Skocz do zawartości
gipadam86

[ROM] Lenovo P780 MIUI V5 RU/PL - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

soosna

Hej!

Zainstalowałem MIUI 4.1.27.

Jest wszystko w miarę ok (pomijając wyżej opisane problemy z diodą chińskimi krzaczkami itp) telefonik śmiga fajnie.

Jednakże po podłączeniu słuchawki bluetooth występuje problem - mianowicie ja nawiązuje połączenia bez żadnych komplikacji jednak jeśli ktoś dzwoni do mnie to zamiast odebrać połączenie jestem rozłączany.

Zauważyłem że wskakuje wtedy tryb samolotowy na chwilę - rozłącza połączenie i wraca do normalnego trybu.

Wyczytałem że sposobem na to jest wyłączenie trybu 3G - sprawdziłem i po wyłączeniu 3G jest niby OK. Połączenia przychodzące nie są rozłączane normalnie je odbieram a telefon nie wchodzi w tryb samolotowy.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie coś więcej na ten temat?

Czy jedyne rozwiązanie to wyłączenie 3G?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ostoja

Na ROW119 jest patch, który naprawia ten kłopot. Na innych romach miałem zawsze kłopot z bt w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reyn23

Kolego Ostoja a mógłbyś podać linka albo rzucić gdzieś plik z tym patchem. Ja również ubolewam nad problemami z BT i strasznie mnie to irytuje. Mój stary Galaxy Spacy lepiej działał w tym temacie :( Byłbym wdzięczy wiec za pomoc. Szukałem rozwiązania nawet u ruskich ale tam ciężko się coś dobrze doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ostoja

Lenovo P780 - Прошивки - 4PDA

Jeśli nie przeszkadza ci język angielski w tym sofcie - post 6855.

Są jeszcze porty z xperii S których nie testowałem, a widziałem pochlebne opinie - może one rozwiązują problem, a do tego mogą mieć język polski.

Edytowane przez ostoja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reyn23

Dzięki za info. Niestety link wygasł. Może nie długo ktoś sprostuje cały temat i wydadzą w pełni działający Rom z BT. Nawet angielsko języczny bym zniósł oby BT działało tak jak powinno. Musze zglebić temat bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego twierdzisz, że link wygasł?.

Nie zalogowałeś się na serwerze na którym był plik i nie miałeś dostępu do tej treści, ja się zalogowałem na stronie 4pda.ru i bez problemu pobrałem. Nie sprawdzałem u siebie nie korzystam na razie z blutu.

update_Phone_S119_ROW.zip

Pytałem wcześniej jak zdefiniować białą listę aplikacji tak by nie były ubijane przez system. Jest taka opcja, przytrzymujemy środkowy przycisk pojawia się menu z zieloną ikoną po środku. Jak mamy aktywne aplikacje będą w tym samym menu pasek powyżej. Wystarczy delikatnie złapać ikonę i przeciągnąć ją w dół, pojawi się na niej kłódka i aplikacja nie będzie zamykana. Mnie np. co chwile zamykało gg i pocztę, po dodaniu do listy działa jak powinno.

Diody led jeszcze nie sprawdzałem, dopracowuję powoli wszystko potem pełen backup i zaczynam zabawę z modyfikacjami.

Mam jeszcze pytanie, ile wam wytrzymuje bateria na MIUI, ja na razie nie mogę stwierdzić ile bo ciągle tylko modyfikuję. Ale przestraszyło mnie bo za 4 godziny poleciała 20% a telefon odłożony i nic nie ruszane przez ten okres.

Edytowane przez szafarzM723G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    egon64

"Mam jeszcze pytanie, ile wam wytrzymuje bateria na MIUI, ja na razie nie mogę stwierdzić ile bo ciągle tylko modyfikuję. Ale przestraszyło mnie bo za 4 godziny poleciała 20% a telefon odłożony i nic nie ruszane przez ten okres."

Jeśli mogę tylko dodać na romie Life_07_UL bateria na początku spadała mi w nocy podczas nie używania 2-3 % (7-8h). W tej chwili wymieniłem modem i bateria w ogóle się nie rozładowuje. No, może 1%. Jestem w szoku :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wiem co było przyczyną, wczoraj testowałem gry takie bardziej wymagające i włączyłem sobie opcje "Wymuś 4xMSAA" w opcjach programistycznych. Gry chodziły z tym lepiej ale pozostawienie tego jednak ciągnie baterię, wyłączyłem i od chwili wyłączenia jest już ok, bateria stoi w miejscu. Też się zdziwiłem bo dzień wcześniej za noc też miałem tylko 1%, tak, że rewelacja jak tak będzie. Muszę testować ten soft na dłuższą metę i dam znać co i jak.

Ma ktoś może prawidłowo działające diody, apka LEDMissedService jednak wyrzuca co jakiś czas błędy, testowałem ją też wcześniej, myślałem, że masz może coś innego.

Jak komuś udało się w obecnej wersji skonfigurować diody by działały prawidłowo to proszę żeby napisał jakie ma ustawienia.

Edytowane przez szafarzM723G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co czytam w tym wątku, to dioda też nie działa mi tak jak trzeba, ale z BT, czy GSP nie mam żadnych problemów. dużo jeżdżę autem i był by to dla mnie problem, a jak ktoś ogarnie w końcu diode to też spoko. mam aktualizację 4.1.27 i oprócz kilku krzaczków w menu nic niepokojącego nie zauważyłem, może ze względu na to że nie mam ostatnio czasu na zabawę telefonem. co do baterii to przy ciągle włączonym wifi, albo danych, BT tak z 7 godzien dziennie w aucie, do tego ze 2-3 godziny na rozmowie, trzyma mi spokojnie 4 dni, co wg mnie jest super wynikiem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi