Skocz do zawartości
jkozluk

Spigen Slim Armor View - recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wczoraj odebrałem świeżutką przesyłkę z Kaliforni. Zakupiłem w preorderze na stronie spigena. Koszt łączny z przesyłką wyszedł 195PLN. Wysyłki były przed czasem i o dziwo przesyłka z US do WAW doszła w ciągu 6 dni :)

Pierwsze wrażenia są kapitalne. Bardzo dobrej jakości plastik i wyglądający na wytrzymały. Powierzchnia matowa minimalnie zbiera odciski palców (ale zbiera). Wszystko super spasowane i chroniące telefon. Dostęp do portów - idealny. Ochrona ekranu - bez zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o funkcje s-view, na których mi zależało... no cóż. Wygląda na to że trafił mi się wadliwy egzemplarz, gdyż po prostu nie działają. Podmieniłem IC chip z orginalnego s-view covera i funkcje zaczęły działać. Niestety jest kolejny problem: czasami aby aktywować okienko trzeba docisnąć klapkę w miescu gdzie znajduje się magnes... Wygląda na to jakby magnes był za słaby lub nie za dobrze ulokowany.

Kolejny problem to niedziałający klawisz Home przy zamkniętej klapce. Mam kitkata, więc nie wiem czy coś się zmieniło w tej wersji androida, czy po prostu samsung tak chytrze to wymyślił że jak klapa jest zamknięta to home nie jest używany i go dezaktywuje... nie wiem... w każdym razie szkoda, bo żeby zerknąć na okienko trzeba wciskać power, a home jest kompletnie bezużyteczny. Być może w jelly bean klawisz działa, bo inaczej Spigen by go nie dał ;)

Napisałem zapytanie do supportu Spigen-a, zobaczymy co powiedzą. Póki co używam case z chipem samsunga i dociskam klapkę.

Gdyby nie opisane problemy funkcjonalne, byłoby to dla mnie etui ideał. Bardzo dobra ochrona fona, obłędny wygląd (czarne wstawki w białej wersji są super!) i funkcje s-view.

UWAGA: Etui nie działa pod Androidem 4.4.2 (kitkat). Problemy które opisałem są poruszone na xda i dotyczą wszystkich użytkowników z nową wersją systemu. Jeśli ktoś chce nabyć to etui niech wstrzyma zakup i poczeka na rozwiązanie problemu przez Spigena (albo Samsunga)

post-36679-1425573843555_thumb.jpg

post-36679-14255738436289_thumb.jpg

post-36679-14255738436999_thumb.jpg

post-36679-14255738437719_thumb.jpg

Edytowane przez jkozluk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez urazy ale nie wiem co tu dobrze wygląda.

Skoro założyłeś temat to mam prawo się wypowiedzieć.

Dla mnie tego rodzaju etui to jak sex w prezerwatywie. Może i bezpieczniej ale czy przyjemniej?

A do tego cena + problemy zaraz na początku. Tylko dlatego żeby sie nazywało że mam oryginalnego Spigena?

Ale co kto lubi. Starożytni mawiali "de gustibus non disputandum est". Ale jak widać dałem sie sprowokować. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trafił mi się wadliwy egzemplarz, gdyż po prostu nie działają.
    Kolejny problem to niedziałający klawisz Home

Za 195 zł na prawdę okazja ;)

Też się napaliłem na tą obudowę, ale po obejrzeniu filmików na YT od razu mi się odwidziała.

Nie wiem czy kolega robił zdjęcia z otwartą (do tyłu) klapką, ale dla mnie to porażka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bez urazy ale nie wiem co tu dobrze wygląda.

Skoro założyłeś temat to mam prawo się wypowiedzieć.

Dla mnie tego rodzaju etui to jak sex w prezerwatywie. Może i bezpieczniej ale czy przyjemniej?

A do tego cena + problemy zaraz na początku. Tylko dlatego żeby sie nazywało że mam oryginalnego Spigena?

Ale co kto lubi. Starożytni mawiali "de gustibus non disputandum est". Ale jak widać dałem sie sprowokować. :)

No i swoje napisałeś! Tylko co to wniosło do tematu?

Osobiście potrzebowałem i szukałem takiego etui. I mam dokładnie to co chciałem. Firma i cena jest drugorzędna.

Celem założenia tematu była chęć podzielenia się wrażeniami z użytkowania, gdyż firma dopiero zaczęła sprzedaż etui i pewnie niewielu użytkowników w Polsce je ma. A tym, którzy planują je zakupić, moja opinia może być pomocna.

Co do problemów: cóż, nie zakładałem ich z góry. Kupowałem etui z pełną świadomością że coś może nie grać i chciałem przekonać się o tym w realu.

@MaŁy_RaDeK

Fakt, jest mały fackup podczas robienia zdjęć z odchyloną klapką, ale nie miałem potrzeby robienia zdjęć w taki sposób i mi to nie przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itzskr

Witam. Z tego to widzę że miałeś pecha. Czekam na inne opinie może ktoś jeszcze kupił i nie ma problemu z tymi funkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vooxie

To ja też się wypowiem, że z wyglądu to to mi się nie podoba :/ Cena wysoka, kolor niepraktyczny i w dodatku nie działa tak jak powinno. Ale dzięki za recenzję, przeczytałam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itzskr

Czarny też będzie. Na yt ludziska nie mają problemów z tym etui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląd to akurat kwestia gustu ;-) Mi się osobiście podoba.

Jest dyskusja na temat tego etui na xda. Okazuje się że z powodu zmian przez samsunga, to etui po prostu nie działa pod kitkatem >:( I wszyscy którzy zrobili aktualizację do 4.4.2 mają ten sam problem.

Spigen został zbombardowany reklamacjami i nabrał wody w usta. Odpowiedział komuś na twitterze żeby dokonać zwrotu, albo poczekać na rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itzskr

Na xda już podobno problem rozwiązali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Z ciekawości- jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi