Skocz do zawartości
gipadam86

[ROM] Lenovo P780 MIUI V5 RU/PL - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

2. Włącz program Flash Tool (Telefon wyłączony nie podłączony do PC) w pierwszej kolejności należy ustawić odpowiednią ścieżkę interesują nas dwie pierwsze linie:

a) Download Agent: C:\...SP_Flash_Tool\MTK_AllInOne_DA

b) Scatter-loading: C:\...target_bin\MT6589_Android_scatter_emmc

c) Zaznacz "ptaszkiem": "DA DL All With Check Sum

d) Wybierz kolejno:

- Options

- DA Download All

- Speed

- Do Not Swith Speed

e) Klikamy: "Firmware->Upgrade" od tego momentu rozpocznie się zmiana ROM'u.

Jeśli chodzi o Scatter-loading, gdzie znajduję się ten plik - MT6589_Android_scatter_emmc

Widziałem go w archiwum romu Life ale nie dało się go poprawnie wypakować.

Gdzie może być błąd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pobierzesz rom life to jest on w pastaci paczki rar, nalezy go wypakowac... Otrzymasz dwa foldery sp flash tool i rom. Jeśli masz problem z wypakowaniem to znaczy ze cos nie tak... Pobierz raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zainstalowałem MIUI na próbę na P780. Prawie wszystko w porządku, prawie bo np. powiadomienia diodą jakoś nie działają. Niby wszystko co opisane na pierwszej stronie zrobione ale dioda nie świeci, test który jest w ustawieniach Light Flow też nie zaświeca diody. Część menu np. "Wybierz dzwonek" i podobne zawiera jeszcze chińskie znaczki, brak wyboru dzwonka dla danej karty sim dla połączeń nowych. Wiadomo z listy można każdego zdefiniować ale co zrobić by z każdej karty do połączeń i sms-ów było inne powiadomienie-dzwonek. Zmieniłem pamięć domyślną na kartę i tak po instalacji kilkunastu apek niestety pamięć jest już pełna, nie mówię o karcie a o folderze "Onternal /Data" podobnie folder "System". Jak można to zmienić i co poprawić by ciągle nie brakowało miejsca, standardowo na to zarezerwowane jest 1GB.

Na plus to, że system bardzo przejrzysty, szybki, kolorystycznie ładnie dopasowany z mnóstwem możliwości konfiguracji zabezpieczeń a także zwiększenia funkcjonalności. Life miał kilka niedociągnięć pewno jakby zliczyć byłoby ich więcej ale ma też i zalety. Na razie po kilku miesiącach korzystania z Life wybieram MIUI i czekam na dalszy rozwój, może ktoś z twórców uwzględni to, że na rynku z tym menu także są dualsimy i rozszerzy funkcje w niektórych powiązanych aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szafarzM723G masz rację jeśli chodzi o tą diodę.

U mnie sprawa wygląda identycznie. Ostatecznie wyłączyłem powiadomienia diodą bo denerwował mnie fakt, iż nie współgrały one z faktycznymi powiadomieniami :(

Krzaczki są nadal ale myślę, że to kwestia aktualizacji.

Co do samego systemu to moja opinia jest pozytywna i na razie nie będę próbował zmienić systemu na inny

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dobot

Hej, ja mam inny problem na Lenovo kumpla. Jest tam zainstalowana wersja 4.1.19 i za nic nie mogę jej zaktualizować do wyższej. Ma ktoś pomysły (apns-conf.xml podmieniony)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A myślałem, że dioda jednak będzie działała, zrobiłem po raz drugi soft od nowa i niestety efekt ten sam, dioda nie świeci.

Ja instalowałem od wersji 4.1.2.4 ta spokojnie aktualizuje się do wyższej. Jak czytałem to były problemy z przejściem z tej wersji.

Mam jeszcze pytanie co do jednej aplikacji, pod przyciskiem menu i opcja "Edycja" tam gdzie możemy dodać do pulpitu np. katalog mamy taki program o nazwie "Wyczyść". Po dodaniu na pulpit dodaje się nam ikonka szara z kółeczkiem i miotełką po środku,

post-216376-14255740708816_thumb.jpg

po naciśnięciu zamyka nam zbędne procesy. Pytanie gdzie w tej aplikacji dodać listę procesów które nie mają być zbite?.

Edytowane przez szafarzM723G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dobot
    Ja instalowałem to wczoraj i zacząłem od wersji 4.1.2.4 ta spokojnie aktualizuje się do wyższej. Jak czytałem to były problemy z przejściem z tej wersji.

Powiedz mi może wiesz, czy jak zrobię kopie MIUI (aplikacją MIUI) 4.1.9 to przywrócę ją na 4.1.2.4 bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego nie wiem, ja kopie aplikacji i ich ustawień robiłem w Life programem Titanium Backup i wszystkie aplikacje na których mi zależało spokojnie przywróciłem w MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krz22

Aby usunąć krzaczki z menu dzwonków i motywów trzeba wejsc do menu aplikacji i wyczyscic dane menadzera motywów. Pomaga! Co do diody to są problemy od poczatku. Ja wywalam Light Flow i wrzucilem sobie standardową aplikację o nazwie Ledmisservice czy jakos tak. Nie działa ona do konca tak jak powinna ale dioda swieci po nieodebranym polaczeniu i sms. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, na chińskie znaczki pomogło, dzięki, jak możesz to podeślij nazwę tej aplikacji lub sam plik apk, po tej nazwie nie znalazłem nic. Próbowałem zainstalować oryginał dostarczany z lenovo ale niestety w miui się strasznie burzy i jest zonk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi