Skocz do zawartości
mlenio93

"Inicjowanie" przerywa słuchanie muzyki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim Huawei a mianowicie podczas słuchania muzyki często wyświetla mi się na ekranie napis "Inicjowanie" co przerywa muzykę. Jest to prawdopodobnie problem z wyszukiwaniem/wybieraniem głosowym ponieważ czasem jak się dłużej poczeka to wyświetla się aplikacja Google która jest za to odpowiedzialna. Jak można to naprawić?

Dodam że obecnie mam inne słuchawki niż te które były w zestawie a nie pamiętam żeby ten problem pojawiał się w tamtych słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Djalo

@mlenio93

Masz słuchawki z przyciskiem? Jeśli tak to one powodują taki błąd, albo naciskasz go i wyskakuje wprowadzanie głosowe ;)

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się. W zależności od używanego odtwarzacza dwukrotne naciśnięcie przycisku na słuchawkach powoduje przewinięcie do następnej piosenki a dłuższe przytrzymanie powoduje uruchomienie wybierania głosowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Słuchawki są bez przycisku i bez mikrofonu, problem pojawia się z tego co zauważyłem jeżeli porusza się wtyczką od słuchawek, tzn. kiedy idę i trzymam telefon w dłoni to nic się nie dzieje ale jak go włożę do kieszeni to zaraz się pojawia komunikat "inicjowanie".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepski

A moze ustawienia blokowania telefonu trzymanego w kieszeni? Gdzieś widziałem taką opcję (tylko chyba to było na MIUI)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro problem występuje podczas poruszania wtyczką, to znaczy że problem wywołują słuchawki lub minijack w telefonie. Z tego co wiem to istnieją słuchawki które mogą wywoływać takie problemy i działać nie ze wszystkimi telefonami. Sprawdź inne słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam się pod ten temat. Sprawa wygląda tak, że słuchawki oryginalne szlag trafił i kupiłem sobie z Iphona te białe. Przyciski z regulacją głosu mi nie działają, natomiast przycisk kontrolny (włącz/wyłącz muzykę) działa. No i właśnie nie wiem czemu w przypadkowym momencie słuchanie muzyki się przerywa... Z tamtymi słuchawkami tego nie było. Jest na to jakieś rozwiązanie, tak aby nie zmieniać słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie. Ewentualnie zmiana ROMu, bo inne mogą być przystosowane do różnych słuchawek, a stock jedynie do oryginalnych Huawei. Sprawdź czy Twoje iPhonowe słuchawki mają identyczny mini-jack jak te od Huawei. Jeżeli nie, nic nie zrobisz. Chociaż może tez są jakieś przejściówki lecz wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi