Skocz do zawartości
lime

Mój HTC i parę pytań odnośnie ROM, Hboot, Bootloader..

Rekomendowane odpowiedzi

lime

Witam, jestem posiadaczem HTC Desire X z sieci T-Mobile.

Jestem zainteresowany zmianą "systemu?" w tym telefonie gdyż ostatnia aktualizacja nie przypadła mi do gustu.

Dlaczego? Głośność jest o połowę mniejsza niż to było wcześniej, bateria trzyma mi krócej. Myślę, że to są dwa najważniejsze argumenty z mojej strony.

Teraz mam do Was parę pytań, gdyż jestem totalnie zielony w tych sprawach. Nigdy nie interesowałem się różnymi modyfikacjami urządzeń, gdyż nie miałem takiej potrzeby aż do dzisiaj. Chciałbym aby mój HTC wrócił do życia!

Czytałem o tym, że tracę gwarancję no ale nic chyba gwarancja nie zrobi mi z telefonem, a jednak chciałbym go używać.

Mój telefon odnośnie wszystkich wersji:

HTC DESIRE X

Hboot-1.25 0002

RADIO-1.15.40.04

Android 4.1.1

HTC SENSE 4+

wersja oprogramowania (?) 2.23.118.2

Poziom HTC SDK API 4.65

(Chyba wszystko?)

PYTANIA:

1. Byłem zmuszony poczytać trochę poradników w internecie po angielsku i po polsku i zobaczyłem, że najlepiej ocenianym "systemem"/ rom? jest [01.01.14] mySENSEdx5 RC4.0 (JB | Sense 5.0) na stronie xde.

Czy mogę wgrać ten ROM na mój telefon, patrząc na wersję telefonu i androida itd. ??

2. Czy ten ROM sprawi, że muzyka będzie grała głośniej?

3. Czy ten ROM będzie z możliwością wybrania języka Polskiego?

4. Żeby posiadać ten ROM to będę potrzebował: odblokowanie bootloadera, instalacja jakiegoś RECOVERY(?) i całego tego ROOT'a tak?

5. Jeśli wszystko się zgadza z tym czego oczekuje to teraz jak przygotować się do tej roboty? Będę potrzebował kabel USB, Komputer i telefon, tak? Czy tym poradnikiem mogę to zrobić?: poradnik

6. Czy można jakoś zepsuć telefon, że będzie do wywalenia? robiąc tą czynność?

POZDRAWIAM, i proszę o odpowiedź na moje pytania. Bardzo potrzebuję zrobić tą czynność, modyfikacje z telefonem, lecz przed tym chciałbym mieć jakąś początkową wiedzę. Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy mogę wgrać ten ROM na mój telefon, patrząc na wersję telefonu i androida itd. ??

Możesz.

2. Czy ten ROM sprawi, że muzyka będzie grała głośniej?

Tego nie wiem.

3. Czy ten ROM będzie z możliwością wybrania języka Polskiego?

Tak.

4. Żeby posiadać ten ROM to będę potrzebował: odblokowanie bootloadera, instalacja jakiegoś RECOVERY(?) i całego tego ROOT'a tak?

Tak.

5. Jeśli wszystko się zgadza z tym czego oczekuje to teraz jak przygotować się do tej roboty? Będę potrzebował kabel USB, Komputer i telefon, tak? Czy tym poradnikiem mogę to zrobić?: poradnik

Tak. Robisz w pierwszej kolejności według poradnika odblokowanie bootloadera i roota. Potem według instrukcji na xda wgrywasz roma.

6. Czy można jakoś zepsuć telefon, że będzie do wywalenia? robiąc tą czynność?

Mało prawdopodobne, ale zawsze trzeba brać coś takiego pod uwagę. Dbaj o w miarę naładowaną baterię i nie rób tego na kompie, który lubi się od czasu do czasu zawiesić albo zrestartować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi