Skocz do zawartości
dexters84

Wyniki w benchmarku Androbench na różnych ROMach

Rekomendowane odpowiedzi

rdy

Jak nie widzisz różnicy przed i po trimowaniu to widocznie masz mało miejsca zajętego

A jak nadal nie widzisz, to wpadnij trochę wyżej na podforum galaxy nexusa, gdzie bez trimowania nie dało się używać tego telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat ja u Siebie na G2 nie widzie róznicy, ale na niektórych telefonach widać dość znaczną róznice;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No sorry Panowie ale obecnie szybka pamięć to podstawa, po co szybki procek skoro pamięć go zdławi...z mojego smartfonowego doświadczenia wiem, że random write <0,6 to była jakaś masakra, lagi i okropnie się fona używało...

Send by Gie tu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

No popatrz, a na G2 nie widać żadnej różnicy. Wszystkie operacje na plikach i tak idą przez cache w RAM i praktycznie nie widać, czy pamięć flash pod spodem jest szybka czy wolna. Poza tym smartfony i tablety istnieją od tylu lat, nagle zaczęły wymagać "trimowania"? Podejrzewam, że użytkownicy Iphonów i Ipadów nawet nie słyszeli tego słowa, a ich urządzenia jakoś nie zamulają się z czasem, nawet po paru latach intensywnego używania. Androidowe gusła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To powiedz mi skoro mając dwa tablety z takimi samymi prockami, jeden śmiga a drugi pięknie muli a w androbenchu wychodzą właśnie tak duże różnice na random write to w czym jest rzecz? Może do IPhone producent po prostu daje dobre kości i inne podzespoły?

Send by Gie tu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb
    U mnie kiedyś przed "trimowaniem" Random Write było na poziomie 0,30MB/s, po "trimowaniu" wzrastało do 1,2MB/s i szybko w ciągu paru dni spadało do 0,30. Teraz przed "trimowaniem" jest 0,40, po "trimowaniu" 0,42, zawracanie gitary. Na działanie telefonu to ma taki sam wpływ, jak "seedowanie", "greenifowanie", "superchargowanie", oraz "układanie się ROMu przez trzy dni, w cieple lewej kieszeni". Legendy, gusła i zabobony.

Prawdę mówiąc to ja nie wiem czemu macie takie słabe wyniki, ja mam od początku ok 2MB w random Write, telefon mam 6 miesięcy, dzisiaj wynik to 1,98 MB. Ale nie to chciałem napisać, podoba mi się tekst "seedowanie", "greenifowanie", "superchargowanie" no i tu mogę się nie zgodzić, wczoraj zrobiłem root i dla ciekawości zainstalowałem greenify, mam sporo aplikacji na fonie zainstalowane i byłem w szoku ile z nich chodzi w tle bez powodu. Po hibernacji ich widać jak bateria dłużej trzyma, więc czasem warto z rozwagą korzystać z tego typu aplikacji. Co do pamięci jak telefon chodzi płynnie to nie ma co rozmyślać nad szybkością pamięci, jak zaczyna zacinać, to i tak raczej winne będzie coś co działa w tle a nie wolna pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, w moim starym l7 oczywiście wszystkie parametry były wielokrotnie niższe ale najważniejsze czyli te które mają wpływ na prędkość a l7 jest bardzo mułowaty to prędkość odczytu zapisu i czas dostępu. Jak te dwa pierwsze będą niskie np 10 razy niższe w (l7) to niczego nie zmieni dobry czas zapisu losowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up:

To że kolega powyżej ma 2MB zapisu losowego świadczy tylko o tym, że producent montuje różne kości i dlatego są takie rozrzuty w wynikach. Pozazdrościć takiego wyniku :)

#O matko, L7 miałem to padło przez niecałe 2 tyg. Na szczęście bez problemu "poszedł".

Send by Gie tu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety to "padło" ma teraz moja żona, ale dla niej najważniejszy jest duży ekran i niezła rozdzielczość, używa go tylko do dzwonienia i internetu czy robienia zdjęć, więc nie ma praktycznie nic zainstalowane ale i tak trzeba czekać 10s by wejść na fejsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

W czasie normalnego używania, telefon rzadko zapisuje dane i jeśli już, to małe pliki, a cały zapis idzie przez cache w pamięci RAM, potem w tle na dysk flash. Różnice w szybkości zapisu do tej pamięci flash są w praktyce niewidoczne, jeśli ktoś widzi, że po "trimowaniu" telefon mu nagle przyspieszył (czyli co, szybciej się wykręca numer? albo w przeglądarce szybciej wczytuje strony internetowe?), to albo coś z tym telefonem jest nie tak i "trimowanie" tylko przypadkowo zbiegło się z innym zdarzeniem, które przyspiesza/spowalnia telefon, albo ma jakieś omamy i jest podatny na sugestię.

---------- Post dołączono o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Jeszcze jedna sprawa: pamięć flash ma ograniczoną trwałość i "zużywa się" od zapisów. Dlatego urządzenia mobilne są tak zaprojektowane, żeby nie robić niepotrzebnych zapisów, np. system operacyjny nie swapuje pamięci RAM na dysk, tylko zabija aplikacje, gdy zabraknie mu pamięci, bo swapowanie nie tylko jest bardzo wolne, ale błyskawicznie by zużyło dysk flashowy. Z doświadczenia wiadomo, że telefony i tablety działają latami i raczej nie psują się z powodu tego zużycia pamięci flash, czyli ilość zapisów, które system robi "sam" jest naprawdę minimalna. Dlatego ewentualna optymalizacja szybkości tych zapisów nie może mieć żadnego widocznego wpływu na szybkość działania telefonu. Tym bardziej, że jak już pisałem ze dwa razy, te wszystkie operacje idą przez cache w pamięci RAM, a sam zapis na dysk jest robiony w tle i w minimalnym stopniu obciąża CPU.

A to co się wypisuje na tych wszystkich forach androidowych, to są bajki z mchu i paproci, wszędzie pełno gimbusów i "fachowców" z allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi