Skocz do zawartości
Jedker90

Defy+ wgrany sbf 2.3.6 - nie mogę zrotować tel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zacznę od początku. Miałem zablokowany tel wzorem. Dziewczyna wpisała mi zbyt dużo razy błędny wzór. Tel został zablokowany a odblokowanie mialo odbyć sie przez podanie emila i hasła do konta Google. Tel nie mial podłączonego neta wiec ta metoda nie działała.

Poszperałem na necie i stwierdziłem ze wgram nowego softa. Przez RSD Lite wgrałem soft 2.3.6 Android 2.3.6

Blur_Version.45.0.2310.MB526.NonEFIGSRetail.en.EU z Motorola Firmwares

Chcę teraz wgrac Cyanomod ale nie mogę zrotować tel. Apka GingerBreak nie działa( tzn. niby się coś tam robi ale po 20 min bez zmian, cały czas pracuje ale nie ma efektów. Aplikacja SuperOneClick niby działa ale po restarcie telefonu aplikacja na 'Step7" zawiesza sie. Po czekaniu nawet 30 min bez zmian.

Ogólnie cos wyczytałem ze należy najlepiej przejść do Froyo ale podobno tym 2.3.6 zablokowałem takie przejście.

Moja prośba pokierujcie mnie co mam teraz zrobić albo jak to zrobic.

PS Niby mam Defy+ ale pod bateria jest MB 525 czyli Defy bez plusa, ale jak wgrywalem softy ze strony jaka podalem softy te po wgraniu nie działały, jedynie Biała Dioda i czarny obraz. Jedynie Romy od Defy + działały. Dlaczego?

Aha ogólnie mam chyba Defy z zieloną soczewką bo nie działa mi teraz aparat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie tak jak kolega wyzej. Aplikacja mozna rootowac froyo bez uzycia kompa a gingera tylko z kompa.

Wysłane z mojego GT-I9082 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się zrotować sposobem podanym przez tomo_s. Dzięki wielkie :) Sposób łatwy i przyjemny :)

Mam jeszcze jedno pytani. Czy jest teraz taka możliwość aby pozostać na androidzie 2.3.6 ale żeby funkcja aparatu działała.

Chcę przed powrotem na CM popracować na tym systemie gdyż jest to moj pierwszy kontakt z tą wersją androida.

Edytowane przez Jedker90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

Na tym ROMie niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabrałem się za wgrywanie CM7. Robię wszystko zgodnie z poradnikiem z Motorola Defy/Defy+ - jak zmienić ROM? - poradnik - StrefaMobile.pl, Jednak po instalacji CM7.2 i Google Aps dla CM7 po restarcie, telefon wchodzi samoczynnie w bootlodera (tj, stan do wgrywania przez RSD Lite). Wyskakuje tam error i jakieś cyfry z literami po przecinku. Dlaczego tak jest? Pytanie jeszcze jedno czy ma teraz wrócić do Froy i od niego zaczynac instalacje romów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj przez RSDLite oficjalnego androida 2.3.6 z bl7 dla defy+ ponownie i spróbuj jeszcze raz. Nie chcesz przejść na CM11? Bardzo stabilna wersja od Quadraxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli można jeszcze dopytać gdzie mogę znaleść 2.3.6 z bl7 - (do to jest bl7?). Zawsze wgrywam ten Blur_Version.45.0.2310.MB526.NonEFIGSRetail.en.EU z Motorola Firmwares. Wydaje mi się że to jest źródło mojego obecnego problemu.

---------- Post dołączono o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

OK juz mam. Wszystko jest wyjaśnione na http://forum.android.com.pl/f267/od-froyo-do-jelly-bean-4-3-a-354069/

Dla zielonych takich jak ja.

1. Instalacja przez RSD wersji stokowego romu juz zrotowanego, tak jak podał jako022, czyli 2.3.6 z bl7 dla defy+ (jest na forum XDA)

2. Instalacja SndInitDefy_1.4.apk

2. Instalacja TWRP (jest w załączonym linku)

3. Instalacja CM10.2

:) i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi