Skocz do zawartości
Maraks

Ładowanie indukcyjne - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam etui UAG i cewkę z eBay-a, która również obsługuje NFC. Osobiście używam oryginalnej ładowarki indukcyjnej samsunga i wszystko śmiga, bez jakich kolwiek problemów.

Wytapane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maraks

Jaki jest okres ładowania?

Etui montujesz na golą baterię czy klapkę oryginalna z samsunga z funkcją ładowania bezprzewodowego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do okresu ładowania, nie mogę jeszcze nic dokładnie powiedzieć, bo samego note mam zbyt krótko. W moim przekonaniu ładuje dosyć szybko. Etui montuje na oryginalnej klapce, pod którą jak wcześniej pisałem mam zamontowane mate/cewkę QI.

Wytapane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cebycz

Witam

Ostatnio zakupiłem nota 3 i Zestaw do ładowania indukcyjnego takiego typu Ładowarka

Zakupiłem też cewkę do ładowania pod klapka baterii Cewka

Ogólnie świetna sprawa.

Do tylnej klapki z ładowanie indukcyjnym wchodzi etui UAG ale np. etui Neo Hybrid już nie.

A jeśli chodzi o etui do telefonu z cewką to jeszcze nic nie mogę powiedzieć po czekam na cewkę aż przyjdzie z chin.

i tu kieruje pytanie do was.

Czy ktoś już posiada cewkę do nota 3 i może powiedzieć jakiego etui używa ?

i Jeśli ktoś może posiada zestaw z 1 linku to pytanie też jakiego Etui używacie?

Mnie najbardziej ciekawi jak będzie wyglądał note 3 z cewką pod bateria i etui Neo Hybrid

Liczę na waszą opinie

pozdrawiam

Edytowane przez cebycz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enderx

Witam wszystkich,

Proszę o ostateczne potwierdzenie czy UAG będzie dobrze pasował do oryginalnej Samsungowej pokrywki ep-cn900ibegww?? Może ktoś fotkę wrzucić?

Dodam, że różnica między klapkami to 1.8 mm.

Edytowane przez enderx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

ja mam takie pytanie do właścicieli oryginalnej ładowarki indukcyjnej samsunga.

Czy owa ładowarka ładuje tak samo szybko co ładowarka sieciowa?

Czy może jednak fakt, że ładowarka indukcyjna jest w standardzie Qi nie da więcej niż ten 1A na wyjściu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

A ja mam prośbę o dokładne wyjaśnienie co muszę dokładnie kupić żeby ładować indukcyjnie, przy założeniu że mam oryginalne plecy samsunga i zwykłe żelowe etui które mogę ściągać do lądowania ?.Czy wówczas wystarczy sama ładowarka? Czy Note ma coś wbudowane w klapkę lub baterię podobnie jak antena NFC co umożliwia takie ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BOSS2

Musisz kupić ładowarkę i taki odbiornik który montujesz pod klapką nad baterią. Żelowego etui nie musisz ściągać, bez problemu naładujesz w tym etui. Zobacz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cebycz

To może ja opowiem jak ja ładuje bezprzewodowo Nota 3

Używam

1 komplet etui Spigen Neo Hybrid i cewki takiej Cewka

2 komplet to Etui UAG Urban białej i oryginalnej klapki do ładowania z tego kompletu aukcja

Oryginalna klapka do ładowania bezprzewodowego nie mieści się w Spigen Neo Hybrid a gdy założę cewkę i oryginalna klapkę jest tylko minimalne wybrzuszenie.

Całość może mnie trochę kosztowała ale nota 3 nosze tylko w etui na zmianę i mogę w każdym ładować bezprzewodowo

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie do kolegi cebycz - jaki jest szacunkowy czas ładowania telefonu , jakiej używasz "podkładki" ładującej i czy ma to znaczenie jaka ona jest (poza Qi oczywiście). I ważne pytanie - czy telefon bądź "podkładka" ładująca rozłącza ładowanie po naładowaniu telefonu do 100%? Nie ma mozliwości przeładowania?

Czy ten moduł bardzo odstaje jak się założy klapkę oryginalną?

Jestem już prawie zdecydowany na takie coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi