Skocz do zawartości
Raciborski

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Raciborski

W tym wątku od dzisiaj, proszę zgłaszać swoje problemy po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kam332

Witam, przy próbie zainstalowania Serajr Power Toggles [MOD][sMAII APP]Serajr Power Toggles - 23 Toggles Set - xda-developers telefon łapie bootlopa i miele w kółko animację sony. Dokładnie dzieje się to po sflashowaniu paczki zip w CWM (nie było błędów)

Czy jest osoba, która instalowała tą apliakcję i jej działa? A może ktoś dobry mógłby przetestować to? (W CWM radzę zrobić backup przed zabawą).

Zrobiłem deodex z poradnika [GUIDE][sS/DS]Deodexing Stock ROM Xperia M[12/17/2013] - xda-developers bez błędów. Mam full roota, żadnych restartów przy usuwaniu apllikacji w titanium backup.

System w telefonie jest świeży, tylko root, total commander i titanium backup jest.

KERNEL ELIXER 2.0, czy to może być wina kernela ?? Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na XDA ktoś napisał, że mimo że ma full root oraz CWM oraz deodexował system to złapał bootloopa. Widać, że ten fajny dodatek nie jest do końca dopracowany. Osobiście używałem tych Power Toggles na Xperia U i byłem zawiedziony, że na Xperia M nie jestem w stanie ich wgrać z powodu zablokowanego bootloadera i braku CWM...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kam332

wgrałem bez podmieniania frameworka, niewygodne to jest. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to zrobiłeś? Zainstalowałeś jak zwykła aplikację? Znalazłem na xda sposób na wgranie tego bez CWM. Należy to zrobić przy pomocy Gordon apk

Wysłane z mojego C1905 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kam332

wykonałem tylko punkt:

4.Download SmallApp-SerajrPowerToggles.apk and push it to system/app and set permission to rw-r-r

bez podmiany framerowka nie działają chyba wszystkie opcje programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z Xperią M. Telefon dawno temu zaaktualizowałem do wersji 4.3. Dzisiaj wyskoczyła mi aktualizacja do pobrania. Nie pamiętam co to była za aktualizacja - w komunikacie było od myślników napisane że poprawi wydajność telefonu, wydłuży czas pracy baterii i coś jeszcze. Pobrałem ją i chciałem zainstalować. Wyświetlił mi sie komunikat, że potrzeba co najmniej 30% baterii do tego procesu i będzie ona trwała ok. 14 min. Telefon podładowałem i rozpocząłem aktualizację. Xperia się wyłączyła i pokazał mi się zielony robocik i pasek u dołu. Na początku pasek szedł powoli ale po jakichś 3 minutach szybko przyspieszył i doszedł do końca lub prawie do końca ( nie mam pewności) i zielony robocik na ekranie nagle "położył" się na plecach z otwartą przednią klapą z czerwonym trójkątem i wykrzyknikiem. Ekran z tym robotem co jakąś minutę się włączał na ok. 10 sekund i gasł. Na początku nic nie robiłem ale przez ponad 2 godziny nic się nie zmieniało więc wyjąłem baterię i włożyłem ponownie. Włączam telefon i niestety robot dalej leży z awarią ok. 10 sekund i znika. Aby się pojawił muszę jeszcze raz nacisnąć przycisk włączenia.

Telefon jest niebrandowany i nie był nigdy modowany. Proszę o pomoc.

Wrzuciłem zdjęcie problemu.

post-349130-14255754503768_thumb.jpg

Edytowane przez kinomam0
    zdjęcia zamieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywalił się podczas aktualizacji - ten robocik to tryb Recovery.

Pobierz dowolny rom - jeżeli Ci zależy na oryginale bez śmieci operatorów - i wgraj go programem flashtool.

Niestety wszystko co miałeś w fonie - za wyjątkiem karty SD jeśli była - pożegnaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokladanie to samo, mogl by ktos podrzucic nieco wiecej informacji? jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Hmm to nie recovery -_- bez modowania fona go nie ma ......Jeśli nie był modowany to zapewne (na 50%) nie ściągnął updata do końca i zaczeło się wgrywanie niekompletnych danych i mamy efekt flashtoolem wgrajcie ten update co chcieliście włączcie go 5min i system stoi jak flashować xperie bez kłopotów to tylko flashtoolem

Edit:

Informuje iż po wgraniu medusa script i reincarnation script z xda następuje bootloop-stock 4.3

Rada:

Używać tylko medusa script(do pobrania z xda) (nie jest to script typu ,,ubij apki w tle" poprostu pomaga w optymalizacji systemu.

Edytowane przez daveomg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi