Skocz do zawartości
FreaX

Zdjęcia wykonane za pomocą Xperii SP

Rekomendowane odpowiedzi

luxman

Jak wejdziesz w tryb manualny, to masz możliwość zmiany ISO z automatu na inną wartość. W tych 3 kropkach masz menu, i tam jest ISO.

Edytowane przez luxman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jeżeli chodzi o fotki to o niebo lepsze wychodzą. Na 4.1.2 HDR to było wielkie gó**o a teraz daje efekty. Najlepiej u mnie fotki wychodzą na manualu z HDR. Nwm czemu ale na automacie wychodzą troche gorsze niż na manualu. 100 % poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seven25

a jak ze zdjeciami w nocy lub ciemnym pomieszczeniu...tez 100% poprawy? zauwazyliscie ze zdjecia sa za bardzo skompresowane? na moim starym neo bylo podobnie u mnie fotki wazyły 900kb do 1,2 w dzien a porownywalnie w sgs II wazyly po 2,5 -3 mb oczywiscie pisze o rozdzielczosci 8mp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apio

@domell98

Możesz pokazać ?

A może uda ci się zrobić zrobić fotkę tego samego miejsca na 4.3 , porównując do 4.1 ?

Bo ja jakoś nie mam przekonania do poprawy.:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seven25

ja tez nie mam

---------- Post dołączono o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

czy na cm11 zdjecia wychodza lepsze niz na stocku? sprawdzal ktos?

---------- Post dołączono o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

macie jakies swoje najlepsze ustawienia w manualu ktore powoduja najlepsza jakosc zdjec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje raczej poczytać jakieś poradniki jak się robi zdjęcia albo inne podstawy fotografii. Nie można dobrać uniwersalnych ustawień dla wszystkich sytuacji, scenerii.

Najlepiej samemu metodą prób i błędów jeżeli się nie chce poczytać :P Jednak takie najprostsze rady to ustawić balans bieli na taki który będzie nam odpowiadał w danych warunkach, iso w dobrych warunkach oświetlenia zostawiłć na AUTO, a w gorszych podbijać na wyższe czułości. Czasem warto podwyższyć wartość ekspozycji o EV+0.7 lub według uznania. Stabilnie trzymać telefon podczas fotografowania. Nie zapominać o czystości obiektywu nawet odrobina kurzu, tłuszczu zmieni fotkę. Dalej można bawić się w programch do retuszu

Ale przede wszystkim nie oczekiwać cudów po aparacie telefonu

A co do małej wagi zdjęcia to jeżeli pomiędzy fotkami o wadze 900 KB, a 2,3 MB nie dostrzegamy różnic to nie ma co się przejmować, a cieszyć z algorytmów. Jeżeli jednak jakość jest kiepska no to może inną apke ściągnąć w ostateczności kupić aparat cyfrowy albo jakąś Lumię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seven25

uzywal ktos programu do zdjec perfectly clear?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na telefonie z BE2 świetnie wygląda

[ATTACH=CONFIG]75203[/ATTACH]

Takie słabawe ale jak się przyjrzeć to złapał pajęczynę więc dla mnie plus

[ATTACH=CONFIG]75204[/ATTACH]

foty robione na 4.1

Btw na 4.1 wychodziły ładne panoramy a potem strasznie ciemne na 4.1.2 i na 4.3 czy tylko ja mam tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie w mocnym oświetleniu na 4.3 ta biała flara spowodowana jest przez tłusty obiektyw

DSC_0005.JPG

DSC_0010.JPG

fotki w dobrych warunkach to nie test większość telefonów robi podobne zdjęcia lub lepsze więc zobaczymy jak będzie spisywać się w gorszych warunkach :)

Edit: Mogę prosić o połączenie moich postów myślałem że się skleją razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @domell98

Możesz pokazać ?

A może uda ci się zrobić zrobić fotkę tego samego miejsca na 4.3 , porównując do 4.1 ?

Bo ja jakoś nie mam przekonania do poprawy.:zdegustowany:

Postaram się zrobić fotki, ale nie wiem czy znajde jakieś zrobione na 4.1.2. Wieczorem lub jutro wstawie fotki, teraz nie mogę. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi