Skocz do zawartości
sales50

Odin nie widzi telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Chcę pozbyć się brandowego softu Orange.Mam wszystko co potrzeba ale jest taki problem. Jeśli podłączę telefon do kompa to Kies wykrywa go bez problemu. Natomiast jak wprowadzeę telefon w tryb Download, to już Windows go nie widzi i rozpoznaje jako Nierozpoznane urzadzenie. Oczuwiście Odin też go nie widzi. Instalowałem dodatkowe sterowniki polecane na foru ale nic to nie daje. Może ktoś wie o co chodzi i pomoże mi rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam taki problem. Chcę pozbyć się brandowego softu Orange.Mam wszystko co potrzeba ale jest taki problem. Jeśli podłączę telefon do kompa to Kies wykrywa go bez problemu. Natomiast jak wprowadzeę telefon w tryb Download, to już Windows go nie widzi i rozpoznaje jako Nierozpoznane urzadzenie. Oczuwiście Odin też go nie widzi. Instalowałem dodatkowe sterowniki polecane na foru ale nic to nie daje. Może ktoś wie o co chodzi i pomoże mi rozwiązać ten problem.

Najpierw spróbuj podłączyć fona pod inny port USB...jeśli nie pomoże to odinstaluj dodatkowe sterowniki i Kies'a i zrób restart komputera...potem zainstaluj jako pierwszy ten: shrewsbury-V5_02_0_2-WHQLed-with-RNDIS-ADB-customer-free a później ten: SAMSUNG_CDMA_MODEM_DRIVER_V4.34 i zrób restart kompa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Właśnie tak już robiłem wcześniej i dalej nic. Co ciekawsze Kies widzi telefon bez problemu. Kilka dni wstecz przez Kiesa aktualizowałem telefon do wersji softu 2.2 Wszystko poszło bez problemu. telefon automatycznie przełączył się w tryb Download zainstalowała się aktualizacja i wszystko jest ok.Nie mogę zrozumieć dlaczego gdy ręcznie wprowadzę telefon w tryb Download to Windows nie rozpoznaje urzadzenia i oczywiście Odin też go nie widzi. Nie mam pojecia jak to rozwiązać

Edytowane przez sales50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze co mi do głowy przyszło. Inna maszyna (inny PCet)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inna maszyna na pewno pomoże, ale to żadne rozwiązanie. Może masz jakieś sterowniki flash do innego urządzenia i coś się gryzie? Spróbuj zainstalować go przez kreator windows'a podając ścieżkę do sterowników, może wtedy zaskoczy. Też miałem tego typu problemy i po kilku reinstalacjach i instalacjach zaczęło być ok. Jeszcze musiałem ODINa z innego źródła postawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz najpierw spróbować sformatować telefon , cos tez moze sie gryźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No właśnie. Wszystko juz to przerabiałem. Podłączałem telefon do innego kompa, przywracałem do ustawień fabrycznych i dalej kicha. Za każdym razem: "Nie rozpoznane urzadzenie..." I przyzmam się szczerze ze już na sam widok tego powiadomienia szlag mnie trafia. Wiem jedno że winę za to ponosi nie Odin tylko raczej telefon. Jeśli telefon jest normalnie włączony i komp i Kies go bez problemu wykrywa, a po wyłączeniu telefonu i wprowadzeniu go w tryb Download raptem przestaje byc przez komp rozpoznawany to cos tu jest nie tak. Nie mam już pomysłów i liczę że wspólnymi siłami może uda się znależć jakieś rozwiązanie

Edytowane przez sales50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odinstaluj sterowniki i zrób jak ja zawsze robię :P

Rozpakuj .zip z tutka o flashowaniu, podczep telefon, gdy wyskoczy kreator dodawania nowego sprzętu wskaż mu katalog ze sterownikiem i niech odpowiednie pliki znajdzie sobie sam ;) zawsze działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo mówiłem co fufus i faktycznie to zawsze działa w przypadku każdego urządzenia. Potrzeba tylko odrobiny refleksu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odkopie. A gdzie mogę znaleść sterowniki do tego ręcznego wrzucania ?

@ mam ten sam problem co autor i o modyfikowaniu mogę zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi