Skocz do zawartości
MarcinxD4

Jak sprawdzić czy mam aplikacje do podsłuchu na SGS IV?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli piszę w złym miejscu to przepraszam.

Moja dziewczyna ma na pewno podsłuch w tel. Jest to za pewne jakaś aplikacja, bardzo dobrze ukryta która wysyła sms, rozmowy itp. Jej mama ja w ten sposób kontroluję, a dziewczyna ma 19 lat, wiec przesada.

Ja sie nie znam na androidze bo uzywam innego OS. Mógłby mi ktos powiedzieć jak to odnaleźć, gdzie szukać, jak to moze być ukryte, i najważniejsze jak sie tego pozbyć? Jakiś reset załatwi sprawę?

To bardzo ważne i proszę o pomoc.

Myśle ze to aplikacja w stylu spyphone lub podobna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej wgrać ROM od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Na początku to sprawdź wszystkie połączenia z siecią. Dane muszą być w jakiś sposób przekazywane. Kto płaci za rachunek telefoniczny? Oczywiście połączenie może odbywać się przez wi-fi, ale tu też można skontrolować ilość wysyłanych danych. Co to za telefon? W jaki sposób się znalazł u dziewczyny?

GT-N7100 i Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to samsung galaxy s4

Dostała od mamy na urodziny, dosyć dawno temu. Dziewczyna go sobie nie wybierała, tylko jej mama, czyli bardzo możliwe ze kupiła od razu tak przygotowany.

Tylko teraz jak to sprawdzić?

Czy wgranie nowego ROMa nie spowoduje utraty gwarancji?

Ma tel na karte w PLAY. Nie wiem czy korzysta z pakietów, a wi-fi ma ciągle właczone jak jest w domu to łaczy się automatycznie i to właśnie chyba wszystko idzie przez wifi, bo wtedy widać ze jej mama ją kontroluje, np nagle wie co robi, o czym ze mną gada itp. Albo jest na nią zła o coś co specjalnie napisalismy w sms.

Jest jakiś sposób ze sprawdzic czy jest taka aplikacja?

Jeśli nie da sie spr to jak wgrac ROMa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wgrasz roma oficjalnego od Samsunga - gwarancji nie tracisz. Poradniki Jak wgrać są na forum wystarczy poszukać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak sprawdzić czy jest to czysty rom od samsunga czy z jakiejś dystrybucji?

I mógłbyś mi podrzucić link do poradnika? Bo nie bardzo się orientuję w tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba ze sa to spyphone za kilka tysiecy zlotych wtey zmiana ROMu nie pomaga bo jet po prostu zamontowany chip.

Tapnięte z mojego Blade G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Zainstaluj 3g Watchdog Pro. Wyłącz w telefonie wszystkie automatyczne aktualizacje. Piszesz np. dobę dziewczyna nie korzysta w ogóle z sieci, ale telefon jest z włączonym wi-fi. Po tym czasie sprawdzasz transfer w programie. Ogólnie bez roota to za bardzo nie nawalczysz ze sprawdzeniem. Abstrahując, to jeżeli po pierwsze, matka nie miała z córką wcześniej większych problemów wychowawczych, to nie powinna nic takiego robić. Po drugie. Jeżeli już coś jest w telefonie, to raczej jakiś prosty program. Chyba, że dziewczyna jest z gatunku bogatych i wydanie dodatkowych paru tys. za telefon ze specjalistycznym oprogramowaniem nie stanowi większego problemu. Jeżeli tak to weźmy poprawkę na pkt pierwszy. Piszę to z autopsji. Kilkoro dzieci wychowałem na ludzi.

GT-N7100 i Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie jest z tych bogatszych. Czyli wydanie 10tyś zł na tel to nie problem. Problemy z nia miała i to przeze mnie, stąd właśnie te podejrzenia. Czyli jesli jej mama kupiła taki tel z gotowym spyphone to nie da rady nic zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi