Skocz do zawartości
tomo_s

[MINI TUTORIAL] Stock Froyo/Gingerbread -> KitKat (bez zbędnych kroków) - aktualizacja 26.10.2014

Rekomendowane odpowiedzi

Rom żwawy aż miło. Żeby zainstalować znowu musiałem wyrzucić wszystkie dźwięki bo inaczej "symlink..." , gorzej ze w wersji z 20.01 jest problem ze stanem baterii... jest jakiś sposób na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co za duża paczka że musiałeś osunąć dźwięki ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem jak to jest ale po pierwszej probie instalacji nowego TWR telefon zatrzymał mi się na logo motoroli, i od tej pory, oczywiście po instalacji froyo , wszystkie próby instalacji cm9 i wyżej kończyły się komunikatem "symlink: some symlinks failed" czy jakoś tak i niestety failed. Kolega p500 w poście z 10.12.2013 pisze że te pliki są za duże więc można usunąć audio z zipa i wtedy instalacja przebiegła bezproblemowo... Jak ju pisałem na forum nie wydaje mi się że chodzi o wielkość bo próbowałem tez objętościowo mniejszych , starszych wersji romów tez bezskutecznie.

A w tej chwili telefon jest uwalony bo, po problemie z nieznanym stanem baterii na cm11 nie mogę go naładować... po podłączeniu ładowarki przy włączonym telefonie nie było reakcji a przy wyłączonym zapala się czasem biała dioda ale nie ładuje . Zdażyło sie to komuś?

Rozwiązanie jest prawdopodobnie tu:

http://forum.android.com.pl/f266/tut-battery-low-cannot-program-63500/

Edytowane przez michgral

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie, jak wgrać nowszy soft, bez konieczności wgrywania czystego froyo? Otóż dwa dni temu wgrywałem cm11 z 24.01.2014 a teraz jest juz z 26.01.2014, chciałbym mieć najnowszy rom co jest zrozumiałe ale nie chce mi się co kilka dni instalować wszystkiego od nowa (romu i programów) i tego konfigurować. Jest na to jakiś sposób? Prosiłbym o taki kurs jak powyżej. No i mam jeszcze jedno pytanie, czy jak zaaktualizuje ten rom to wpływa to jakoś na pogorszenie pracy romu? tzn czy będzie wolniejszy niż po instalacji na czystym froyo, itp.

Edytowane przez willy87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Jeśli wgrywasz soft z tej samej rodziny (np. CM11 od Quarxa) i nie ma jakiś radykalnych zmian (zazwyczaj nie ma) , to żeby go zaktualizować robisz tak:

Wchodzisz do CUSTOM recovery (CWM/TWRP)

Wipe cache partition (tylko cache, nie zrób factory reset)

install zip from SD card -> podajesz ścieżkę do nowego softu

Soft nie powinien zwolnić względem zgrywania prosto z Froyo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokusiłem się o instalację, plus dla autora za super tutka. Rom faktycznie chodzi szybko i oczywiście pozwolił na przedłużenie żywota Defy. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a gappsy też trzeba instalować? i czy na koniec tez wipe cache albo jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak gapssy też trzeba zainstalować, bez nich nie będziesz miał sklepu play. Po zainstalowaniu wipe dalvik i wipe cache :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zloo

a nie wygodniej jest wejść w Ustawienia-Informację o telefonie-Aktualizacja CyanogenMod-i sprawdzić aktualizacje?? telefon sam powinien pobrać i zaktualizować rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s
    a nie wygodniej jest wejść w Ustawienia-Informację o telefonie-Aktualizacja CyanogenMod-i sprawdzić aktualizacje?? telefon sam powinien pobrać i zaktualizować rom?

Bywa, że przy niektórych nieoficjalnych wersjach ROMu (nie tylko dla Defy) aktualizacja OTA może nie działać. Instalacja przez custom recovery zadziała zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi