Skocz do zawartości
kunmateo93

Jak "wyciągnąć" zdjęcia z widgetów i odzyskać dane z zepsutej karty pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! oddałem do serwisu/komisu telefon do naprawy, bo zepsuł się głośnik zewnętrzny, ale powiedzieli, że musieliby w antenie coś wymieniać i zamówić części, więc go odebrałem. Okazało się, że zepsuli kartę pamięci i to na całego, czytnik kart cały się grzeje kiedy próbuje odczytać kartę, komputer i telefony nie widzą karty, więc domniemam, że to uszkodzenie o podłożu elektronicznym, a odzyskanie danych z takich cudaków to cena powyżej 300 zł...

Ale mniejsza z tym, to tylko wprowadzenie, otóż, na ekranie startowym zrobiłem sobie widgety (ramki) ze zdjęć, które były na karcie pamięci. Jest ich około 24, więc się zastanawiam czy idzie jakoś te zdjęcia z jakichś zakamarków pamięci telefonu odzyskać, przez właśnie to powiązanie z ramkami ?

Również, jeśli ktoś ma jakiś cudny pomysł jak odzyskać dane z karty (8 gb...) to zamieniam się w słuch :) (a raczej w wzrok ;p )

Edytowane przez delibear
    poprawiono tytuł na zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te zdjęcia będą miniaturami w żałośnie niskich rozdzielczościach. Wątpię że na coś Ci się przydadzą. BTW. W serwisie zniszczyli Twój sprzęt a Ty nic z tym nie robisz?

by N4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj dali mi nową kartę pamięci 8 Gb... Jak wtedy przyszedłem do nich z tym, że podczas naprawy uszkodziła się karta pamięci, to podłączyli do PC, stwierdzili, że nic nie mogą z tym zrobić bo jej komp nie widzi i powiedzieli jeszcze, że karte się wyjmuje przy oddawaniu do naprawy (ta, a sami fachowcy nie wiedzą, że klientowi może zdarzyć się zostawić SD w środku...)

Ogólnie nie lubię się kłócić, bo na czym by się skonczylo? ja bym pwoiedział, że maja zaplacic za naprawę te 400-500 zł, a oni by mi na to powiedzieli, że nie, i co dalej? nie wiem czy warto ciągnąć takie coś i tracić czas na takich ludzi.

Kiedys wezme karte do odzyskiwania danych przez profesjonalistów, którzy zepsute układy elekttroniczne/logiczne potrafią naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o odzyskanie danych z karty microSD to wystarczy podłączyć ją do kompa (nawet najzwyklejszym czytnikiem za 20 zeta) i ściągnąć oprogramowanie do odzyskiwania danych. Jest wiele darmowych (nie mam pojęcia jaka jest ich skuteczność), osobiście korzystam z:

File Recovery Software | Seagate

Skuteczność w okolicy 99%, kiedyś z prawie 200GB danych nie udało się odzyskać ok 500MB, więc praktycznie żadna strata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Nie wiem czy zauważyłeś, że komp nie widzi karty?

iPad + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nctrns

@up. Aha. To działa jak karta jest widziana w systemie - przypadkowy format, albo jak pójdzie tablica partycji i masz RAW zamiast systemu plików. Jeśli autor wątku słusznie podejrzewa że poszła elektronika, to nic z tym sam nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi