Skocz do zawartości
_arTii_

programy do VoIP i wywalanie sie aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś rozsądne programy na magica zapewniające łączność po sip-ie?

SIPdroid wprawdzie działa, ale ma kilka wad:

- możliwość zdefiniowana tylko 1 konta (chyba że ja nie doszedłem jak zdefiniować więcej), a ja potrzebowałbym być pod 2 numerami na różnych kontach sip

- po jakimś czasie program "znika" z traya (ale tutaj będę sprawdzał, czy przypadkiem nie ubija automatycznie go TasKiller)

:confused:

kolejna sprawa, to fakt, że mając Cyanogen v4.2.7.1 dość często aplikacje mi sie wywalają dając komunikat:

Aplikacja [i]nazwa plikacji[/i] została niespodziewanie zatrzymana. Spróbuj ponownie

i jedyna opcja dostępna to guzik "Wymuś zamknięcie"

Próbowałem np zainstalować SIP Agent Beta, albo Fring i na tych aplikacjach to nic się nie da zrobić, z powodu jak wyżej. Ledwo się uruchomi, zanim dojdzie do jakiejś konfiguracji to pad... :confused:

Miałem nadzieję, że Android będzie stabilniejszy niż WM a tu kiszka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzarek

Fring

CM to nieoficjalny firmware, jeżeli masz jakies problemy to najlepiej zainstaluj go jeszcze raz od nowa.

Mi Fring śmiga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AdamT
    Czy są jakieś rozsądne programy na magica zapewniające łączność po sip-ie?

SIPdroid wprawdzie działa, ale ma kilka wad:

- możliwość zdefiniowana tylko 1 konta (chyba że ja nie doszedłem jak zdefiniować więcej), a ja potrzebowałbym być pod 2 numerami na różnych kontach sip

Możesz spróbować skonfigurować sobie SIP a pośrednictwem pbxes.com. W telefonie ustawiasz konto z pbxes.com, a w pbxes konta sipowe z których potrzebujesz korzystać. Ustawiasz tam też jak mają się zachowywać dzwonienia z kont sipowych oraz przez które konto na jaki kierunek wychodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CM to nieoficjalny firmware, jeżeli masz jakies problemy to najlepiej zainstaluj go jeszcze raz od nowa.

Tylko znając życie to wskazane jest zainstalowanie Cm od nowa, na "czysty" telefon, a więc zrobienie wipe itp..

Czyli później instalowanie wszystkich programów od nowa i ich konfigurowanie. A wtedy okaże się, że np. fring działa, ale nie będzie działał np. TasKiller albo coś jeszcze inngo czego używam :(

Możesz spróbować skonfigurować sobie SIP a pośrednictwem pbxes.com. W telefonie ustawiasz konto z pbxes.com, a w pbxes konta sipowe z których potrzebujesz korzystać. Ustawiasz tam też jak mają się zachowywać dzwonienia z kont sipowych oraz przez które konto na jaki kierunek wychodzisz.

Wszystko byłoby OK, ale problemem jest, to, że jednym z kont jest SIPowe konto numeru wewnętrznego w firmie. A że centralka nie jest wystawiona na zewnątrz to pod wewnętrznym moge być tylko gdy jestem w firmie. I przez pbxes nie da rady. Gdyby takie cos było możliwe, to puściłbym wszystko przez freeconet gdzie mam konto :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzarek
    Tylko znając życie to wskazane jest zainstalowanie Cm od nowa, na "czysty" telefon, a więc zrobienie wipe itp..

Czyli później instalowanie wszystkich programów od nowa i ich konfigurowanie. A wtedy okaże się, że np. fring działa, ale nie będzie działał np. TasKiller albo coś jeszcze inngo czego używam

niekoniecznie, odpal CM Updatera i wgraj od nowa ROM i od razu port, nie stracisz danych a może pomóc, kaju666 miał problem z GPSem i po tym zabiegu zaczął działać jak należy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem dużo problemów z cyanem, powróciłem do najnowszej wersji gyd i jeśli nie wyjdzie jakiś upadate do androida 2.0 bądź sensowny rom na 2.0 to chyba kupię inne urządzenie na androidzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niekoniecznie, odpal CM Updatera i wgraj od nowa ROM i od razu port, nie stracisz danych a może pomóc, kaju666 miał problem z GPSem i po tym zabiegu zaczął działać jak należy

Co rozumiesz pod pojęciem port?

Jak mi się odpali Android system recovery to mam update-sm-4.2.7.1-signed (ściągnięte przez CM updater)

no i wgrałem bc-4.2.7-ebi1_bfs-signed

update jest automatycznie wgrywane przez CMupdater, a ja przed restartem wgrywam bc-4.2.7.....

No i niestety zatrzymuje się na logo android-a i tyle...

pozostaje odtworzenie z backupu (juz się nauczyłem że przed wgraniem czegokolwiek robię backup...)

No chyba że pisząc port masz na myśli coś całkiem innego...

Poprawka

Zbyt niecierpliwy byłem i trzeba było sporo dłużej poczekac na tym logo androida i wstał.

I nawet sip agent działa :)

Edytowane przez _arTii_
    dodanie poprawki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi