Skocz do zawartości
tomuuu

Telefon działa bardzo powoli - zamula?

Rekomendowane odpowiedzi

tomuuu

Mam Samsunga i5800 od niespełna 1,5 m-ca. Android 2.1, brandowy. Aplikacji - tyle, co nic: APNdroid, SMS Popup i Battery Alarm (był jeszcze przez chwilę Barcode Scanner i latarka).

Bateria trzyma słabo, do 3 dni, ale nie w tym rzecz. Telefon zamula, przynajmniej tak mi się wydaje. Fakt, to mój pierwszy smartfon. Ale gdy wybiorę uruchamianie telefonu (w sensie - na dole, zielona słuchawka, żeby wejść do klawiatury lub zestawienia połączeń), czy też wejście do kontaktów albo skrzynki smsów - i uruchamia się to 2-4 sekund? Chyba za długo, co?

Poniżej - linki (fakt, słaba jakość, ale długość oczekiwania na reakcję telefonu widać) do dwóch filmików. W obu - pokazuję, ile trwa wykonanie przez telefon poleceń: wejścia do klawiatury (Telefon), do Kontaktów, do Wiadomości, do Menu i do Aparatu.

1. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=bJEKceusEDk]YouTube - Samsung I5800 - czy ten telefon powoli reaguje?[/ame] - ustawienia z animacją, niby (przez animację jakby szybciej działało)

2. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=ub2UFhMnOyo]YouTube - Samsung I5800 - czy ten telefon powoli reaguje?[/ame] - ustawienia z wyłączonymi animacjami, gdzie opóźnienie w reakcji widać jeszcze bardziej

Czy to jest normalne, że telefon tak powoli reaguje, w tym konkretnym modelu? Przy prawie zerowym obciążeniu aplikacjami doinstalowanymi (tylko kilka).

W Menu / Ustawienia / Aplikacja / Uruchomione usługi mam bardzo niewiele - zaś na dole, na białym pasku jest tam wskazane:

Dostępne x MB + y... Inne: 35 MB w 3 usługach
Nie wiem, ilość czego - RAMu? - to pokazuje. Wiem, że ilość ta spada strasznie, im dłużej telefon działa - resetowałem i obserwowałem: tuż po resecie ilość x była 98 MB, teraz (reset był wczoraj po południu) jest 15 MB. Nie mówiąc o tym, że tej wartości y nie widzę w ogóle - są te "...".

Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co ten zapis znaczy? Czy to właśnie odpowiada za to, że telefon coraz wolniej chodzi?

Czytałem o Advanced Task Killerze - czy to jest może rozwiązanie? Tylko nie wiem, czy i skąd wiadomo, co wyłączać przy jego pomocy. Poza tym widziałem dość niepochlebny artykuł - 20 bezpłatnych aplikacji do Androida. Dlaczego nie polecamy Advanced Task Killera . ##### - odradzający używanie takich aplikacji. Więc może Watchdog? Tutaj 20 bezpłatnych aplikacji do Androida. Watchdog. ##### piszą o nim pozytywnie (tylko też - nie wiem, czy i skąd wiadomo, co i jak wyłączyć).

Proszę o rady - bo nie wiem, mam nowy telefon, i wrażenie że działa po prostu dużo wolniej, niż powinien. Chciałbym bardzo jakoś temu zaradzić.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
axe95

Restart telefonu nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomuuu

Pomaga, ale na krótką metę. Opisałem to (5 akapit od dołu) - pomaga, ale w ciągu mniej niż doby telefon się znowu zapycha i chodzi dramatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj nowego softa, jak to zrobić przeczytasz w dziale romy i modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomuuu

Nie chcę tracić gwarancji. Czyli co - w oryginalnej wersji 2.1 Android nie działa tak, jak powinien, działa byle jak i się muli?

---------- Post dołączono o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Nie ma innego sposobu, w ramach - oryginalnego przecież, dostarczonego z telefonem - systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
smaky

Obrandowany soft zawsze będzie troche wolniejszy od czystego, poza tym nowszy 2.2 też jest trochę żwawszy od 2.1.

Gwarancję zawsze można przywrócić wgrywając ponownie oryginalny soft. Wgraj sobie froyo JPF, a nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomuuu

Ale nikt nie odpowiedział wprost na pytanie - czy to jest normalne, że to oprogramowanie tak wolno chodzi? Wrzuciłem filmiki, żeby było dokładnie widać.

Zapytałem też, czy task killery coś pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zakk87

tak, jest to normalne, czytając w dziale każdego z telefonów low-end (to samo miałem na Spicy na 2.1 i też mam na Wildfire) możesz trafić na takie same problemy. Zainstaluj jakiś cache cleaner nie stosuj task killerów, z wiadomości i kontaktów wychodź klawiszem Home...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szawel
Ale nikt nie odpowiedział wprost na pytanie - czy to jest normalne, że to oprogramowanie tak wolno chodzi? Wrzuciłem filmiki, żeby było dokładnie widać.

Zapytałem też, czy task killery coś pomogą.

Miałem podobny problem , telefon działał powoli bo syf z brandowego softu zapychał pamieć ram problem znikł po wgraniu nowego roma . Co do gwarancji w sklepie samsunga odpowiedzieli mi ze aktualizacja softu nie zrywa umowy gwarancyjnej (pod warunkiem , że jest to oficjalny rom wypuszczony przez samsunga ) .Czyli gwarancje zrywamy gdy instalujemy soft w wersji beta lub go przerabiamy np.root czy różne lag fixy i custom romy

PS galaxy 3 ciężko jest uceglić więc nie czekaj i wgrywaj czystego softa np JPF .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomuuu
tak, jest to normalne, czytając w dziale każdego z telefonów low-end (to samo miałem na Spicy na 2.1 i też mam na Wildfire) możesz trafić na takie same problemy. Zainstaluj jakiś cache cleaner nie stosuj task killerów, z wiadomości i kontaktów wychodź klawiszem Home...

1. Co to "telefon low-end"?

2. Możesz zaproponować jakiś cache cleaner? I Wyjaśnić, co to dokładnie jest?

Miałem podobny problem , telefon działał powoli bo syf z brandowego softu zapychał pamieć ram problem znikł po wgraniu nowego roma . Co do gwarancji w sklepie samsunga odpowiedzieli mi ze aktualizacja softu nie zrywa umowy gwarancyjnej (pod warunkiem , że jest to oficjalny rom wypuszczony przez samsunga ) .Czyli gwarancje zrywamy gdy instalujemy soft w wersji beta lub go przerabiamy np.root czy różne lag fixy i custom romy

PS galaxy 3 ciężko jest uceglić więc nie czekaj i wgrywaj czystego softa np JPF .

1. A jest coś oficjalnego, nowszego od Androida 2.1 update 1?

2. Co to znaczy "uceglić"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi