Skocz do zawartości
radkam

Jaki ROM dla MyPhone NEXT

Rekomendowane odpowiedzi

radkam

Część,

Przmierzam się do zakupu tego telefonu. Jednakże chciałbym wcześniej dowiedzieć się jakich używacie ROM'ów na swoich NEXT'ach.

Czy większość z Was korzysta ze stockowego ROM'u czy może wolicie wersje 4.2.x a jeżeli macie te wyższe od oryginalnych (4.2.x) to czy wszystko na nich działa?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Edytowane przez positivepl
    Korekta tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak...Ja osobiscie nigdy nie wytrzymalem na stocku dluzej niz 1dzien...Kazdy rom ma swoje wady i zalety.Ja najbardziej lubie romy "lite" gdzie moge go swobodnie dostosowac pod siebie.Uzywam 4.2.1 wlasnej modyfikacji w wersji czarno-bialej;-) A stock w next bez kombinacji i dziubania jest imho daremny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radkam

Wszystko działa na nim poprawnie (dual sim) ?

Próbowałeś może 4.2.2 (n.p. z tego linka )?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pierwsze co robiłem na stockowym romie to zmieniałem launcher ;)

Teraz mam rom Alternative V5 i gdyby nie lagi przy włączaniu apki aparatu i przy wychodzeniu z niej to by został. Spróbuję zgrać apkę z orginalnego romu MyPhone i wrzucić do Alternative, może będzie działał lepiej. Poza tym max rozdzielczość zdjęcia 6M pixeli więc coś nie tak.

Wygląd i zawartość Alternative V5 bardzo mi odpowiada. Nie trzeba wgrywać żadnych launcherów, co prawda ten zawarty w romie na pewno ma mniej opcji konfiguracyjnych jak te doinstalowywane ale i tak jest lepszy niż stockowy. Aha, i są powiadomienia na zablokowanym ekranie o smsach i nieodebranych połączeniach.

Jedyne co bym zmienił to kolor "tła" folderu ale nie wiem jak i czy to możliwe. Czarne jest 'takie se'.

post-69215-14255737463847_thumb.png

Dual sim na Alternative V5 działa ( aero2 ). Na tym http://forum.android.com.pl/f985/nowo-roczny-rom-color-os-370365/5 albo nie działa albo nie umiem skonfigurować.

Edytowane przez MichalR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    jakich używacie ROM'ów na swoich NEXT'ach
    Stoc'kowy ROM z nakładką Nova Launcher + ROOT + podmienionych kilka stock'owych aplikacji na inne bardziej przyjazne dla użytkownika, np. kamera/galeria, zegar/budzik, kalkulator, notatnik itd. itp.

O tapetach i innych bzdeta nie wspomnę ;)

Edytowane przez SamXel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Alternative V5

:thumbup:

Przy uruchomionym 3g i restarcie nie łapie 3g, trza z łapy. Więcej błędów nie znalazłem.

Autor tego ROM współtworzył nowy, Me!ROM, niedawno się pojawił. Ktoś go ma na pokładzie już?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podobnie jak SamXel stock + Nova i oczywiście root, gravity, galeria3d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi