Skocz do zawartości
tomo_s

[MINI TUTORIAL] Stock Froyo/Gingerbread -> KitKat (bez zbędnych kroków) - aktualizacja 26.10.2014

Rekomendowane odpowiedzi

tomo_s

Zaktualizowałem pierwszy post. Wrzuciłem linki do nowych wersji, a także na dole dodałem sposób aktualizacji systemu.

zloo,

"no MD5 file found" świadczy tylko o braku pliku z sumą kontrolną. Nie musisz mieć tego pliku. Ważne abyś był pewien, że pobrany ROM ma taką sumę kontrolną jaka jest w tym pliku.

Tak jak już wspomniałem, ja na twoim miejscu przeinstalowałbym recovery, następnie zrobił pełny wipe łącznie z partycją system (pamiętaj jednak aby po wipe /system nie restartować telefonu przed wgraniem nowego ROMu bo ci stanie na logo M). W ostateczności możesz wrzucić stocka i powtórzyć wszystko od początku.

Ponadto, miałem kiedyś problem z restartującym się recovery gdy "podkręciłem" CPU i źle dobrałem wartości vsel do częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zloo

działamy i zobaczymy co wyjdzie:)

instalację zacząłem od czystego froyo wszystko zgodnie z filmikiem instruktażowym ale niestety stoi na M i nie zapala się dioda niebieska od recovery

Edytowane przez zloo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coś zle robisz tez sie kiedys gubilem z ta dioda

tomo idzie zrotowac kitkata? bo gb nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

snapkejs,

KitKat z pierwszego posta jest już zrootowany.

zloo,

Jeśli nie ma fizycznej usterki, to gdzieś musisz popełniać jakiś błąd, bądź któryś z plików uległ uszkodzeniu podczas pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zloo

niestety kitkat nie chce wejść. Wgrałem 4.0 IC i wszystko chodzi ale przy próbie wgrania 4.4 dalej błędy Jutro kolejny dzień walki!! z kilku linków wgrywane pliki i ciągle błąd. czy może być ze recovery jest coś nie tak? czy tylko ja mam taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wgrać przez rsd lite oficjalnego androida 2.3.6 z blurem 7 dla defy+ i następnie zgodnie z instrukcją wgraj kitkata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi jakoś muli ten rom :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zloo

nie wiem czemu ale mogę wgrać tylko android 4.0 (ICS CM9 by Epsylon3- kernel 2.2) a każdy następny cm wyskakuje błąd. Proszę o link do oficjalnego 2.3.6 bo już się gubię a wyszukiwarka na forum pokazuje wszystko tylko nie to. Czy w serwisie mogli zablokować możliwość wgrywania rom-u? jak to sprawdzić

tom_s wgranie recovery i wipe nic nie daje Spróbuję jeszcze wgrać poprzednie np 2.3.3 i zainstalować cm 10.1

czy po wgraniu nowego froyo przywrócić ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Froyo to 2.2.2 2.3.x to GB

Pytanie: Jaki masz telefon? Defy czy Defy+? Pytanie 2: Jakie miałeś wcześniej softy. Mając wgrany gingerbread bez kombinowania nie możesz wgrać froyo.

W serwisie nie da się zablokować wgrywania softów.

Jaki błąd wyskakuje podczas wgrywania? Wgrywasz z Custom Recovery (CWM lub TWRP) czy stock? Ze stock się nieda.

Tutaj masz softy:

Motorola Firmwares

Po wgraniu czegokolwiek przez RSD należy tuż przed lub po przywrócić ustawienia fabryczne. Po radykalnej zmianie softu np. Froyo -> CM 10.1 też warto zrobić wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zloo

SUKCES!!

Poszedłem drogą jako022 aby wgrać 2.3.x, a że posiadam simlocka włożyłem starą kartę I wszystko poszło jak w instrukcji:DDD

Także nie wiem czy pomogło włożenie karty sim czy wgranie 2.3.x Dziękuję każdemu który poświęcił czas na moje problem z DEFY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi