Skocz do zawartości
silverio

Szybko padająca bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z moim i5700. Mianowicie od niedawna (ok 2 tygodni) bardzo szybko pada mi bateria. Nie jest to reguła. Czasem potrzyma normalnie kilka dni, a czasem 50% baterii wyładuje sie w ciągu godziny. I to podczas leżenia w kieszeni! Przez całą ostatnią nic go ładowałem, wychodzę z domu na zajęcia i po powrocie do domu ok. 16 chce rozświetlić telefon a tu nagle trup. W ciągu całego dnia dosłownie rozmawiałem 3 razy i odczytałem 2 sms. Wydaje mi sie ze to moze byc wina czegos co chce sie połączyć z internetem, ale po wyłączeniu apn nie powinno nic sie pchać do łącza. Zauważyłem też co jakis czas(przy uruchamianiu, czasami podczas normalego używania) komunikat w stylu "Currently unable to download. Try again later." czy cos w tym stylu. To może być wina marketu?

Co moge z tym zrobic zeby ta bateria działała normalnie? Prosze o szybką odpowiedź i z góry pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Zainstaluj aplikację OS monitor i zobacz może jakaś aplikacja ciągle ciągnie ci procesor

2. Poczytaj to http://forum.android.com.pl/f130/bateria-w-i5700-8402/

jak masz stock soft a widzę że masz to z 40% do zera może się wyładować nawet w pół godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

sprawdze tą aplikacje zaraz. Ale kłopot polega na tym ze nie instalowalem jakis dziwnych aplikacji a wczesniej to sie nie zdarzało. Jak ktoś jeszcze będzie miał jakieś pomysly to chętnie sie dostosuje:-) A tym czasem biore sie za czytanie o baterii:) Poza tym tak jak napisałem na początku - obawiam się że to może byc powiązane z próbą nawiązania połączenia. jakies pomysły?

Edytowane przez silverio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Popieram kolegę dominikwrobel.

Na czystym 2.1 od połowy, w dół leci na łeb na szyje no i chyba jeszcze nie do końca sie naładowuje przy wł. tel.

Na pewno:

- wyłacz dane w tle i synchronizację

- wyłącz opcje mojej lokalizacji

- na sztywno ustaw 2G

A jeżeli chodzi o appsy typu pogoda itp. ustaw odświeżanie manualne lub jak najżadziej.

Jeżeli chcesz żeby bateria trzymała na prawdę fajnie to wgraj samdroida + qbanin kernel.

Edytowane przez xxxtazxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

synchronizacje włączam tylko kiedy potrzebuje, a lokalizacji nie zmianialem wiec chyba powinna byc wyłączona. Poza tym jak już mówiłem nie zmienialem nic w ustawieniach od czasu gdy pojawiły sie kłopoty. nic w stylu pogody nie mam. a z OS monitora wynika mi ze najwięcej bo ponad 80% procka zrzera mi proces "Wyszukiwarka Google". Pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to dziad krótko mówiąc przytrzymaj dłużej na tej aplikacji i kill proces. A ta aplikacja to jest jak wciśniesz domek i chcesz coś wyszukać najwyraźniej się zacięła na czymś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem która to aplikacja:P już gnojka zabijałem xD ale momentalnie sie odpala ponownie i to od ręki z takim samym zużyciem :-/ Nie wiem jak go zatłuc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie lepiej go osunąć? jeśli masz roota zainstaluj uninstaller for root z marketu i odinstaluj. Oczywiście jeśli nie masz roota to zachęcam do jego zrobienia, nic nie tracisz,, bo zawsze możesz wrócić do oryginalnego romu i nie będzie po nim śladu. Ja nie mam tej aplikacji, bo usuwałem przy instalacji frozenginger. Usuniecie nie spowodowało żadnych negatywnych konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam roota ale na razie nie mam tez specjalnie zamiaru go robic. moze jak sie troche poorientuje w temacie. ale na pewnie nie w najbliższym czasie. moze jeszcze jakies inne propozycje? W sumie jedyne co mnie troche zniechęca rootowaniu to teoretyczna utrata gwarancji i teoretyczna możliwość zbrickowania. jeśli wygaduje głupstwa to jak juz powiedziałem - nie jestem zorientowany w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teoretyczna utrata gwarancji i teoretyczna możliwość zbrickowania. jeśli wygaduje głupstwa to jak juz powiedziałem - nie jestem zorientowany w temacie.

Teoretycznie możliwe, jeśli jesteś totalnym beztalenciem albo masz dużego pecha. Rotując tracisz gwarancję, ale tak jak szybko ją straciłeś rotując telefon, tak szybko można ją odzyskać wgrywając czysty soft :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi