na 5x na high nie chodzi płynnie a na 5 już tak ;)

Edytowane przez Sphinxxx
    Oferty handlowe zamieszczamy tylko w dziale Giełda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry temat, czyli uważasz, że nie warto dopłacać i różnica w ekranie na prawdę niewielka? No bo wiadomo, trzeba płacić 100zł więcej i mieć gorszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5x to niższa wydajność, większe zapotrzebowanie na RAM oraz 140 zł dopłaty do ekranu, który praktycznie nic nie zmienia, a i aparat 13 mpix uważam że nie jest wart tej dopłaty. Podobno w 5x mniej widać efekt krawędziowego podświetlenia u dołu ekranu, jednak dla mnie jest to praktycznie niezauważalne - niektórzy to widzą, a ja nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woznyp

Jak chodzi o wydajność to trudno coś powiedzieć w tej sprawie. Przecież każdy korzysta w inny sposób z telefonu - nie ma uniwersalnego testera.

Moje testy:

1) serie po 40 zdjęć w 13MP - dość płynnie, szybki zapis, czas oczekiwania na przerobienie ok. 20 sekund

2) Beach Buggy - świetnie działa na standardowych ustawieniach; na high przycina (ale to są chyba wymagania dla dużo lepszego sprzętu)

3) Temple Run 2 - również świetnie działa, nigdy nie zaliczył zwiechy

4) Chrome - czasem występują losowe wyłączenia, działa dość szybko przy kilku wymagających kartach

5) Firefox - z powodu dodatku LastPass ma na początku zwiechę, ale później daje sobie bardzo dobrze radę

6) Przeglądarka stockowa - generalnie najlepsza z powyższych dla video online - jako jedyna odtworzyła noobroom (FF, Chrome odpalają tylko playery YT)

7) Quickoffice - nic dodać nic ująć

8) Netvi - daj radę, odtwarza na przyzwoitym poziomie

9) CameraMX - jak dotąd najlepsza apka do robienia dobrych zdjęć (bez rozmyć, poruszeń); stockowa apka nadaje się do macro i dobrze doświetlonych miejsc

10) Clean Master - dla tych którzy nie mają roota, bardzo dobra apka do czyszczenia pamięci wewnętrznej ze zbędnych MB, przenoszenia aplikacji, czyszczenia ramu

11) AfterFocus Pro - edycja zdjęć, działa prawidłowo

12) Lapse It Pro - time lapse, działa prawidłowo

13) Epson iPrint - drukowanie w sieci na drukarkach Epson, skanowanie do telefonu z poziomu skanerów Epson, działa bardzo dobrze

14) Hangout - działa w miarę szybko, połączenia wideo na poziomie

15) Skype - nic dodać nic ująć

16) Miero viaGPS - GPS potrzebuje złapać fix, potem bardzo dobrze nawiguje (testowane w Polsce, w Czechach słabo)

tutaj uwaga: GPS długo łapie fix w czasie jazdy, ja używam najpierw AGPS, a potem test gps do sprawdzenia satelit - to chwila, a dużo przyspiesza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vetras

Przeczytałem wiele wątków na forum i dalej nie mogę się zdecydować który z nich wybrać myślałem bardziej o I5x ze względu na lepszą rozdzielczość i aparat ale w wątku http://forum.android.com.pl/f953/5x-a-5-wydajnoa-ae-370586/ wielu posiadaczy I5x skarżyło się na częste zwiechy. Mógłby ktoś wprost powiedzieć co lepiej kupić i potwierdzić informacje o zwiechach.

Edytowane przez Vetras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwiechy to sprawa jakiegoś błędu w sofcie. Użytkownicy modelu 5 twierdzą, że ich słuchawka jest wydajniejsza od 5X i różnicy w wyświetlaczu nie widać. Aparat w 5X jest przekłamany i ma 8 mpix. 13mpix to interpolacja.. ale, sama optyka jest jaśniejsza niż w modelu 5 (ble ble ble.. zdjęcia robi dobre, ale trzeba się namęczyć). Ogólnie dobry telefon. Ja nadal gdybym miał wybierać wziąłbym 5X. Moje oko widzi różnicę w wyświetlaczu HD a Fhd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uran0s

Telefon bardzo fajny, w tej cenie trudno szukać czegoś lepszego, choć jedna rzecz mnie martwi, mianowicie, wsparcie producenta, powoli zaczynam się bać, czy i5x dostanie andka 4.3 :(

Niby producent zapewnia, że są prowadzone prace nad aktualizacją, ale widząc, że dalej nie wyszła aktualizacja umożliwiająca zapisywanie na karcie SD, to mam coraz większe wątpliwości, czy aby na pewno doczekamy się andka 4.3...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem skąd takie przypuszczenia, jest to bardzo mało prawdopodobne, żeby dostał aktualizacje Androida. To rzadkość w telefonach takich marek i takiego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Insignie 5x od jakiegoś czasu i jeszcze ani razu mi się nie zawiesiła.. Nie jestem graczem w gry praktycznie nie gram mam jedynie jakieś czołgi z Gameloftu :) obawiałem się ze bateria będzie słabo trzymać z tego względu że to jednak większa rozdzielczość itd Obawy były mylne po kilkukrotnym rozładowaniu baterii +/- do 0 i naładowaniu do 100% trzyma spoko 2 dni. Przy używaniu czasami facebooka gadu gadu smsach i rozmowach więc jest git (bateria 2000mAh) tej większej jeszcze nie testowałem. Ramu przy zainstalowanych może 10-15 aplikacjach z sklepu Play pozostaje mi minimum 200mb średnio 300mb czasami jest nawet 400.. Więc jest git. Miałem okazje przetestować oryginalną nawigację Mireo z wgranymi mapami. Działa :) ściągnąłem za darmo polski język żadnych przygód. W pełni mogę polecić I5X.. :) Żadnej zwiechy jeszcze nie miałem aparat przy pewnej ręce na auto ustawieniach robi zadowalające zdjęcia wiec nie jest źle. :)

Zastanawia mnie tylko fakt.. ściągałem już 2 wersje klawiatury "Swype" i obie nie działają klawiatura się w ogóle nie pokazuje (myślę że to z racji rozdzielczości FHD).. Ma ktoś I5X i korzysta ze swype ? jeżeli tak to niech wspomni czy ściągnął z marketu czy raczej z internetu i prosiłbym o zarzucenie linkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uran0s
    Nie wiem skąd takie przypuszczenia, jest to bardzo mało prawdopodobne, żeby dostał aktualizacje Androida. To rzadkość w telefonach takich marek i takiego pochodzenia.

Na oficjalnym fanpage, producent odpowiadając na pytania użytkowników napisał, iż są prowadzone prace nad nową aktualizacją.

Oczywiście, nie łudzę się, że i5x dostanie aktualizacje, choć z drugiej strony, jeśli chcą powiększyć grono klientów, to muszę zapewnić wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi