Skocz do zawartości
KiciKici

Wyskakujący komunikat "zbyt mało miejsca na dysku" . Jak się tego pozbyć? . ,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam telefon samsung galaxy xcover gt-s5690. Mój problem polega na tym , że wyskakuje mi komunikat "za mało miejsca na dysku" tak jak napisałam powyżej w temacie . I dzieję się tak wówczas, gdy zainstaluję w tej chwili kolejną aplikację . A aktualnie wolnej pamięci wewnętrznej posiadam 23 MB , a tylko i wyłącznie dlatego , że niektóre aplikację o dużym rozmiarze znajdują się w pamięci wewnętrznej . Z tego powodu , że aplikacje automatycznie instalowały się na pamięci wewnętrznej , pomimo tego że posiadałam i posiadam kartę pamięci 8GB. Chętnie bym tych kilka aplikacji przeniosła na kartę pamięci , aby nie mieć już tego problemu , ale szkopuł w tym że nie wiem jak to zrobić ... A mając w ustawieniach "zarządzanie aplikacjami" , gdzie chyba można by było przenieść w ten sposób na kartę pamięci to klikając na konkretną tam aplikację niestety nie da się przenieść na kartę pamięci.. Nie wiem od czego to zależy dlaczego tak jest , ale koniecznie chciałabym sobie wreszcie z tym poradzić . ,

I bardzo bym prosiła o pomoc w rozwiązaniu tego problemu . Konkretne wytłumaczenie jak mogłabym to zrobić wszystko krok po kroku i poradzić sobie z tym , aby wszystko było w porządku .. Mam nadzieję , że uzyskam jakąś pomoc z waszej strony . Jeżeli jeszcze jakieś informację są potrzebne to proszę pisać .. Z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jeśli telefon nie jest zrootowany to nic nie da się zrobić. Nie da się przenieść na kartę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie jak zrobić aby prawidłowo dokonać tego zrootowania? . , Co musiałabym zrobić w tym kierunku?? . ,

---------- Post dołączono o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

To pomoże ktoś? . , Opisze co można zrobić i jak? . , Naprawdę bardzo tego potrzebuję ... Jak zrootować telefon , oczywiście tego modelu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cyr4x

Musisz skorzystać z aplikacji Link2SD, która pozwala przenieść na kartę SD programy, których standardowo się nie da. Do poprawnego działania aplikacji musisz na karcie pamięci utworzyć dodatkową partycję sformatowaną na system plików ext3. Zrobisz to praktycznie dowolnym programem do partycjonowania. Zmniejszasz obecną partycję FAT32 o ileś miejsca i w tym miejscu tworzysz nową i formatujesz jako ext3. Potem instalujesz w telefonie Link2SD z Gooogle Play i po uruchomieniu aplikacji wybierasz opcję ext3 z listy, która się pojawi i restartujesz telefon. Teraz w tym programie możesz przenosić na kartę aplikacje jako Link2SD (nie App2SD).

Oczywiście aby program działał musi być zrobiony root. Aby uzyskać dostęp do roota, wgraj w recovery plik stąd:

Samsung Galaxy XCover (GT-S5690) ROOT, DEODEX, ROMS, FLASHING GUIDE, OTHER...... - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... I zapomniał ktoś dopisać o utracie gwarancji

NaTAPATALKowane z V987

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi