Skocz do zawartości
19420082009

KERNEL Gustavo CM12/CM11/Omni4.4/Slimkat + stweaks(synapse)

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam kernel autora Gustavo_S.

Informacje o kernelu

Kernel CyanogenMod 11, Omni 4.4 & Slimkat (nie działa na 4.3, 4.2, 4.1 itd.)

- Testowane na buildach CM i Omni od Infected ale powinien dzialać tez na innych buildach

- 100% w oparciu o jądro smdk4412 CyanogenMod, w tym initramfs

Jego główne cechy to:

- 6 kroków zmiany częstotliwości CPU od 200 do 1400Mhz +UV

- przeszło 10 rożnych Governor do ustawienia CPU i

różne I/O schedulers

- kontrola ZRAM w stweaks

- BLN i BLNWW

- kontrola jasności i gammy

- wzmocnienie dźwięku (słuchawki, głośnikii mikrofon)

- regulacja intensywności wibracji

- nowe sterowniki mali r3p2-01rel3 +S3cfb (ekran)

- możliwośc zmiany napięcia i czestotliwości pracy GPU

- GCC: linaro 4.7.4 , wersje najnowsze CWM lub TWRP, i wiele innych zmian

Link do pobierania

Dev-Host - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Lista zmian

https://github.com/gustavoss/android_kernel_samsung_smdk4412/commits/master

Link do oryginalnego tematu

[KERNEL][05/01]Kernel for CM11/Omni 4.4/Slimkat with stweaks support - xda-developers

Dodam od siebie, że kernel jest bardzo stabilny i szybki. Zapraszam do testowania:)

Edytowane przez VOLFEN
    dodano prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem na CM 11 od Infected. Na razie wszystko ok. Zobaczymy co będzie dalej i jak obchodzi się z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem wczoraj około 23, budzę się rano - 9% baterii... Miałem szczęście, że bateria całkowicie nie padła, bo bym nie wstał do pracy. Wracam na stock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Miałem już grzeje się na Omni ROM Strasznie żeby 40 parę stopni przy przeglądaniu internetu ?? Na CM 11 nie testowałem stock mi wystarcza i najlepiej nic nie zmieniać wtedy wszystko jest ok a podkręcanie procesora jest troszkę głupie np na 1400 Mhz telefon pochodzi 10 minut na pełnej prędkości i później zwalnia do "bezpiecznych" 800 Mhz a na 1200 Mhz chodzi przez 2 godzinki na pełnej prędkości tylko puźniej widać spadek płynności przy Gta san andreas

Edytowane przez DoNaTeLo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jednak dam mu szansę. Zastanawia mnie czemu CM czy Gustavo nie skorzystają z nowej bazy kernela (np. 3.12 - obecna stabilna wersja). Zawsze to nowsze sterowniki.

---------- Post dołączono 11-01-14 o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano 10-01-14 o 19:27 ----------

Witam ponownie, kernel jest rewelacyjny! Bardzo oszczędny dla baterii. Przez całą noc miałem włączone Wi-Fi, GG i Hangouts. Ubyło 3%. Podczas korzystania procenty spadają o wiele wolniej niż na oryginalnym kernelu od CM. Polecam gorąco. Najpierw full wipe systemu, a później nałożyć kernel Gustavo. Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy zmienie kernela czasem potrzebny jest skrypt czyszczacy ktory mozna pobrac tez ze strony z kernelem bo widze zdarzaja sie wam niektorym dziwne przypadlosci wiec polecam przed wgraniem uzyc takiego skryptu a takze wipe cache+dalvik cache zrobic w recovery. Wszystkim ktorzy maja problemy polecam na czysto zainstalowac wszystko od poczatku wlacznie z romem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Nawet w linku prowadzącym do pobrania kernele Gustavo jest paczka z takim skryptem. Ja wgrałem wszystko na czysto i jest bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czy macie ustawione domyślne napięcia dla procka??? bo widzę, że dla 1200mhz ustawione jest 1275mv to chyba trochę za dużo?. Przy CM 10.2 na kernelu Apolo 6.2 dla 1200mhz bylo 1100mv. Póki co potestuję wartość 1200mv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w napięciach nic nie zmieniałem. Potestuj i pochwal się jak wyniki. Może uda się jeszcze bardziej oszczędzić prąd :)

Btw. dzisiaj wyszła aktualizacja kernela Gustavo. Właśnie zainstalowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj link do nowego kernela:)czy przy instalacji tego nowego kernela też trzeba użyć ten skrypt czyszczący???? ustawiłem 1200mv przy taktowaniu 1200mhz. zobaczymy czy nie będzie ścinek. Później spróbuję zejść na 1100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi