Skocz do zawartości
Maxximal11

Alternatywa dla przycisku włączania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk on/off strasznie mi się wyrobił od ciągłego wciskania i niestety rokuję że długo czasu już mu nie zostało. dlatego zawczasu chciałbym się zabezpieczyć - jeśli chodzi o wygaszanie ekranu, wyłączanie to nie ma problemu: mam już odpowiednie widżety. Ale nie mam pojęcia co z włączaniem - jeśli ktoś zna sposób na przypisanie tej funkcji on/off innemu klawiszowi w telefonie albo jakąś inną drogę z pominienciem tego przycisku to prosiłbym o podzielenie się :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tom91

Chyba nie ma takiej możliwości. Co więcej, nie spotkałem się żeby ten przycisk nie był kluczem elektrycznym (czytaj: dwa przewodniki zwierane pod wpływem nacisku ze skokiem mechanicznym).

Zaryzykuje stwierdzeniem, że popularne są mikro przyciski SMD z reguły o wymiarach około 5x4x1.75 mm., jeżeli są montowane przy krawędziach bocznych.

Przy tej skali różnica 0,5 mm jest dużą różnicą dlatego szukając zamienników warto zobaczyć jaki grid ma przycisk do wymiany.

U mnie problem z tymi mikro przyciskami był taki, że ich piny nie były solidne. po przyłożeniu większej siły dwa oderwały się od spoiwa (na szczęście nie zrywając ścieżek) w ten sposób, że jedna nóżka twardo się trzymała spoiwa podczas gdy reszta sobie latała w środku sprzętu.

Osobiście uważam, że nawet lepiej jeżeli przycisk jest mniej wytrzymały niż laminat z którego jest wykonana płyta główna. Zresztą sytuacja w której przycisk jest "miękkim zawodnikiem" jest o tyle lepsza, że używany zamiennik można łatwo znaleźć w nowszych telefonach (nawet dziesięcioletni se t610 miał takie przyciski).

Edytowane przez tom91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem sobie swego czasu na nexusie kernel od franco. W aplikacji TricksterMod w zakładce Specyficzne miałem coś a'la Knock On. Podwójnym puknięciem w ekran wybudzasz telefon. Podzukaj kernela z tym bajerem. Może cos znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tom91

@up: kolega Maxximal11 szukał alternatywy dla włącznika a nie wybudzania włączonego urządzenia. Poćwicz czytanie ze zrozumieniem :P

Powiedziałbym, że to sprawa bardzo niskopoziomowa i najprościej jest po prostu wymienić przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@up: kolega Maxximal11 szukał alternatywy dla włącznika a nie wybudzania włączonego urządzenia. Poćwicz czytanie ze zrozumieniem :pPowiedziałbym, że to sprawa bardzo niskopoziomowa i najprościej jest po prostu wymienić przycisk.

Wspomniał o wygaszaniu, jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tom91

@up: Wspominał też o włączaniu urządzenia.

Przycisk on/off strasznie mi się wyrobił od ciągłego wciskania i niestety rokuję że długo czasu już mu nie zostało. dlatego zawczasu chciałbym się zabezpieczyć - jeśli chodzi o wygaszanie ekranu, wyłączanie to nie ma problemu: mam już odpowiednie widżety. Ale nie mam pojęcia co z włączaniem - jeśli ktoś zna sposób na przypisanie tej funkcji on/off innemu klawiszowi w telefonie albo jakąś inną drogę z pominienciem tego przycisku to prosiłbym o podzielenie się :)

Następnym razem czytaj treść całego posta nim spróbujesz udzielić odpowiedzi.

Dlatego pisałem jaki to przycisk, dlatego że jedynym sposobem rozwiązania problemu włączenia jest zastąpienie innym przyciskiem (nawet samoróbką).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok rozumiem, dzięki za odpowiedzi. Więc skupię sie teraz na jak najmniejszym maltretowaniu przycisku :D i poszukam jakiejś "samoróbki" w razie czego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tom91

@up: albo poszukanie taniego dawcy. Uceglony czy zalany dla przycisku nie ma szczególnego znaczenia. A jeżeli byś podejrzewał że przycisk od dawcy też był skutecznie zalany, to zawsze można wykąpać w czystym alkoholu.

Przycisk to taka pierdółka, że można samemu wymienić nawet zwykłą oporową lutownicą. Koszt nawet 15 zł za dawcę to i tak dużo mniej niż mógłby sobie wyśpiewać w zasadzie dowolny serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i pierdółka ale przy zabawie z lutownicą trzeba mieć stalowe nerwy i cierpliwość.. Ale oczywiście warto jak będzie działało. A i zmierzyłem przycisk z zewnątrz. Ma kształt prostokąta z zaokrąglonymi rogami. 11x2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi