Skocz do zawartości
kubax1906

LG F5 - nie mogę połączyć się z LTE w sieci Red Bull Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam LG F5 z brandem Plusa. Od jakiegoś czasu próbuję się połączyć z siecią LTE z Red Bull Mobile i nic mi nie wychodzi. APN ustawione poprawnie, GSM/WCDMA/LTE ustawione, próbuję wymuszać LTE przez ręczne wybieranie sieci i NIC. HSDPA+ i 3G śmiga poprawnie a LTE nie chce ruszyć w ogóle. Ma ktoś jakiś pomysł? Szlag mnie zaraz trafi z tym telefonem... do iPada wkładam kartę i działa bez żadnego ustawiania, pierniczenia się a tutaj porażka. Będę wdzięczy za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy twoje miasto jest objęte siecią LTE? Spróbuj np. włożyć starter Play, i powiedz co wtedy się dzieje :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kubax1906

Miałem ten sam problem co Ty z RBM ale sam znalazłem rozwiązanie tego problemu. Żeby nasz F5 widział LTE na karcie RBM to trzeba zmienić "ETYKIETKĘ" na karcie sim RBM. Etykietka to usługa działająca w Play ale działa również na kartach RBM. Instrukcję masz tu: Usługi - Etykietka | Play

Regulamin usługi ETYKIETKA: www.play.pl/resources/pdf/Regulamin_uslugi_promocyjnej_Etykietka.pdf

Wysyłasz jednorazowego pustego smsa czyli bez treści pod numer 90252 (koszt 2,46 zł) po czym po chwili zmieni Ci się nazwa operatora na Twojej karcie RBM z "Red Bull Mobile" na "Play" i telefon trzeba zrestartować po takiej zmianie i w tym momencie Twój telefon zaloguje się do LTE na karcie RBM i wszystko będzie hulać jak trzeba a Ty oczywiście nadal będziesz korzystać z taryfy i usług Red Bull Mobile pomimo że na wyświetlaczu telefonu będzie pisać Play. Żeby było jasne to zmienia Ci się tylko nazwa operatora na wyświetlaczu dzięki której Twój F5 zauważy w końcu LTE a nie taryfa i sieć i nadal korzystasz z sieci Red Bull Mobile.

PO TEJ ZMIANIE NAZWY OPERATORA NA KARCIE RBM Z DARMOWEGO LTE W RBM KORZYSTAMY UŻYWAJĄC W SWOIM SMARTFONIE USTAWIEŃ APN o nazwie internet gdyż z APN o nazwie rbminternet może to nie zadziałać.

To jedyny działający w tym momencie sposób na obejście brandu Plusowego i Playowego tego telefonu aby było widoczne LTE w sieci Red Bull Mobile. Sam tak zrobiłem i korzystam z darmowego nielimitowanego internetu LTE w RBM na moim F5 :D

Edytowane przez patrix-83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czy twoje miasto jest objęte siecią LTE? Spróbuj np. włożyć starter Play, i powiedz co wtedy się dzieje :).

Mieszkam w centrum Krakowa także zasięg LTE mam. Powiem Wam panowie, że poprzedni telefon oddałem sprzedawcy (bo miałem takie prawo) i kupiłem po prostu drugi taki sam telefon. Na tym drugim nie mam żadnych problemów. Ale dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi