Skocz do zawartości
tomo_s

[MINI TUTORIAL] Stock Froyo/Gingerbread -> KitKat (bez zbędnych kroków) - aktualizacja 26.10.2014

Rekomendowane odpowiedzi

Instalował ktoś wersje z 12 lutego?

Wysłane z mojego MB526 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy cos tam konkretnego poprawiło sie bo mam starsza wersję i wszystko śmiga dobrze oprócz 2-3 restartow tygodniowo samotnych telefonu.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siwh

Witam

Zainstalowałem na defy + (android 2.3.6)cm11 zgodnie instrukcją.

Telefon uruchomił się, ale:

1. Widać ekran blokady z kłódką i po odblokowaniu pojawia się czarny ekran. Jak przy odblokowaniu dam np sms to się uruchomi możliwość pisania.

2. Z góry mogę ściągnąć/przeciągnąć pasek powiadomień i stamtąd wejść w ustawienia i np zmienić język, ustawić tapetę, której potem nie widać.

3. Po ponownym uruchomieniu telefonu zatrzymuję się na logo cm i widać strzałkę jakby coś się uruchamiało ale po 5 minutach nic się nie zmienia.

---------- Post dołączono o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Jeszcze zapomniałem napisać, że przycisk menu nie działa, przycisk home po przytrzymaniu pokazuje uruchomione aplikacje ale krótkie kliknięcie nic nie zmienia, strzałka wstecz czasami trochę w zwolnionym tempie ale działa, przycisk wyszukiwania nie działa.Wifi, ładowanie jest ok.

Jest to kwestia jakiś ustawień czy trzeba wgrać jakoś inaczej cm (wgrywałem dwa razy plus robiłem wersję z pobraniem aktualizacji i instalacją przez recovery).

---------- Post dołączono o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Jeszcze jedno. Roota zrobiłem już wcześniej wgrywając przez rds:DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_CEE_ROOTED_No_Signed.sbf. Czyli instalację zacząłem od punktu 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

Czy zrobiłeś wipe data? Moja rada, reboot, recovery, 3xwipe (data, cache, dalvik) i jeszcze raz instalacja ROMu, potem GApps, wipe cache i dalvik i reboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    siwh

Nie pomogło. Podczas instalacji jest komunikat: skipping md5 check: no md5 file found.

Czy to że mam 2-11_GApps_Standard_4.4.2_signed.zip zamiast GApps/4.4.2/1-16_GApps_Core_4.4.2_signed.zip może mieć wpływ. (GApps Core nie znalazłem).

---------- Post dołączono 16-02-14 o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano 15-02-14 o 23:09 ----------

Po uruchomieniu nie ma velcome tylko czarny ekran.

Próbowałem też od podstaw czyli po wgraniu przez rsd sbf. itd.i ciągle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomo_s

siwh,

No to już wiemy. Twój problem wynika ze złego "wyboru" GApps. Standardowe są dla Defy z CM11 za duże. Instaluj Core.

Jeśli jesteś pewien, że pobrany plik nie jest uszkodzony to nie musisz się przejmować komunikatem dotyczącym sprawdzania sum kontrolnych.

No to jeszcze raz:

Reboot, recovery, 3xwipe (data, cache, dalvik), instalacja ROMu, potem Core GApps , wipe cache i dalvik i reboot. Powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak przebiega instalacja z cm'a 10.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

Identycznie tylko zamiast KitKata ściągasz CM 10.2 i odpowiednie gapps'y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale chodzi mi o przejście z cm10.2 na KitKata ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

Ja jak próbowałem przechodzić z CM 10 to wyskakiwał jakiś błąd podczas instalacji i trzeba było zaczynać od przywrócenia froyo.

Ale jest może jakiś inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi