Skocz do zawartości
dexters84

Wyniki w benchmarku Androbench na różnych ROMach

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z trimowaniem czy bez, wyniki w androbenchu są takie same.

Ale w takim razie jakie parametry Twoim zdaniem wpływają na płynność działania smartfona. Na mój rozum procek i pamięć. Optymalizację pomijam w kwestii androida.

Send by Gie tu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Procesor, ilość pamięci RAM, rozdzielczość ekranu, no i jakość samego oprogramowania. Dysk ma raczej pomijalne znaczenie. To co wszyscy rozumieją pod hasłem "płynność działania", czyli reakcja na jeżdżenie palcem po ekranie, przesuwanie treści w okienku przeglądarki, itp., jest praktycznie bez związku z szybkością działania pamięci flash.

Ipad mojej żony, po trzech latach ciągłego używania, bez żadnego "trimowania", działa tak samo płynnie jak nowy. Nie wymaga też żadnego "superchargowania". Jakość oprogramowania jest chyba kluczowa, tego się nie przeskoczy żadnymi tanimi sztuczkami, jakimś "trimowaniem", "kastom kernelem", czy overclockingiem z 2GHz na 2,4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też Wam skacze? Raz mam 0.6 a raz 1.2

Wysłane z G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam zawsze >1 random write, czy po lagfix'ie czy przed.

Send by Gie tu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio miałem ciagle między 0.45-0,55 mb/s . Teraz mam w kazdym tescie po 1,3mb/s . Wynik zmienił się po tym jak zwolnilem miejsce w pamięci do około 4gb. Po czym nagrywalem filmik do momentu az apka aparatu sama zakończyła nagrywanie . nastepnie usunąłem film sprawdzilem androbrnch wynik i teraz mam po 1.3mb/s .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gorsen

Mój LG G2 zaczął ostatnio mocno przymulać, poczytałem i doszedłem do robienia TRIMa. Wynik w androbenchu przed trimem: 0.25MB/s. Wczoraj zrootowałem telefon, zainstalowałem lagfixa trimnąłem go i wynik skoczył do 0.34MB/s... ale jak porównuje z waszymi wynikami to ciągle jest coś nie tak, bo powinienem mieć znacznie więcej! Ale różnica w płynności i tak odczuwalna dość mocno :P?

EDIT:

Zwolniłem kolejny GB danych usuwając stare filmy. RW skoczył do 1.3MB/s :)

Edytowane przez gorsen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie RW jest na poziomie 1,95MB/s, to chyba dobrze :)

Bez żadnych lagfixów czy innych rzeczy tego typu, wgrane tylko recovery + cloudy g3 :)

Edytowane przez patrykk147

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gorsen

Dobra, to znowu ja. Widzę, że ten lagfix to trochę oszukany jest. U mnie już po 5min wynik wraca do <0.3MB/s :(

jak usunę tylko coś z pamięci to nagle robi się 1.3MB/s ale na bardzo krótko :) Dosłownie w parę minut spada do 0.6MB/s potem chwile później do 0.3MB/s. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Tak. Daj sobie spokój z tym "trimowaniem", nic nie daje. Gdyby to był magiczny sposób na pozbycie się lagów, to producent dawno by to zrobił w systemie, tym bardziej, że to tylko trywialne przemontowanie filesystemów z innymi parametrami.

Świat Androida to takie bajki z mchu i paproci. Trimowanie, seeder, supercharger, magiczne lagfixy, układanie się ROMów przez trzy dni i noce, ludzie kochani...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Większość softów u innych producentów jak i sam czysty android od którejś wersji ma wbudowane automatyczne trimowanie. Czemu lg to wywaliło, to nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi