Skocz do zawartości
ad_is

Defy samoistnie się wyłącza, restartuje

Rekomendowane odpowiedzi

ad_is

Witam,

mam problem z moją Defy poruszany już pare razy na forum, jednak do końca nie uzyskałem pomocy oprócz oddania jej do serwisu więc prosiłbym o bardziej oryginalne i szczegółowe rady.

moja defy jest nie rootowana, kupiona jakiś miesiąc temu w orange, na początku było w miare ok ale po jakimś czasie zaczęła się sama restartować w różnych sytuacjach, w większości jak jest włączone wifi i nie ruszam telefonu i przechodzi on w stan 'uśpienia'. Oprócz zaaktualizowania ze strony motoroli do 2.51.1. ale przed tym też to się zdarzało. robiłem hard reset ale nie pomaga. czytałem już o różnych możliwościach od uszkodzonej płyty głównej, poprzez starą karte sim i wade androida 2.1. zainstalowałem OSmonitor tak jak gdzieś pisano i jest tam pare błędów więc jeżeli ktoś by mógł to na tej podstawie oceniłby może co się dzieje. (31 i 32 minuta to okres w którym był restart)

Reset info.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Chyba tylko fachowiec zrobiłby użytek z tego pliku, nie wiem czy tutaj tacy są, spróbuj też na XDA-developers :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad_is

a jeżeli chodzi o sam przypadek restartowanie się telefonu to czy są jakieś opcje żeby samemu sobie z tym poradzić czy pozostaje tylko serwis i wyczekiwanie aż serwis motoroli łaskawie będzie chciał coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Nie łaskawie, tylko mają taki obowiązek. I zapewne wymienią płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad_is

niby tak tylko to się też wiąże z conajmniej 2 tyg bez telefonu, dlatego jak już mam tyle czekać to chciałbym być pewny czy to jest ostateczne wyjście z tej sytuacji. dodam że jak teraz sprawdzałem to przy wyłączonym wifi problem znika, nie wiem czy w całości ale nie resetuje się jak do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bardziej oryginalne i szczegółowe rady.

Polecam poszukać na forum filmik jak rozmontować DEFY, przestudiować go i wymienić sobie płytę główną.

Jeśli temat był już poruszany to czemu powielasz tematy? Nie ma niestety cudów, jeśli nie chcesz stracić gwarancji to sam niewiele możesz wykombinować. Serwis motoroli w Polsce ( Teleplan bydgoszcz) może nie działa super szybko ale działa.

Niestety wady się zdarzają ( w tym telefonie dość dużo i często) i trzeba się z tym liczyć.

Jeżeli się upierasz przy domowych sposobach to wgraj sobie inny room i może podziała, jeśli nie to pewnie wina płyty. A jeśli czytałeś o tym że simy nie współpracują z tym telefonem za dobrze ( jest jakaś jedna seria która ma takie problemu) to idź do salonu i poproś o duplikat, pożycz kartę od mamy albo kolegi.

Wiele więcej nie pomożemy ci przez internet i jeszcze chcąc zachować gwarancje....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad_is

nie powielam tylko zakładam temat w którym może znajdzie się konkret odpowiedz i przyda się nie tylko mi ale też innym szukającym rozwiązania tego problemu. bo rade o tym żeby oddać telefon do serwisu to może dać każdy a ja szukałem dotychczas kogoś kto zgłębił już ten temat i jest w stanie podzielić się tym co wie. wadliwa seria owszem jest tylko, że to przeważnie ta z listopada lub grudnia. mój model jest ze stycznia więc raczej pominąłem tą przyczyne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

są to przypuszczenia i nikt oficjalnie nie powiedział że od 2011 roku problem nie występuje wcale. No i to o czym mówisz to pewnie czytałeś o padającym głośniku ( zresztą jak pamiętam to na forum są przypadki telefonów które są niby z "dobrej serii" a i tak padł im głośnik).

Mówimy tu o zupełnie innym problemie niż ten z głośnikiem.

Jak przeczytasz cały ten topik to będziesz mniej więcej wiedział jakie były objawy i rozwiązania podobnych problemów:

http://forum.android.com.pl/f266/defy-sama-siae-restartuje-45901/

Jest jeszcze jeden użytkownik ( z tych co się udzielają na forum ) który miał restarty ponieważ miał luz na baterii i jego rozwiązaniem było wsadzenie kawałka plastiku między obudowę i baterię ( wymienił również sim) ale o tym też było pisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad_is

Wszystko fajnie tylko zanim napisałem to przeczytałem wszystkiego fora i posty dotyczące mojego problemu bo jakoś nie mam ochoty siedzieć i zaśmiecać forum i zawracać ludziom głowe oczywistymi rzeczami. z baterią sobie poradziłem tzn z luzami na niej i dalej problem występuje, karta sim też nie ma na to wpływu bo bez niej dzieje się to samo. zauważyłem że podczas połączenia przez wifi problem występuje w 99% niż bez niego więc liczyłem na jakiś pomysły poradzenia sobie z tym. oddanie do serwisu mam w planach ale może uda się obejść bez tego dlatego ten temat istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Spróbuj na xda. Gdyby ktoś znał tutaj rozwiązanie to by już było dawno napisane. :)

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x