Skocz do zawartości
19420082009

SPICA-wrazenia po...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominacje przygode z tym telefonem? Dla mnie to byl wielki niewypal:P ciagle zawieszki itd. Czekam na wasze opinie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem tego fona jakiś czas i na swoje czasy nie byl zly. Jeszcze w zeszlym roku uzywala go moja żona ale na dyskotece na plaży wypadl jej w piasek i sluch po nim zaginal. moja spica przezyla kilkanaście flashow oprogramowania . gdzieś po drodze stracila imei a i tak dzialala do konca . Raczej udana sluchawka zwlaszcza z nieoficjalnym firmware.

Wysłane z mojego Samsung Note III przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo miło wspominam ten telefon testowałem dużo różnych romów od 1.5 do 4.0 i mam go do dziś gdzieś głęboko w szafie tak na wszelki wypadek;p ciekawe czy ktoś przeportuje na niego tak dla zabawy 4.4 ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ObiQ

Korzystałem z niego do listopada dopóki jakiś nie miły człowiek mi go ukradł... Mocno rewolucyjny telefon. Bardzo dużo na nim modowałem i muszę przyznać mu pod tym względem dużego plusa. Jak ktoś wyżej napisał. Dobry z półki sprzed 4 lat. Chwilę później wszedł Galaxy S i już Spica zaczynała ulegać zapomnieniu i upragnionego OFW 2.2 nie dostaliśmy. Bardzo lubiłem ten telefon. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Noo:E

Spica to bardzo specyficzny telefon bo nie posiada adreno...

Mój ulubiony a za razem aktualnie wgrany Rom to SGM Rc1:)

Z telefonu już dawno nie korzystam,ale dobrze go wspominam,szczególnie kiedy rozpakowałem pudełko i zacząłem przeglądać Android Market,bezcenne:muqq:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bubon

Smartfon nie nadawał się ani do dzwonienia ani do przeglądania netu. Dużo nerwów przy nim straciłem. Mimo testów z różnymi wersjami systemu telefon mulił i zacinał się gdy był potrzebny. Obecnie używam spicy z oryginalnym andkiem 2.1 tylko jako gpsu (naviexpert) i tu sobie radzi w miarę dobrze. Powyłączałem niemal wszystkie usługi, używam tylko naviexperta a i tak co kilka miesięcy muszę robić factory reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mocarz

Ehh... Pamiętam jeszcze jak instalowałem samdroida po kilku dniach użytkowania :) Telefon chyba tylko wprowadził mnie w świat androidowych modyfikacji. Miałem chyba wszystkie ROMy poinstalowane jakie się dało. Mój pierwszy telefon z androidem, jak go kupiłem to wyświetlacz wydawał się ogromny :P Na początku custom romy aktualizowane były co kilka dni a zdarzało się i codziennie lecz sukcesywnie pojawiały się coraz rzadziej. Dużo dla spicy zrobił Leshak (? Nie pamiętam dokładnie nicku), pamiętacie jeszcze? :)

Ogólnie mile wspominam ale użytkować się dało tylko przez niedługi okres po pojawieniu się tego telefonu na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    UchEk

Jako, że za niedługo będę szczęśliwym posiadaczem Moto G, chciałbym trochę wam opisać moje wrażenia dotyczące Spicy. Prawdę mówiąc, ten telefon wprowadził mnie w świat modyfikacji, romów, tweaków itd, itp. Nigdy nie zapomnę tego podniecenia, gdy otwierałem pudełko od telefonu. Na tamte czasy telefon był dość dobrym wyborem ze względu na cenę( swoją sztukę upolowałem za 250 złotych) Miałem wszystkie możliwe romy. Najdłużej jednak miałem CyanogenaModa w wersji 6.1.1 alpha 8.3.2. Jednak największe podziękowania należą się Leshakowi. Napisał w miarę stabilne froyo na spicę, za co należą mu się wielkie brawa. Brawa również kieruję do tom3q za przeportowanie gingerbearda na spicę. Tom3q, świetna robota. Pierwsze uruchomienie spicy należało do przełomowych momentów. Wtedy zapoznałem się z Android Market, później z Google Play. Pamiętam instalowanie multum aplikacji. Jednak robiłem to z rozsądkiem, żeby nie zaśmiecać telefonu. Podsumowując. Spica według mnie jest jednym z legendarnych telefonów z "robocikiem" . Zostawię sobie spicę na pamiątkę, mimo że nie będę z niej często korzystał(miejmy taką nadzieję :E)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

@up: Froyo to głównie zasługa Criminala, później jakoś tak każdy ktoś coś wkładał do tego ROMu.

Co do wspominek. Telefon ten miałem 4 lata temu, wtedy kiedy wszyscy się napalali na HTC Hero a w sprzedaży jeszcze nie było Desire, Desire HD czy Desire Z.

Był to drugi sprzęt z Androidem Samsunga i bez wątpienia bardziej udany od Galaxy (GT-i7500).

Ja się na spicę przesiadłem z Nokii N95. Nie umknęło mojej uwadze, że w pewnych względach była słabsza. Mimo wszystko był to dobry sprzęt.

Pamiętam jak jeszcze na N95 do rozkładu jazdy musiałem używać Gingera. Transportoid na androidzie w tym względzie to był skok. Nie dość że aplikacja sama troczyła się o aktualność bazy, to jeszcze można było zaplanować przejazd od przystanku do przystanku z jedną przesiadką (kosmos).

Szkoda tylko że producenci gier na N-Gage nie zrobili reedycji na Androida (Mile High Pinball!). Jestem zdania że N-Gage (również 2.0) doczekał się kilku fajnych zabijaków czasu.

Wracając do spicy. ROM produkcji naszego rodaka (tom3q) jest kawałem porządnej roboty. Przy okazji jego tworzenia ujawniły się fuszerki Samsunga (XSR, moduł radia FM którego nie da się wykorzystać i jeszcze parę innych). Jest to obecnie w zasadzie jedyny ROM jaki chciałbym mieć (i mam) na spicy. W tej chwili ten sprzęt nie jest atletą, ale nie potrzebuje kuli u nogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu po dwóch latach użytkowania Samsunga I5700 postanowiłem go sprzedać. W tymże roku, odnalazła mnie pewna okazja, Samsung Galaxy Spica za grosze. Nie wytrzymałem. Kupiłem telefon w zadbanym stanie i powiem więcej... Mój Lg G2 odszedł na dalszy plan, teraz wracają wspomnienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi