Skocz do zawartości
Kierowca 1996

Pokrowiec dla L9 II

Rekomendowane odpowiedzi

lioko27

klej z folii usuniesz płynem do wyświetlaczy LCD i ściereczką do szkła,co do tej folii na tył ma nacięcia na rogi ale całej klapki nie obkleisz,chyba że kupisz oddzielnie rolkę folii,samodzielnie przytniesz i przykleisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kosta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo
    Napisano (edytowane)

@up - kupiłem na allegro kawałek folii 3M di-noc (ta konkretna bo jest najlepsza) o wymiarach 10x20cm - koszt to 5zl + wysyłka. Przyklejasz do plecków (ma specjalne kanaliki wiec pęcherzy nie będzie), włączasz suszarkę i dmuchasz w celu uformowania folii (ma efekt pamięci kształtu, wiec nawet zgnieciona i tak się uformuje i zachowa fakturę). Jak uformujesz to zostawiasz na chwile i czekasz, aż wystygnie i docinasz resztę nożykiem do tapet. Samo naklejanie jest proste, później wystarczy ostry nożyk,trochę precyzji (wycinanie dziurki na obiektyw i lampę) i dobre oświetlenie. Miałem folie przez kilka tygodni i nic nie odpadło, ani nie odchodziło, a odklejenie trwało kilkadziesiąt sekund - wystarczył nadmuch z suszarki i na obudowie nie został żaden ślad.

Ps. Carbon od glassera mam na nexusie, ale folia ma słabsza fakturę od tej 3M, wiec jak ktoś ma chwile cierpliwości to lepiej zrobić to samemu.

Wysłane z mojego ME173X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif
    Najlepiej jest właśnie wyciąć otwory, i od razu lepiej się obsługuje telefon.

A ochrona poprzez wycięcie dziurki/ dziurek jest nadal taka jak wcześniej.

Czy wycinałeś na sam przycisk blokady, czy też na głośność i funkcyjny ??

Wyciąłem jak na razie na blokadę i jest duuuuużo lepiej, natomiast na głośność trochę się obawiam czy pozostawiona "ramka" nie będzie na krawędzi luźno "wisieć" - dość długi przycisk więc zostanie dość długi odcinek wąskiej gumki na krawędzi.

Dodatkowo odrobinę musiałem poszerzyć otwór na wtyczkę usb .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kosta
    Napisano (edytowane)

wycinanie dziurki na obiektyw etc jak już folia naklejona to raczej słaba opcja jak dla mnie i za dużo roboty. Ten od glassera prócz tego nie jest taki wypukłe to chyba też nei zakrywa całego tyłu w wypadku l9 nie ? NA zdjęciu wygląda jakby nie zachodziło na to zagięcie przy którym są klawisze...

post-267195-14255746744618_thumb.jpg

post-267195-14255746744813_thumb.jpg

Edytowane przez ldawid
    dodano spoilerki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez w koncu wycialem, ale tez na blokade tylko. Jest o niebo lepiej :) Na przycisku glosnosci tez sie obawialem ze oslabi to strukture ramki, wiec na razie zostawiam w spokoju.

Wytapatalkowane z mojego LG-D605

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Contif
    Napisano (edytowane)

Na przycisk głośności zastanawiam się nad 2-ma wycięciami - 1/3 górna+trochę ponad i 1/3 dolna + trochę poniżej. 1/3 środkowa by została - więc strukturalnie powinno zostać ok. Tyle, że trzeba byłoby to zrobić odpowiednią kształtką a nie nożem / skalpelem żeby nie "przeciągnąć" nacięcia.

A jak już będą ogólnie dostępne może w końcu to wymiana silikonu na coś w stylu Hot Fashion For LG Optimus L9 ii Simgle SIM D605 Ultra thin Slim Back Battery Flip cover PU Leather Housing case-in Phone Bags & Cases from Electronics on Aliexpress.com

P.S.

Hmmm zawsze można kupić na aliexpres ..... jeśli ktoś już to robił i ma konto .....

Edytowane przez Contif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy wycinałeś na sam przycisk blokady, czy też na głośność i funkcyjny ??

Wyciąłem jak na razie na blokadę i jest duuuuużo lepiej, natomiast na głośność trochę się obawiam czy pozostawiona "ramka" nie będzie na krawędzi luźno "wisieć" - dość długi przycisk więc zostanie dość długi odcinek wąskiej gumki na krawędzi.

Dodatkowo odrobinę musiałem poszerzyć otwór na wtyczkę usb .....

Wyciąłem sam przycisk blokady.

Na głośność i na ten przycisk na górze, to zrobiłem w ten sposób, że przeciąłem je wzdłuż przycisków.

Teraz czuć na palcu skok głośności/ściszania i nie trzeba gnieść telefonu.

Efekt o niebo lepszy i przynajmniej nie irytuje mnie już ta obudowa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo
    wycinanie dziurki na obiektyw etc jak już folia naklejona to raczej słaba opcja jak dla mnie i za dużo roboty. Ten od glassera prócz tego nie jest taki wypukłe to chyba też nei zakrywa całego tyłu w wypadku l9 nie ?

Z folią od glassera jest tak jak piszesz, nie zachodzi na boki. Ta folia od 3M jest fajna i łatwa w obróbce ponieważ jak ją grzejesz suszarką to jest bardzo plastyczna, a po ostygnięciu robi się sztywna i łatwa do cięcia. Naprawdę to nic trudnego, no chyba, że się komuś ręce telepią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kosta

W sumei jak nie pokryje boczków z klawiszami to przeżyje. I tak mam czarny telefon. Wole nie bawiuńciać sie w jakieś wycinanki. Nie mam na to czasu ani chęci.

JAk nei znajde fajnego etui to kupie glassera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi