Skocz do zawartości
donlucka2

Tylko połączenia alarmowe, po problemie z imei i wgraniu nowego romu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakieś 2 tygodnie temu padł mi telefon podczas rozmowy (bateria), po tym nie uruchamiał się przyjął bricka.

Udało mi się go postawić na ODIN_CheckROM_V4_XXBLG8. Jednak Imei null/null Sn brak, modem nie wykrywany :P

działałem dalej udało mi się doprowadzić do imei 0049 , brak sn i wykrywania modemu.

4 dni temu zakupiłem BOX z3x i wgrałem mu imei i SN (tylko 10 cyfr pozwala wgrać ten box a i9300 ma 11 ;( ).

Telefon odżył można było z niego korzystać. Obecnie działam jednak na S4 więc po sprawdzeniu i9300 wylądował na półce. Dziś chciałem na chwilę po działać i wgrać 4.3 JB. Niestety po wgraniu tego I9300XXUGMK6_I9300OXXGML1_XEO mam tylko połączenia alarmowe. (chwilę przed wgraniem można było dzwonić)

satusy:

Sieć nieznana

moc - 95 dBm 9asu

Stan usługi nie działa

Stan sieci komórkowej nieznana

co ciekawe zasięgu mam z 3-4 kreski .. ale i tak nie mogę korzystać.

Na s4 i Nokii 920 śmiga ta sama karta

Po wybraniu ręcznym sieci .. wyskakuje komunikat o zalogowaniu, jednak na pasku mam Brak sieci, wybrana sieć (Orange) jest niedostępna

Edytowane przez maciek0097

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OnlyPr0

No to sobie zalatwiles. Przez wgranie tego romu straciles plik efs który zawiera właśnie informacje o Imei.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=242471 poczytaj w tym temacie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bykumza

Zapraszam do zapoznania się z tym tematem: http://forum.android.com.pl/f551/kompendium-wiedzy-odin-bootloader-recovery-backup-rom-root-sudden-death-efs-imei-300314/

A dokładnie zawartość spojlera pod "EFS V2, IMEI null/null 0049XXX"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie rozumiem dlaczego mój post wylądował w koszu.

uszkodzony EFS odbudowałem przy pomocy BOX`a serwisowego. Mam Imei mam SN,

Problem jest po wgraniu 4.3 od chwili wrzucenia tego nie mogę się połączyć. Jeszcze raz zaznaczam mam IMEI (swój własny z kartonika) i mam SN

Wgrałem nawet Patched_XXUGMK6_modem z XDA nie pomogło. Powrót do 4,1 3 plikowego również nie pomógł :/

Gdzie tkwi problem ??

---------- Post dołączono o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

temat faktycznie do usunięcia .. problem rozwiązany ... wina nie leży po stronie EFS w tym wypadku problemem był nowy modem, pomimo poprawnego IMEI oraz SN nie logował do sieci i po chwili rozłączał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi