Skocz do zawartości
poliveruss

Pierwszy smartfon - do 900zł - maksymalnie 4,3 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym rozpocząć swą przygodę z zielonym robocikiem. Poszukuję smartfona do około 900zł. W grę wchodzą tylko nowe telefony ze sklepów "fizycznych", nie mam zaufania do zakupów internetowych.

Zainteresowały mnie dwa smartfony:

-Sony Xperia L

-LG Swift L7 II

-LG Swift L9 II (wykracza poza budżet jednak chciałbym poznać opinie o tym smarcie, zainteresował mnie, gdyż wymiary ma porównywalne do SXL, a ekran większy)

Czekam jednak na inne propozycję, osób korzystających na co dzień ze smartfonów. Prosiłbym o uzasadnienie propozycji, tzn. podanie zalet i wad proponowanego telefonu.

Myślę, że ekran 4-4,3 cale byłby odpowiedni, telefon poza esemesowaniem i dzwonieniem służyć by miał do przeglądania internetu, słuchania muzyki, opcjonalnie do oglądani filmów i grania. Przydałby się również dobry aparat i nie pogardziłbym nagrywanie w hd.

Bateria by wytrzymywała minimum jeden dzień.

Edytowane przez poliveruss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

Jeżeli jakimś sposobem możesz dopłacić 100zł to w grę wchodzą dwa telefoniki. Mianowicie Xperia SP oraz Nexus 4. O każdym z nich możesz poczytać w odpowiednich działach.

Ale tak w skrócie: SP bardzo wydajny z lekką nakładką od Sony, slot na sd, ale niektórzy narzekają na jakość wyświetlacza. Nexus z kolei to produkt samego googla gdzie wsparcie jest tutaj najlepsze, bardzo wydajny, wbudowane 16gb pamięci ale brak slotu na sd.

Takie moje zdanie ;-) nie wszyscy muszą się z nim zgadzać :-P

Nastukane z mojego GalaxyTab'a 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nexusa 4 nawet jak nawet dolozy 100zl to nie dostanie za 1000 ze sklepu tak jak chce, co najwyzej jakies aukcje prawdobodnie telefony sciagniete z chin a w opisie lokalizcja :"szybka wysylka" lub "niedzwiedz"...

Taka nudna propozycja ale sgs2 plus w oleole.pl - sklepie ktory jest marka rtv euro agd za 808 zl do internetu jak najbardziej ze wszystkimi stronami sobie gladko radzi, chocby z grami flashowymi na fejsie, muzyka dobrej jakosci, nowe gry tez daja rade chociaz najnowsze typu apshalt8 sa pokazane yt jak scinaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

LG L7 II sobie odpusc, slabe GPU i przecietne CPU.

Jakbys mogl dolozyc do tego LG L9 II to bylby to naprawde dobry wybor. Bryla telefonu taka jak 4,3 calowce a tu masz upchane 4,7 cala IPS HD czyli ekran z naturalnie nasyconymi barwami, ktore sa ladne z rozdzielczoscia HD, dzieki ktorej nie uswiadczysz pixeli na ekranie. Do tego dobra bateria z dobrym GPU i przyzwoitym CPU.

Te same podzespoly masz w Xperii L ale ona ma gorszy i mniejszy ekran upakowany w podobna obudowe oraz slabsza baterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym na twoim miejscu zastanowił się nad Xperią SP i LG G pierwszej generacji troszke mało znany u nas telefon ale naprawdę dobrze wykonany z zewnątrz jak i wewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie nic lepszego niż Xperia SP nie znajdziesz, wydajne GPU i CPU. Ewentualnie jeśli Ci Xperia nie pasuje możesz szukać Motoroli Moto G w wersji 16 gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi