Skocz do zawartości
makakam

Połączenie gps'a z satelitami

Rekomendowane odpowiedzi

Net oczywiscie nie jest potrzebny ale moj problem rozwiazalo sciagniecie raz na pare dni danych w GPS Status. Robie to zawsze przez WiFi jak jestem w domu zeby nie laczyc sie z netem komorkowym i bardzo ladnie lapie mi teraz fixa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam nawigacji iGO :) i nie musze sie lączyc z netem i ładnie śmiga :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie temat nie dawal mi spokoju i drazylem go dalej. Bylo to spowodowane tym ze mimo pomocy aGPS z GPS Status i tak niejednokrotnie musialem dlugo czekac na fixa z gps'em. Byc moze przyczynilo sie do tego wgranie przeze mnie romu Paysa, z ktorego na marginesie jestem bardzo zadowolony.

W koncu na jednym z zagranicznych forow znalazlem porade w jakis sposob przyspieszyc lapanie fixa.

Jesli telefon jest zrootowany to wystarczy za pomoca programu Root Explorer zedytowac dwa pliki:

- etc/location.cfg

- data/location/location.cfg

Co nalezy zmienic?

W obu plikach trzeba zmienic 3 linie:

- DL_LCS_SUPL_SECURITY_ON = 1

1 zmieniamy na 0

- w linii hslp_address ma byc hslp_address = supl.google.com:7276

- w linii default_hslp_address ma byc default_hslp_address = supl.google.com:7276

Po tych zmianach nalezy zrobic reboot i powinno smigac jak nalezy. Mi teraz lapie fixa w 6-11 lub 20 sekund wiec jestem zadowolony.

Ps. Nie wiem jakie parametry byly w tych dwoch plikach zanim wgralem Froyo, mozliwe ze na Eclair nie trzeba tego robic. Tzn jesli ktos nie ma problemu z gps'em na Froyo to tez nie musi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x