Skocz do zawartości
Galunid

Portowanie romów dla funa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem dowiedzieć się jak i z jakiego urządzenia można przeportować rom dla naszego funa :D

Wszystko robię na własną rękę i liczę się z ewentualnym stałym zniszczeniem telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz jakąkolwiek wiedzę nt. budowy androida, by zabierać się za portowanie? ;)

Jeśli tak , to super i życzę powodzenia. Przyda się kompletna specyfikacja telefonu (jedyna niezgodność to rozdzielczość matrycy aparatu i marka telefonu, test wykonałem na innym romie)

myPhone FUN Specification

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem jak by się zabrać za zrobienie portu romu dla funa ale jest jedno ale. Program do porównania romu istnieje ale niestety nie obsługuje mt6572 tylko starsze wersje. Drugi problem ze właśnie mt6572 jest tak jak by nowy i ciężko coś zrobić. Jak coś obserwuje temat i będę próbował coś działać.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za specyfikację i miłe słowa, ale nie mam pojęcia z jakiego urządzenia można sportować np. CM ;/

Mam kolegę, który się tym zajmuje, z 7 romów już przeportował, ale nie ma pomysłu z jakiego urządzenia wziąć rom dla funa ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę kolego, że zapału ci nie brak, ale i trochę wiedzy by się przydało ;) Najlepiej z takiego, który ma identyczną lub bardzo podobną specyfikację, lub chociaż jest oparty na tym samym procesorze, dlatego pojawił się ten link z parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że możemy tylko pomarzyć o customach typu CM, Paranoid. Dlatego , że producent naszego układu, MTK, nie wydał źródeł potrzebnych do skompilowania m.in CM'a. Zatem jesteśmy skazani na gotowane romy oparte o stockowe bazy. Walka z MTK trwa w najlepsze od kilkunastu miesięcy, niestety bronią się jak mogą i źródeł wypuścić nie zamierzają. Wydania źródeł doczekał się chyba tylko układ 6579.

---------- Post dołączono o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Mam kolegę, który się tym zajmuje, z 7 romów już przeportował, ale nie ma pomysłu z jakiego urządzenia wziąć rom dla funa ;d

Może właśnie XOLO a500s ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Widzę kolego, że zapału ci nie brak, ale i trochę wiedzy by się przydało ;) Najlepiej z takiego, który ma identyczną lub bardzo podobną specyfikację, lub chociaż jest oparty na tym samym procesorze, dlatego pojawił się ten link z parametrami.

To wiem ze tak najłatwiej. Nawet znalazłem kilka modeli podobnych i coś tam składałem w całość ale na razie to stoi w fazie budowy. Bazuje na tutorialu lewa ROM. A zanim pojawi się coś konkretnego to telefon pójdzie w zapomnienie. Znalazłem tez ROM z miui lecz chińczyk usunął go chyba. Tak naprawdę był tylko jeden ROM z miui pod ten procesor.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z MyPhone FUN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takich tematów na XDA jest kilka. Oczywiście żadnych konkretów tam nie znajdziemy, no przynajmniej tego, co nas interesuje. CM'a dla mtk 6572 nie ma i prawdopodobnie nie będzie. Nie wspominając o próbach jego skompilowania czy też przeportowania - do tego są potrzebne źródła, a tych nie mamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca, ST Ericsson też nie udostępnił źródeł, a nieoficjalne CMy na Galaxy Advance czy Ace 2 jakoś powstają. Potrzeba tylko zawziętej i pracowitej grupy developerów, żeby te źródła odtworzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi