Skocz do zawartości
adam123adam

Jak działa przywracanie ustawień fabrycznych? - Pytanie do speców.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie takie jak w tytule. W jaki sposób działa owe przywracanie ustawień fabrycznych? Zastanawiałem się sporo nad tym, jednak sam do końca nie wiem w jaki sposób dokładnie jest przeprowadzany ten proces. Czy jest to na takiej zasadzie, że zaraz po instalacji czystego systemu istnieje jego obraz i to z niego jest wszystko przywracane, a wcześniej usuwane? Jeśli nie jest to realizowane w taki sposób tylko np. usuwanie konkretnych folderów z aplikacjami z google play, ustawieniami innych aplikacji i systemu to co w sytuacji gdybym usunął jakąś aplikację systemową (np. google play) i wybrał przywrócenie ustawień fabrycznych czy powróciła by ona, czy jednak w konsekwencji usunięcia jej nadal by jej nie było?

Odpowiedzi na to oczywiście szukałem przez google, ale dużo mi ono nie pomogło niestety. Jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie to bardzo proszę o napisanie jej tutaj. Dodatkowo jeśli ktoś posiada jakieś linki do stron zagranicznych z wyjaśnieniem tego tematu to również proszę o podanie.

Mam nadzieję na zainteresowanie się tematem i znalezieniem się osoby, która wie dokładnie jak działa ten proces. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nctrns

Kiedy telefon jest nowy, wszystko, czego potrzebuje do działania jest w katalogu (lub partycji, w starszych wersjach/urządzeniach) /system. Tam są wszystkie preinstalowane pliki apk dla aplikacji itd. Kiedy instalujesz coś nowego, zapełniany jest /data, tam też pojawiają się dane aplikacji (systemowych jak i użytkownika).

/system jest tylko do odczytu, więc w czasie factory reset jest nie ruszany, formatowane są /data oraz /cache (dane tymczasowe etc.)

Jeśli usuniesz coś z /system, nie pojawi się FR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom

To działa na tej zasadzie, że są usuwane wszystkie aplikacje użytkownika, hasła, ustawienia, jest kasowana pamięć wewnętrzna urządzenia(na żądanie) i są przywracane wszystkie ustawienia fabryczne. ALE przywrócenie ustawień nie przywróci usuniętych z systemu aplikacji, do tego trzeba wykonać reinstalację systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jedno moje przypuszczenie się potwierdziło w pewnym sensie. Dzięki panowie za odpowiedzi, piwka dla was.:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko uważaj. Mój znajomy przywrócił sobie ustawienia fabryczne i mu skasowało wszystkie kontakty. Miał zapisane na pamięci tel a nie na SIM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo tak to działa. Trzeba pamiętać o backupie, ale akurat kontakty można synchronizować przez konto Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednym słowem telefon po przywróceniu ustawień fabrycznych jest taki sam jak był by wyjęty z pudełka.

Dodatkowo nie można odzyskać danych, bo pamięć w telefonie to nie dysk twardy gdzie można odzyskać dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nctrns

Można odzyskać dane ale nie domowymi sposobami.

Tapatalk'd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jednym słowem telefon po przywróceniu ustawień fabrycznych jest taki sam jak był by wyjęty z pudełka.

No nie do końca, bo jeśli zmodyfikowało się jakieś pliki systemowe, czy usunęło niepotrzebne appki to nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych pliki nie wrócą do ustawień początkowych, a usunięte appki się nie pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Dodatkowo nie można odzyskać danych, bo pamięć w telefonie to nie dysk twardy gdzie można odzyskać dane.

Mało wiesz. Odzyskać można. A przywracanie do stanu fabrycznego, jak ktoś już słusznie wspomniał to formatowanie (czyli czyszczenie) /data i /cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi