Skocz do zawartości
Maraks

Ładowanie indukcyjne - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Maraks

Witam wszystkich

Zastanawiam sie nad zakupem ładowarki indukcyjnej do N3 , lecz czy po zakupie takowego "gadżetu" nie zaczną się problemy choćby z zakupem etui ?

Edytowane przez Movement

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Etui (obudowa) musi być dedykowana do współpracy z ładowarką indukcyjną.

Jeśli nie chcesz oryginalnej lub innych, które nie koniecznie mogą spełniać Twoje oczekiwania, to są na allegro różne "adaptery", które umożliwiają użycie dowolnej obudowy z ładowarką indukcyjną.

Np. coś takiego: ADAPTER QI Ładowanie do SAMSUNG NOTE 3 N9005 N9000 (3799479051) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Oczywiście wszystko made in china ;)

Jeśli już się zdecydujesz na taki adapter, to musi mieć jak największy prąd ładowania (wyjściowy.

Spotkałem się z takimi od 500 mA do 1A.

Zbyt mały prąd spowoduje, że będzie trzeba długo ładować.

Trzeba też zwrócić uwagę żeby adapter nie był zbyt gruby bo wtedy może być problem z założeniem obudowy.

653738224_153.jpg

937719946_304.jpg

N9000QIWCA_02_zps9e8b3c00.jpg

937785530_995.jpg

btlk.jpg

Edytowane przez MaŁy_RaDeK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adikEC

Z tymi cewkami to też różnie. W N2 miałem i pasowała bezproblemu, natomiast w N3 musiałem zwrócić bo po założeniu klapki miałem na "pleckach" bułe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale...

jeżeli te adaptery mają prąd wyjściowy(w tych dwóch przypadkach) 0.5A i 1A, a Nasze zwykłe ładowarki mają po 2A, to przez ten adapter i indukcje ładowanie będzie trwało 2x dłużej w przypadku 1A i 4x dłużej w przypadku 0.5A?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak - będzie trwało właśnie okolice tego co wyliczyłeś - czyli raczej ładowanie nocą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BOSS2

Mam chińską ładowarkę bezprzewodową, ładuje 20% na godzinę czyli do pełna w 5 godzin.

Dużo zależy też od kabla USB, testowałem 7 kabli i tylko dwa z nich ładowały 20%/godz, pozostałe po 12%/godz.

Polecam zakup tej ładowarki z połyskiem i dwiema diodami:

Oryginalna ładowarka Samsunga kilkakrotnie droższa też ładuje z tą prędkością.

Testowałem też inną ładowarkę z Chin. Matowa, kilka dolarów tańsza i ładuje kilkanaście procent na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skutecznie mnie to zniechęca do zakupu... ;)

Zostaje przy klasycznym ładowaniu, nie widzę sensu kupować takiej ładowarki, która wydłuża czas ładowania o połowę(!) tylko dlatego, że położę sobie na Niej telefon. Jaki jest sens kupowania takiego sprzętu, bo to, że gniazdo USB się zepsuje/wyrobi to chyba absurd...?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_glod

Jest sens poniewaz tylko kladziesz. Nie szukasz kabla ani nic. Zamiast klasc np na lawie czy biurku w domu kladziesz na ladowarce. I ciagle masz telefon naladowany. Tez sie dlugo zastanawialem czy kupic. Teraz sobie zycia bez niej nie wyobrazam. Tylko ze kupilem org samsunga razem z klapka i ani zlotowki nie zaluje

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Początkowo też się podjarałem ładowarką indukcyjną, ale patrząc na te chińskie adaptery (nie zamierzam zrezygnować z obudowy UAG) i ładowarki wątpliwej jakości, to skutecznie się zniechęciłem.

Szczególnie, że ładuję telefon tylko w nocy na szafce nocnej.

Kupiłem kabel USB 3.0 o długości 1,8 m i tyle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie odradzam. Ładowarkę indukcyjną miałem wcześniej, a do N3 dostałem S-view cover z ładowaniem indukcyjnym i jest to ogromna strata czasu. Naładowanie od 0 do 100% zajmuje około 6 godzin, chociaż nie ma na to reguły, czasami zdarzyło się krócej lub dłużej.

Polecić mogę natomiast stację dokującą samsunga. Telefon ładnie prezentuję się na biurku oraz ładuje bez porównania szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi