Skocz do zawartości
beton87

ROM [GT-I9100][4.4.4] OmniROM Official

Rekomendowane odpowiedzi

@up

A według mnie wniesie bo:

1) Przy instalowaniu romu większość ludzi korzysta z instrukcji z pierwszej strony więc ma oryginalny launcher

2) Jak się nie ma zainstalowanej Wyszukiwarki Google w telefonie to jak ma działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można w jakiś sposób pomóc w tłumaczeniu autorom ROMu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak trochę po narzekam bo wszyscy chwalą tego Omnirom - żarcik.

Ale na powaznie - w opcjach programistycznych mam opcje użyj dalvik albo art po wybraniu art i restarcie fona nadal mam Dalvik. System postawiony od zera - wgrane gapps core oraz root. I nie działa. Wiem wiem ART nie jest oficjalnie wspierane przez OmniRom.

Reszta to po prostu bajka choć wgrałem go dzisiaj po długiej przerwie i muszę przyznać ze goście od OmniRomu odwalili kawał dobrej roboty. Działa wszystko i ten ciekawy bajer, którego moim zdaniem nie było we wcześniejszych buildach to w Ustawienia - dźwięk - Godziny Ciszy.

I jeżeli to prawda, że to powiedzmy cała ekipa od CM to mam wrażenie, że ten rom robi inna ekipa. Mało podobieństw i moim zdaniem lepsze jednak podejście do tworzenia tego romu.

Szkoda tylko, że sie uparli na to TWRP. Osobiście bardziej wolę CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tam ART śmiga już ponad miesiąc i ładnie szybko wszystko zasuwa....:o, aktualizuje praktycznie dzień w dzień. Obecnie naprawiono widok klawiatury do wklepania PINU karty bo wcześniej na naszych SGS2 były widoczne do połowy cyferki klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

kiedy pisałem ta sama ekipa miałem na myśli ludzi którzy mieli fizycznie Samsunga galaxy S2 albo bardzo podobne urządzenie i walczyli z RILem, niedziałającym aparatem, HWComposerem i problemami związanymi z urządzeniem. Z tego powodu Omni na razie działa lepiej niż CM11.

Zestaw funkcjonalności ROMu to już inna sprawa - ale to już różnice między CM/Omni/PA/AOKP i zależy od ludzi którzy sterują całym projektem.

Co do ART - u mnie działa dla builda z 9.1. gapps core, root 1.86, kernel stock, partycje samsunga nie ruszane, instalacja po full wipe + format system. Możliwe że nowe nightly coś psuje albo paczka źle pobrana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No paczka jest ok bo sam sprawdzałem sume MD5.

Może problem w tym, że ART uruchomiłem dopiero jak przywróciłem dużo apek za pomocą Titanium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

michalkilarski Godziny ciszy? to już było w CM11 żadna nowość.

A czy wszystko działa ? NIE! dziś włączam wifi i co? nie działa a wczoraj trybiło. wyszukuje w kółko. To samo z danymi pakietowymi po sieci nie reagują od razy czasem po paru minutach. Dopiero restart pomógł a nie mam jeszcze nic instalowanego to boje się co będzie później

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę ten rom wgrać na oficjalny CM 10.2 bez wipe data?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

beton87 też jestem na standardowym launcherze bo żaden inny nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie Romu?

Posiadam aktualnie oryginalny rom 4.1.2 modem I9100XXlS8 telefon jest zrotowany posiadam chwilowe CWM te uruchamiane cwm-touch-6.0.1.2.zip. (Dodam że nie gram w żadne gry interesuje mnie czas pracy baterii i płynne działanie aparat "sprawnie" działające kontakty bez lagowania)

1 Jak najprościej i najbezpieczniej przejść na w/w romik ?

2 Czy nagrywanie wideo i foto działa ? ok

3 Czy mogę zrobić backup aktualnego softu jeśli tak to jak najbezpieczniej ?

4 Rozumiem że zawsze mogę wrócić na dotychczasowy rom (pewnie juz nie bedzie warto :-) )

5 Jak można robić aktualizacje bo widzę że praktycznie codziennie coś nowego się pokazuje

Telefon oryginalnie bez simloka i brandowanego softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi