Skocz do zawartości
acroacro

Ładowanie tableta przez USB z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od 3 dni jestem szczęśliwym nabywcą taba xperia z SGP321. Zwracam się z problemem, który być może jest pierdołą ale nie umiem tego rozgryźć pomimo dość długiego stażu z androidem. Problem polega na tym, że podłączając taba do kompa, pojawia się komunikat w pasku powiadomień: "Aby naładować urządzenie, użyj ładowarki Sony". Bateria nie ładuje się, a po podłączeniu do sieciowej ładowarki - działa ok. Podłączając komórkę w ten sam kabel USB do komputera - ładuje się ona bezproblemowo.

Czy to kwestia ustawień taba? Przeszukałem co się dało i nie znalazłem nic takiego, na necie też nic nie mogę się doszukać.

Edytowane przez acroacro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banny

Xperia Tablet Z ładuje się ale baaaardzo po woli, więc jest to normalne... Niestety. Pewnie wynika to z mocy potrzebnej do ładowania.

Wysłane z Sony Xperia Tablet Z za pomocą Tapatalk.

Edytowane przez banny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    namor

ładowarka sieciowa daję prąd 1,5 A czyli dość wysoki a i tak proces ładowanie jest długi

natomiast gniazdo USB daje prąd max 500mA i chyba nie było by wstanie naładować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ładowarka sieciowa daję prąd 1,5 A czyli dość wysoki a i tak proces ładowanie jest długi

natomiast gniazdo USB daje prąd max 500mA i chyba nie było by wstanie naładować

dokładnie, znam parametry ładowarki i USB tylko dziwi mnie, dlaczego wprowadzili takie ograniczenie. Nie znam telefonu, którego producent zrobił taki myk. Tyle się pisze jakie to wskazane jest, aby doładowywać po trochu zamiast wykonywać pełne cykle ładowania. Dziwię się, ponieważ pomimo tych 6h wymaganych do naładowania prądem 1,5A równie dobrze idąć spać mogę zostawić taba wieczór wpiętego w USB komputera, i po przyjściu następnego dnia z pracy miałbym go naładowanego. Tak czy inaczej nawet przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zakleić taśmą dwa środkowe piny we wtyczce USB bo pomyślałem, że jak tab nie wykryje komunikacji z kompem to potraktuje go jako ładowarkę. Chyba tak to nie działa bo nie chciał się ładować, możliwe że taśma była za gruba albo nieco krzywo przyklejona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banny

Bywało, że po ok 7H tablet jeszcze nie był naładowany... :-D Ładuje na trybie STAMINA i zauważyłam, że jest to znacznie lepsze niż ładowanie go wyłączonego - samo uruchomienie dużo energii zżera.

Wysłane z LG Swift 4X HD za pomocą Tapatalk.

Edytowane przez banny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba trochę się pospieszyłem z tym tematem, bo okazuje się, że tablet się ładuje przez USB z kompa ale:

- komputer musi być włączony (chociaż telefon się ładuje przy wyłączonym)

- na pasku powiadomień ikona od ładowania nie zmienia się, świeci się natomiast dioda powiadomień obok przycisku do włączania taba, na wykresie zużycia baterii też widać, że poziom rośnie.

Błędnie się zatem zasugerowałem tylko brakiem informacji o ładowaniu na podstawie braku zmiany ikony baterii w pasku powiadomień. Za wprowadzenie w błąd przepraszam. :oops:a:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banny

Masz rację, miałam o tym napisać, bo ostatnio również to zauważyłam...

Wysłane z Sony Xperia Tablet Z za pomocą Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi