Skocz do zawartości
gipadam86

[ROM] Lenovo P780 MIUI V5 RU/PL - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jeden problem, przy dzwonieniu do kogoś chce się rozłączyć naciskam na dole na słuchawkę rozłączenia i ekran wisi po czym jakieś 40 sekund następuje reset i telefon załącza się sam bez pinów, czasami tylko z jedną aktywną kartą sim. Co może to powodować i jak to sprawdzić. Nie zawsze to występuje ale zdarzyło się mi już kilka razy w ciągi 3 dni. Jak jest u Was możecie spróbować (jak macie nowy czysty soft) zadzwonić gdzieś np kilka dzwonków ktoś nie odbiera i spróbować się rozłączyć - 2 próby

Sprawdziłem miedzy czasie na czystym sofcie i okazuje się, że nie ma znaczenia karta (początkowo myślałem, że powoduje to karta w slocie 2), zawiesiło się także na karcie 1 i po ponownej instalacji próba z kartą 2 i to samo.

Błąd praktycznie występuje cały czas na wersji 4.1.26 i 27.

Wgrałem life 0.3 bo myślałem, że to wina nałożenia na 0.7 ale nie, czysty system był 0.3 na niego czysty MIUI i nie działa a wygląda to tak

Edytowane przez szafarzM723G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj najechać na miejsce gdzie jest belka u góry , tak jakbyś ją rozwijał , wtedy się obudzi. To jest ogólny błąd MIUI występujący również na ZTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no taki błąd eliminuje całkowicie oprogramowanie MIUI, z tym błędem nie da się korzystać z telefonu. Odbierać połączenia można ale dzwonić już nie. Ma ktoś podobny problem na p780 i wie czym może być to spowodowane?. Przeciągnąć górnej belki się nie da jak wisi to całkowicie, albo power trzymamy do bólu albo sam się zresetuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sprawdziłem na moim i mi działa wszystko poprawnie... z jedną lub z dwiema kartami sim:) To co pokazałeś na filmiku faktycznie nie wygląda za ciekawie...:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krz22

Ja tez nie mam takiego problemu :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pytanie do ekspertów co może powodować takie zachowanie?. Na czystym sofcie jest tak samo, robiłem to już kilka razy.

Na razie jak widzę pomysłów brak, mi też ich brak. Jeszcze sprawdzałem 2 razy wszystko od początku, i nic. Między czasie miałem Life, 0.3, 0.7 kilka softów które są dostępne na każdym sprawdzałem jest idealnie, nigdy nic się nie zwiesiło. Jedynie na MIUI jest problem, już nawet zamieniłem karty sim, zmieniłem na innych operatorów całkowicie inne karty nic.

Naprawdę brak pomysłów co może powodować błąd, pewno jakaś głupota ale co?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krz22

Szczerze to nie wiem co moze byc przyczyna. Proponuje totalny wipe i czyszczenie wszystkiego. Potem swieza instalacja 4.1.26 + ota na 27 i znowu wipe :) Jesli to nic nie pomaga to moze ten calosciowy nowy soft ma buga. a przez ota tego nie zaznalismy. Wgraj jakis oryginalny rom ROW przez flashtool potem zainstaluj samo TWRP i przejdz na MIUI. Jak nie bedzie dzialac po formacie na orginalnym sofcie to nie mam pojecia co moze byc nie halo

Edytowane przez krz22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak zrobiłem do południa jak napisałeś teraz. Wgrałem nawet 3 różne wersje przez flashtool potem jeszcze próbowałem na dwóch które wgrywałem przez TWRP nie na każdym udało mi się zainstalować TWRP w trybie recovery, supersu nie na każdym wymusił a nie miałem siły walczyć z tym (a tak z innej beczki jak dograć TWRP do takich upartych softów, wiadomo root to w każdym poszedł bez prooblemu ale wymuszenie uruchomienia z TWRP już nie) do tych dwóch co się udało to po każdym wgraniu wipe a nawet advanced wipe czyszcząc wszystko i nic. Poszukam jeszcze starszej wersji (widzę że u kolegów RU jest wszystko) MIUI i powalczę pewno jutro. Od której wersji zaczynaliście, chodzi o jak najpóźniej wydaną i u Was z taką działa, tak by jak najmniej łatek instalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A spróbuj MIUI stąd wgrać.

MIUI v5 | MIUI Polska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krz22

Ale polskie MIUI mozna wgrac tylko na chinski rom bo na nim sie opiera. Ja chybaostatnio zainstalowalem 4.1.10 a pozniej juz OTA (po ktorejs wersji latke trzeba bylo zeby instalacja nastepnej aktualizacji sie powiodła)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi