Skocz do zawartości
acd

Blade nie bootuje się po błędnym wybraniu modelu w icon battery mod

Rekomendowane odpowiedzi

acd

Hejka,

no i stało się zbrickowałem sobie blade (po włączeniu pojawia się android, a gdy ten znika telefon wisi). Plz o pomoc, ale ze szczegółami bo nie jestem informatykiem...

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    sss[/warnt]

-napisz co robiłeś z telefonem(jaki miałeś soft, co wgrywałeś ostatnio itp.)
    -jeżeli się włącza i widzisz logo androida to na 99.9% nic poważnego(do odratowania)

Jeżeli miałeś custom ROMa to wejdż do recovery ręcznie(vol down+power) zrób wipe-factory reset, po czym wgraj ponownie ROMa(custom lub stocka z tego tematu:http://forum.android.com.pl/f277/zte-blade-tutorial-wgrywanie-stockowego-fabrycznego-romu-50739/)
    Jeżeli nie możesz uruchomić recovery to wgraj je przy pomocy fastboota, z tego poradnika:http://forum.android.com.pl/f277/zte-blade-tutorial-instalacja-clockworkmod-recovery-40811/ i dalej postępuj jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    acd

Dzięki za odzew

- miałem wgrane Froyo z którymś tam customem i działało świetnie

- dograłem sobie clockworka - też działał świetnie

- dałem ciała z dograniem icon battery moda od innego modelu (pare dni temu ukradli mi SGS i z przyzwyczajenia wybrałem zły telefon:(

- od tej pory efekt taki jak mówiłem.

- wieczorem zrobiłem full wipa, ale dalej ten sam efekt

Obecnie zatrzymałem się na "Jeżeli miałeś custom ROMa to wejdż do recovery ręcznie(vol down+power) zrób wipe-factory reset, po czym wgraj ponownie ROMa(custom lub stocka z tego tematu:[ZTE Blade][Tutorial] Wgrywanie stockowego(fabrycznego) ROMu)"

Nie bardzo wiem co konkretnie wybrać (telefon kupiony z Orange w UK), a przede wszystkim jak wgrać coś na kartę telefonu, żeby móc podziałać clockworkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po raz drugi i ostatni piszę: Zmień tytuł tematu na zgodny z regulaminem, jeżeli tego nie zrobisz wątek poleci do kosza.

Wyjmij kartę SD, za pomocą czytnika podłącz pod PC, przekopiuj na nią(luźno- po prostu na przenieś na kartę) ROM np. FLB- Klik lub stockowy od Playa(link podałem w moim poprzednim poście)po czym włóż do telefonu. Teraz uruchom telefon naciskając i przytrzymując klawisze vol down(głośność w dół) i power. Trzymaj oba klawisze wciśnięte do momentu aż pojawi się recovery. Teraz wybierz w recovery: -wipe data/factory reset, potwierdź wybór. Po zakończeniu wipe zainstaluj ROM wrzucony wcześniej na kartę SD: -instal zip from sdcard, wybierasz ROM i potwierdzasz.

Jeżeli nie mozesz uruchomić recovery ręcznie to znaczy, że całkiem się posypało. Będziesz musiał w takim przypadku wgrać je za pomocą fastboota- poradnik tu klik

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    acd
    Po raz drugi i ostatni piszę: Zmień tytuł tematu na zgodny z regulaminem, jeżeli tego nie zrobisz wątek poleci do kosza.

Wyjmij kartę SD, za pomocą czytnika podłącz pod PC, przekopiuj na nią(luźno- po prostu na przenieś na kartę) ROM np. FLB- rom-oled-tft-flb-froyo-g2-dla-zte-blade-wersja-r10-by-flibblesan-43509 lub stockowy od Playa(link podałem w moim poprzednim poście)po czym włóż do telefonu. Teraz uruchom telefon naciskając i przytrzymując klawisze vol down(głośność w dół) i power. Trzymaj oba klawisze wciśnięte do momentu aż pojawi się recovery. Teraz wybierz w recovery: -wipe data/factory reset, potwierdź wybór. Po zakończeniu wipe zainstaluj ROM wrzucony wcześniej na kartę SD: -instal zip from sdcard, wybierasz ROM i potwierdzasz.

Jeżeli nie mozesz uruchomić recovery ręcznie to znaczy, że całkiem się posypało. Będziesz musiał w takim przypadku wgrać je za pomocą fastboota- poradnik tu klik

Dzięki za wytłumaczenie. niezłym jestem dzwonkiem, że sam na to nie wpadłem://:facepalm1:

A przy okazji, skoro i tak będę to robił i tak fajnie mi pomagasz, to który polecasz ROM pod kątem szybkości działania telefonu i długości trzymania baterii??

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi