Skocz do zawartości
tigger_81

Wystający przycisk POWER z tyłu - czy to się nie niszczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeżeli już ktoś zadał to pytanie to przepraszam za powtórkę, ale nie mogłem nic znaleźć na ten temat w wyszukiwarce.

Chce wymienić telefon i wybór padł na Nexus 5 lub właśnie LG G2. W zasadzie to już się zdecydowałem na ten drugi, bo bardzo mi się spodobał podczas badania "organoleptycznego", jednak zastanawiam się nad sensem wystającego przycisku power/odblokowania na tylnej ściance.

Telefon przeważnie leży mi na biurku i przez większość czasu właśnie na "plecach". W przypadku większości modeli nie ma problemu, jednak tutaj zastanawiam się czy przypadkiem po miesiącu użytkowania nie wytrze się farba/plastik w tamtym miejscu.

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie??

Edytowane przez maciek0097

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ramka wokół guzików i aparatu jest bardziej wystająca niż guziki dlatego leżąc na płaskiej powierzchni guzik nie dotyka podłoża bo telefon opiera się na tej ramce. więc guzikowi nic nie będzie

Edytowane przez elvis22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można dokupić etui np slim armor :-)

LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w tym slim amorze jak obsługuje się power i przyciski volume up down? Wygodnie? Bo ja patrzę na zdjęcia to wydają się być tak jakby "zapadnięte" pod poziom slim armora ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ramka wokół guzików i aparatu jest bardziej wystająca niż guziki dlatego leżąc na płaskiej powierzchni guzik nie dotyka podłoża bo telefon opiera się na tej ramce. więc guzikowi nic nie będzie

Może nie do końca dobrze się wyraziłem, pisząc o guziku. Może to być ramka, tak czy inaczej będzie ona cały czas dotykać i rysować po powierzchni np. biurka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to jest właśnie zrobione w LG G2. Zawsze można go kłaść wyświetlaczem do dołu i wtedy przyciski z tyłu obudowy nie będą się rysowały i na dodatek dioda powiadomień będzie dobrze widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@robson2222

Właśnie w armorze jest o wiele wygodniej.

Od razu palcem trafiasz w dziurę :-P

LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tak czy inaczej będzie ona cały czas dotykać i rysować po powierzchni np. biurka.
    to ty się boisz o biurko czy o telefon ? :D moim zdaniem jest to nawet dobre rozwiązanie , przez to że telefon opiera się na tej małej ramce to leży lekko z ukosa dzięki czemu nie porysuje się cała powierzchnia tylnej klapki :) a ramce nic nie będzie żadnych rys ani przetarć nie będzie na niej widać bo jest za cienka (przynajmniej w czarnym egzemplarzu bo biała już mogła by się przetrzeć ) nosiłem przez pierwsze 2 tygodnie telefon w etui imak .. ale wkurzało mnie jego pogrubienie :P bez etui używa się telefonu dużo lepiej , wydaje się mniejszy , lepiej leży w łapie i w kieszeni :) odpuściłem sobie etui

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to ty się boisz o biurko czy o telefon ? :D moim zdaniem jest to nawet dobre rozwiązanie , przez to że telefon opiera się na tej małej ramce to leży lekko z ukosa dzięki czemu nie porysuje się cała powierzchnia tylnej klapki :) a ramce nic nie będzie żadnych rys ani przetarć nie będzie na niej widać bo jest za cienka (przynajmniej w czarnym egzemplarzu bo biała już mogła by się przetrzeć ) nosiłem przez pierwsze 2 tygodnie telefon w etui imak .. ale wkurzało mnie jego pogrubienie :P bez etui używa się telefonu dużo lepiej , wydaje się mniejszy , lepiej leży w łapie i w kieszeni :) odpuściłem sobie etui

No ja też nie lubie opakowywać telefonów w plastikowe zbroje, choc faktcznie często chronią przed zniszczeniem.

Pytanie kolejne dotyczące przycisków z tyłu. Telefon lezy mi na biurku, chce zerknąć która jest godzina lub np czy mam jakies powiadomienia - teraz po prostu naciskam przycisk z przodu telefonu (Samsung) i ekran mi się podświetla.

W LG trzeba wziąć telefon do ręki żeby nacisnąć przycisk i wtedy odblokować ekran? Czy wystarczy "tapnąć" lub obsługuje on np gesty?

Edytowane przez tigger_81
    Wziąść -> Wziąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crupez

Od powiadomień masz w pełni konfigurowalną diodę zaraz koło przedniej kamerki. Jednak jeżeli chcesz podświetlić ekran, to wystarczy w niego 2 razy tapnąć i się wzbudzi na moment :)

PS: Wziąć, nie wziąść :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi